Ухвала
від 19.10.2020 по справі 607/17712/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.10.2020 Справа №607/17712/20

Слідчий суддяТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,слідчого ОСОБА_3 розглянувши увідкритому судовомузасіданні,в залісуду вм.Тернополі,клопотання слідчого СУГУНП вТернопільській області ОСОБА_4 погоджене прокуроромвідділу Тернопільськоїобласної прокуратури ОСОБА_5 про наданнядозволу напроведення обшукуу кримінальномупровадженні №120192100000000258,-

встановив:

Слідчий СУГУНП вТернопільській області ОСОБА_4 звернувся дослідчого суддіТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті врамках кримінальногопровадження за №120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України, із клопотанням погодженим прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку.

У поданому клопотанні зазначено наступне: «Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України.

З`ясовано, що Кременецькою міжгосподарською шляхобудівельною механізованою колоною №9 (місто Кременець, вул. Вокзальна, буд. 10А Тернопільської області, код ЄДРПОУ 05423627) здійснюється незаконне видобування та реалізація із родовища пісковика «Соколина гора», яке знаходиться на території Тернопільської області на відстані 1,5 км. на північни-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», корисних копалин - каменю пісковику, який відповідно до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 року №827 відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, у великих обсягах, без відповідного дозволу на користування надрами.

Термін дії спеціального дозволу на видобування корисних копалин (промислової розробки) родовища пісковику «Соколина гора», виданого Кременецькій міжгосподарській шляхобудівельній механізованій колоні №9, закінчився 12 лютого 2018 року.

Однак, посадові особи Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 з 12 лютого 2018 року по даний час продовжують без спеціального дозволу здійснювати господарську діяльність із видобування корисних копалин загальнодержавного значення та їх реалізацію.

До вчинення даного злочину причетний директор Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 ОСОБА_6 , який організовує та контролює процес видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (каменю-пісковика) у великих об`ємах, здійснює пошук клієнтів, реалізовує корисні копалини фізичним та юридичним особам, отримуючи за це прибуток, веде чорнові записи по кількості видобутої та реалізованої продукції, а також дає вказівки головному інженеру ОСОБА_7 щодо організації по видобуванню корисних копалин. Також причетний ОСОБА_7 , який здійснює пошук та ремонт частин до несправної техніки, здійснює пошук клієнтів та безпосередню реалізацію корисних копалин та також веде записи по кількості видобутої та реалізованої продукції.

До органу досудового розслідування 09 жовтня 2020 року надійшли матеріали НСРД, що підтверджують факт незаконного видобування та реалізацію вищевказаними особами каменю-пісковику із родовища «Соколина гора».

Окрім цього, з матеріалів НСРД з`ясовано, що реалізація незаконно видобутого каменю пісковику із родовища пісковика «Соколина гора» здійснюється вантажним транспортним засобом марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 .

Згідно інформації із Реєстраційної картки транспортного засобу автомобіль марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 зареєстрований за громадянином ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем с.Рудка, Кременецького району Тернопільської області.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання, виявлення та вилучення блокнотів, письмових нотаток, записників, журналів, квитанцій та накладних, в яких може міститись інформація про обставини видобування каменю-пісковику із родовища «Соколина гора», клієнтів, кількість видобутої та реалізованої продукції, а також зразки каменю-пісковику, який збувається Кременецькою міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 за допомогою транспортного засобу марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 зареєстрований за громадянином ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем с.Рудка, Кременецького району Тернопільської області, виникла необхідність у проведення обшуку вказаного автомобіля.

Отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, є неможливим.

У відповідності з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування».

Слідчий ОСОБА_3 пояснила, що клопотання підтримує із мотивів наведених у ньому та просить задовольнити.

Заслухавши доводи слідчого, ознайомившись з клопотанням та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.

Відповідно до статті 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Судом встановлено, що клопотання слідчого відповідає вимогам ч.3 ст. 234, до клопотання також долучено додатки якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

З метою не допущення розголошення таємниці досудового розслідування в контексті вимог ст.222 КПК України в ухвалі зазначено обмежені відомості, не порушуючи вимоги передбачені ч.2 ст.235 КПК України.

Підставами для надання дозволу на проведення обшуку є зібрані в ході досудового розслідування відомості відображені в долучених до клопотання матеріалах кримінального провадження.

Із матеріалів долучених до клопотання слідчого вбачається, що вказане у клопотанні кримінальне правопорушення могло вчинятись за допомогою вантажного транспортного засобу марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 .

Крім цього у матеріалах долучених до клопотання наведене обставини, котрі свідчать про те, що в транспортному засобі марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 , можуть зберігатись речі, які мають значення для досудового розслідування та за допомогою яких могло вчинятись кримінальне правопорушення.

Згідно інформації із Реєстраційної картки транспортного засобу автомобіль марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 зареєстрований за громадянином ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем с.Рудка, Кременецького району Тернопільської області.

В порядку ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Крім цього, у відповідності до вимог п.8 ч.3 ст. 234 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність ризиків знищення та/або приховування доказів, та не можливість отримати такі внаслідок проведення інших слідчих дій, так як з метою уникнення відповідальності, особа, в якої знаходяться предмети (речі), відмовиться надати доступ до таких в добровільному порядку, а тому з метою уникнення затягування часу і виявлення речових доказів, вказана слідча дія, на яку слідчий просить надати дозвіл є найбільш ефективною та дієвою у вказаному кримінальному провадженні.

Відповідно до рішення ЄСПЛ по справі «Ратушна проти України» (заява № 17318/06) органи державної влади не можуть втручатись у здійснення права на повагу до житла особи, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно із ч.2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.

Слідчий суддя критично ставиться щодо прохання наведеного в клопотанні про надання дозволу на вилучення вказаних у клопотання речей, оскільки воно суперечить меті обшуку визначені у ст. 234 КПК України.

Враховуючи вищевикладеніобставини,та те,що обшукяк слідчадія проводитьсяз метоювиявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, зважаючи на наявність обґрунтованих підстав вважати, що в транспортному засобі марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 , можуть зберігатись речі, які мають значення для досудового розслідування та за допомогою яких могло вчинятись кримінальне правопорушення, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити частково.

Керуючись статтями 8, 30, 129 Конституції України, 2, 22, 28, 94, 222, 233, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчим, які входять до складу слідчої групи по кримінальному провадженні № 120192100000000258, на проведення обшуку у транспортному засобі марки «ЗИЛ-ММЗ 4502» д.н.з. НОМЕР_1 , шасі № НОМЕР_2 , який зареєстрований за громадянином ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем с. Рудка, Кременецького району Тернопільської області, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання блокнотів, письмових нотаток, записників, журналів, квитанцій та накладних, в яких міститися інформація про клієнтів, кількість видобутої та реалізованої продукції, отримані доходи та їх розмір, а також зразків каменю-пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9.

У решті прохань зазначених у клопотанні відмовити.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення19.10.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92999682
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —607/17712/20

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Багрій Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні