Справа № 523/16464/20
Провадження №2/523/4676/20
УХВАЛА
"02" листопада 2020 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Середа І.В., розглянувши матеріали, які надійшли за позовною заявою ОСОБА_1 до акціонерного товариства ІМЕКСБАНК , товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Дасті , товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра і гарантія , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю Українське бюро кредитних історій , про визнання договору припиненим, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подав до Суворовського районного суду м. Одеси позовну заяву до акціонерного товариства ІМЕКСБАНК , товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Дасті , товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра і гарантія , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю Українське бюро кредитних історій , про визнання кредитного договору №999-00030508 від 06.12.2012р., укладеного між позивачем та акціонерним товариством ІМЕКСБАНК припиненим, зобов`язання товариства з обмеженою відповідальністю Українське бюро кредитних історій внести до кредитної історії позивача відомості про припинення вищезазначеного кредитного договору за способом припинення - припинення виконання у порядку ст. 599 Цивільного кодексу України, а також стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та гарантія моральної шкоди у розмірі 211199,06 грн.
Після надходження та реєстрації позовної заяви, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до вимог ст.ст. 14, 33 ЦПК України.
Ознайомившись з матеріалами позову, суддя прийшла до висновку про необхідність залишення позову без руху, виходячи з наступного.
Як передбачено ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до п.5 ст. 28 ЦПК України, позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Згідно з п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивач звернувся до Суворовського районного суду м.Одеси у зв`язку з проживанням за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, необхідно звернути увагу на те, що позивачем не надано доказу, який підтверджує його зареєстровану адресу проживання.
Враховуючи, що вказане має значення для вирішення питання про підсудність справи Суворовському районному суду м.Одеси, є необхідним надання доказу про зареєстроване місце проживання за вказаною ним адресою.
Нормами ч.2, 3 ст.22 Закону України Про захист прав споживачів , при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 4 Закону України Про захист прав споживачів , споживачі під час укладення, зміни, виконання та припинення договорів щодо отримання (придбання, замовлення тощо) продукції, а також при використанні продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.
Отже, виходячи із предмету позову, нормами вказаного Закону не передбачено стягнення моральної шкоди по кредитним правовідносинам, тому позивач не звільняється від сплати судового збору по вимозі про стягнення моральної шкоди у розмірі 211199,06 грн.
Згідно з ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно ст.ст. 1, 2 Закону України Про судовий збір (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону встановлено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2111,99 грн. та надати до суду докази про відповідну сплату судового збору.
Вищевикладене дає підставу суду зробити висновок про неналежне оформлення позовної заяви у відповідності до ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 8, 175, 177, 185, 260,273,353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до акціонерного товариства ІМЕКСБАНК , товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Дасті , товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра і гарантія , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю Українське бюро кредитних історій , про визнання договору припиненим, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує п`яти днів з дня вручення їй копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів, в іншій частині оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 02.11.2020р.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
Оприлюднено | 23.11.2020 |
Номер документу | 92993609 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Середа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні