Справа № 738/1196/20
№ провадження 2/738/412/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2020 року м. Мена
Менський районний суд Чернігівської області в складі:
судді - Волошиної Н.В.,
з участю секретаря судового засідання - Донець Г.В.,
представника позивача - Минця О.В.
третьої особи - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Менська районна державна адміністрація Чернігівської області, ОСОБА_1 , про встановлення факту, що має юридичне значення та про визнання права на земельну частку (пай),
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2020 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Менська районна державна адміністрація Чернігівської області, в якій просив встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бігач Менського району Чернігівської області, був рідним сином ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 с. Бігач Менського району Чернігівської області, та визнати за ним право на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, розміром 6,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, яке належало померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
Позовну заяву мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 , після смерті якої відкрилась спадщина на належне їй майно, в тому числі і на право на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, розміром 6,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, яке належало останній на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0169180. Спадкоємцем після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 за правом представлення був її онук ОСОБА_5 , оскільки на час відкриття спадщини батько ОСОБА_5 , а син спадкодавця ОСОБА_4 , ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому в розумінні ст.529 ЦК УРСР він ( ОСОБА_5 ) мав право на спадщину, яка б належала при успадкуванні за законом його померлому батьку. ОСОБА_5 фактично прийняв спадщину як після смерті батька ОСОБА_3 , так і після померлої бабусі ОСОБА_4 , оскільки протягом шести місяців з дня відкриття спадщини фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, проживав за місцем відкриття спадщини, продовжував доглядати за домогосподарством померлої бабусі, до нього перейшли речі померлої.
ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_5 , після смерті якого відкрилась спадщина, до складу якої входить і фактично успадковане ним після смерті батька ОСОБА_4 та після смерті бабусі ОСОБА_4 майно. Позивач, як спадкоємець за заповітом, в установлений законом строк звернувся до приватного нотаріуса Менського районного нотаріального округу Чернігівської області Ніколаєнка С.В. із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлого ОСОБА_5 , а саме про видачу йому ( ОСОБА_2 ) свідоцтва про право на земельну частку (пай) у землі, що перебуває в колективній власності КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, яке за життя належало спадкодавцю ОСОБА_4 , і яке фактично за життя успадкував її онук ОСОБА_5 , проте у його видачі йому ( ОСОБА_2 ) було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на право на земельну частку (пай) у землі КСП ім. Коцюбинського, виданого на ім`я ОСОБА_4 , та недоведеністю родинних відносин між померлим ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 та померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , як сина та матері, та рекомендовано звернутись до суду.
Позивач зазначає, що свідоцтво про народження та актовий запис про народження батька спадкодавця ОСОБА_5 - ОСОБА_3 відсутні, а сертифікат на право на земельну частку (пай), належний спадкодавцю ОСОБА_4 , свого часу втрачено, у зв`язку з чим він позбавлений реалізувати свої майнові права та змушений за захистом своїх прав звернутись до суду.
Ухвалою Менського районного суду Чернігівської області від 20 жовтня 2020 року у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, залучено ОСОБА_1 .
Позивач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, просив розглянути справу без його участі, про що зазначив в позовній заяві.
Представник позивача ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача - Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області та Менської районної державної адміністрації Чернігівської області, будучи повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, подали до суду заяви про розгляд справи без їх участі, про винесенні рішення покладаються на розсуд суду.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог в частині визнання за позивачем права на земельну частку (пай), зазначила, що померлий ОСОБА_7 був її племінником, оскільки матір ОСОБА_8 - ОСОБА_9 , була її рідною сестрою. Після смерті батьків ОСОБА_10 деякий час проживав у неї, а потім повернувся в батьківський будинок, де проживав до смерті, вона приїжджала до нього, відвідувала. Вважає, що вона має право на спадщину після смерті племінника. Разом з тим, ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила родинні відносини між померлим чоловіком її сестри ОСОБА_11 - ОСОБА_3 та померлою ОСОБА_4 , як сином та матір`ю.
Заслухавши пояснення представника позивача, третьої особи ОСОБА_1 , свідків, дослiдивши письмові докази, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2004 року, до спадщини, яка відкрилась, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом, застосовуються правила книги шостої цивільного Кодексу, але оскільки, відповідно до закону, який діяв до 1 січня 2004 року, спадкоємці визнавались такими, що прийняли спадщину у випадку вчинення дій, передбачених ст. 549 ЦК України 1963 року, тому застосовуються як норми ЦК України 1963 року, так і норми ЦК нині чинного.
Відповідно до ст. 529 ЦК Української РСР, при спадкуванні за законом спадкоємцями першої черги є в рівних частках діти, дружина та батьки померлого. Онуки та правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, який би був спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкуванні за законом їх померлому батьку.
Для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Відповідно до вимог статей 548, 549 ЦК УРСР прийняття спадщини здійснюється шляхом вступу у володіння та управління спадковим майном, або зверненням до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Бігач Менського району Чернігівської області помер ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (арк.с.16).
Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на належне йому майно.
Із заповіту, посвідченого секретарем Сахнівської сільської ради Менського району Чернігівської області Мироненко Л.Ф. 15 листопада 2017 року та зареєстрованого в реєстрі за №94, вбачається, що ОСОБА_5 все своє майно, що буде належати йому на день його смерті, де б воно не знаходилось і з чого не складалось, а також все те, на що він за законом буде мати право, заповів ОСОБА_2 (арк.с.18).
Згідно з довідкою №268 від 29 листопада 2018 року, виданою Бігацькою сільською радою Менського району Чернігівської області, ОСОБА_5 з 13 січня 1999 року по 14 листопада 2018 року був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1 , виписаний у зв`язку зі смертю, у вказаному будинку проживав один (арк.с.17).
Як вбачається з матеріалів спадкової справи №362/2018, заведеної за заявою ОСОБА_2 , останній, як спадкоємець за вказаним вище заповітом, 06 грудня 2018 року звернувся до приватного нотаріуса Менського районного нотаріального округу Ніколаєнка С.В. із заявою про прийняття спадщини, а в подальшому із заявами про видачу свідоцтв про право на спадщину за заповітом.
04 квітня 2019 року ОСОБА_1 також було подано до Менської районної державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 племінника ОСОБА_5 (арк.с.62), яка була переадресована приватному нотаріусу Менського районного нотаріального округу Ніколаєнку С.В. для приєднання до заведеної ним спадкової справи № 362/2018 року (арк..с.61).
Документи, які б підтверджували родинні стосунки ОСОБА_1 та померлого ОСОБА_5 , як тітки та племінника, в матеріалах спадкової справи відсутні.
Особи, що мають право на спадкування, визначені статтею 1223 Цивільного кодексу України. Зокрема, у частині першій цієї статті зазначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Таким чином, за загальним правилом перевага надається спадкуванню за заповітом, адже пріоритет має остання воля спадкодавця, виражена ним у заповіті. Тому за наявності заповіту право на спадкування виникає лише в осіб, визначених у заповіті. Право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини.
ОСОБА_2 , як спадкоємець за заповітом, прийняв спадщину, 27 липня 2019 року та 03 серпня 2019 року йому були видані свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельні ділянки, належні померлому ОСОБА_5 ..
У видачі свідоцтва про право на спадщину на право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває в колективній власності КСП ім. Коцюбинського в с. Бігач Менського району Чернігівської області, яка належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , і яка фактично була успадкована ОСОБА_5 , нотаріусом було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу та недоведеністю родинних відносин між батьком спадкодавця ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (арк.с.123).
Відсутність правовстановлюючого документу, а саме оригіналу сертифікату на право на земельну частку (пай), виданого на ім`я ОСОБА_4 , який би підтверджував належність його спадкодавцю, та відсутність свідоцтва та актового запису про народження батька спадкодавця ОСОБА_5 - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , які б підтверджували родинні відносини між померлим ОСОБА_3 та померлою ОСОБА_4 , як сина та матері, та в свою чергу родинні відносини між померлим ОСОБА_5 та померлою ОСОБА_4 , як онука та бабусі, позбавляє можливості позивача оформити спадщину після померлого ОСОБА_5 на право на земельну частку (пай), належну ОСОБА_4 , яке він фактично успадкував за законом після її смерті.
Відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у п.23 постанови від 30 травня 2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування , у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
За правилами ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Вiдповiдно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК Укpаїни, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 в с. Бігач Менського району Чернігівської області помер ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 (арк.с.12).
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_5 є сином ОСОБА_3 (копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 (арк.с.15).
Як вбачається з Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть серії №00025479559, сформованого 05 лютого 2020 року, ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Бігач Менського району Чернігівської області померла ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце проживання якої зазначено АДРЕСА_1 (арк.с.10).
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на належне їй майно.
Відповідно до довідки №270 від 26 листопада 2019 року, виданої Бігацькою сільською радою Менського району Чернігівської області, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з 23 вересня 1985 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 була зареєстрована та проживала по АДРЕСА_1 , виписана у зв`язку зі смертю. Разом з нею за вказаною адресою були зареєстровані: невістка - ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з 23 вересня 1985 року, померла ІНФОРМАЦІЯ_8 , онук - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з 13 січня 1999 року, помер ІНФОРМАЦІЯ_4 (арк.11).
Згідно з повідомленнями №4509/01-17 від 25 вересня 2020 року, №513/01-16 від 16 жовтня 2020 року та №297/01-16 від 14 лютого 2020 року, наданими Державним нотаріальним архівом Чернігівської області, приватним нотаріусом Менського районного нотаріального округу Ніколаєнком С.В. та Менською районною державною нотаріальною конторою, інформаційної довідки зі спадкового реєстру №61814155 від 25 вересня 2020 року спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 не заводилась (арк.с.46, 48, 52, 121).
За повідомленням Державного архіву Чернігівської області №П-986 від 31 березня 2020 року актового запису про народження ОСОБА_3 , 1938 року народження, не виявлено (арк.с.14).
Відсутність документів, що підтверджують факт родинних відносин між померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , як матері та сина, позбавляє позивача можливості оформити спадщину після смерті ОСОБА_5 .
На підтвердження родинних відносин між померлим ОСОБА_3 та померлою ОСОБА_4 , як сина та матері, позивачем надано фотокопію виписки з погосподарської книги, видану Бігацькою сільською радою Менського району Чернігівської області, з якої вбачається, що головою господарства, зареєстрованого в сільській раді під особовим рахунком № НОМЕР_4 , була ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , членами її сім`ї були: син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , невістка - ОСОБА_12 , 1939 року народження, місце їх роботи зазначено - ферма, онук - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (арк.с.13).
Факт родинних відносин між померлим ОСОБА_3 та померлою ОСОБА_4 , як сина та матері, також підтверджується показаннями свідків ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , та поясненнями третьої особи ОСОБА_1 ..
Свідок ОСОБА_13 в судовому засіданні показала, що з 1991 року по 2000 рік вона працювала бухгалтером у колгоспі у селі Бігач, а тому добре знала за життя ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які були її односельчанами. ОСОБА_4 проживала по АДРЕСА_1 разом зі своїм сином ОСОБА_3 та його сім`єю, а саме дружиною - ОСОБА_15 та сином ОСОБА_16 , всі разом вони вели спільне господарство. ОСОБА_2 за життя працював на фермі, потім мірошником. Відносини між ОСОБА_18 та ОСОБА_19 були як між сином та матір`ю, останні називали один одного мамою та сином . ОСОБА_20 , усі витрати на його поховання понесла його мати ОСОБА_21 . Після смерті в 2001 році ОСОБА_22 , її невістка ОСОБА_11 та онук ОСОБА_10 продовжували проживати в її будинку. Коли померла ОСОБА_23 , ОСОБА_10 залишився проживати один, сім`я ОСОБА_2 опікувала ним, допомагала йому весь час, годувала його.
Свідок ОСОБА_14 в судовому засіданні підтвердила родинні відносини між померлими ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як сина та матері, та пояснила, що добре знала їх сім`ю, оскільки з ОСОБА_24 та його дружиною ОСОБА_25 працювали разом на фермі. ОСОБА_24 працював скотарем, а потім мірошником, молов муку для корів, а його дружина ОСОБА_11 працювала дояркою, а мати приносила їм їсти на роботу. ОСОБА_24 все своє життя проживав разом з матір`ю, обробляли разом город, вели спільне господарство. Після його одруження разом з ними стала проживати дружина ОСОБА_26 - ОСОБА_11 , а потім у них народився син ОСОБА_10 . ОСОБА_3 помер у 1997 році, його похованням займалась його мати ОСОБА_4 . Після смерті бабусі - ОСОБА_4 та матері - ОСОБА_12 , ОСОБА_10 залишився один, заробляв на життя тим, що ходив по людях, допомагав їм по господарству, незначний час проживав у своїх родичів, але невдовзі повернувся до села в батьківську хату, де і проживав до смерті, доглядали його сусіди ОСОБА_27 .
Таким чином, проаналізувавши всі зібрані по справі докази, враховуючи неможливість позивача довести родинні відносини між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як сина та матері, в іншому, аніж в судовому порядку, суд вважає за можливе встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Бігач Менського району Чернігівської області, був рідним сином ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , в селі Бігач Менського району Чернігівської області.
Враховуючи викладене, ОСОБА_5 був спадкоємцем за правом представлення після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 бабусі ОСОБА_4 , та мав право на спадщину, яка належала б при спадкуванні за законом його померлому батьку ОСОБА_3 ..
Матеріалами справи документально підтверджено, що ОСОБА_5 фактично прийняв спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 бабусі ОСОБА_4 , він вступив у володіння та управління спадковим майном, після смерті бабусі продовжував проживати у її будинку, в його користування перейшли особисті речі померлої, проте юридично спадщину не оформив.
Відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у п.11 постанови від 30 травня 2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування , при вирішенні спору про спадкування права на земельну частку (пай) основним документом, що посвідчує таке право, є сертифікат про право на земельну частку (пай).
За повідомленням Відділу у Менському районі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 29 січня 2020 року ОСОБА_4 є власником сертифікату на право на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, розміром 6,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, серії ЧН №0169180, який був виданий на підставі Рішення Менської районної державної адміністрації №246 від 07 серпня 1996 року і зареєстрований у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №180 від 25 жовтня 1996 року. На ім`я ОСОБА_4 взамін вказаного сертифікату на право на земельну частку (пай) Державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області не видавались. Вартість земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області станом на 29 січня 2020 року складає з індексацією 8903093 грн (арк.с.22).
Отримання вказаного сертифікату спадкодавцем ОСОБА_4 також підтверджується витягом із Книги реєстрації сертифікатів, в якій зазначено серія та номер сертифікату, розмір та вартість земельної частки (паю), підстава та дата видача сертифікату. У Книзі реєстрації сертифікатів також відсутні відомості про те, що вказане право на земельну частку (пай) власником сертифікату відчужувалось та/або він отримував Державний акт на право власності на земельну ділянку взамін вказаного сертифікату (арк.с.23).
Позивач, в зв`язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документа на земельну частку (пай) позбавлений можливості реалізувати спадкове право шляхом отримання у нотаріуса свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлого ОСОБА_5 , який за життя успадкував після смерті бабусі ОСОБА_28 право на земельну частку (пай), яке належало останній на підставі сертифікату серії ЧН №0169180, але юридично не оформив своїх спадкових прав.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних справ може бути визнання права.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання про необхідність судового захисту права на спадкування ОСОБА_2 та визнання за ним права на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП право на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, розміром 6,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0169180, виданим на ім`я ОСОБА_4 , на підставі рішення Менської районної державної адміністрації №246 від 07 серпня 1996 року і зареєстрованого 25 жовтня 1996 року в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №180, в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 .
Керуючись статтями 524, 548, 549 ЦК УРСР, статтями 16, 392, 1216, 1218, 1223, 1296, 1297 ЦК України, статтями 4, 12, 13, 76-80, 258, 259, 263 - 265, 268, 293, 315, 319, 354 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Бігацької сільської ради Менського району Чернігівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Менська районна державна адміністрація Чернігівської області, ОСОБА_1 , про встановлення факту, що має юридичне значення та про визнання права на земельну частку (пай) - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Бігач Менського району Чернігівської області, був рідним сином ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , в селі Бігач Менського району Чернігівської області.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , право на земельну частку (пай) земельного пайового фонду КСП ім. Коцюбинського с. Бігач Менського району Чернігівської області, розміром 6,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0169180, виданим на ім`я ОСОБА_4 , на підставі рішення Менської районної державної адміністрації №246 від 07 серпня 1996 року і зареєстрованого 25 жовтня 1996 року в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №180.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду через Менський районний суд Чернігівської області.
Позивач:
ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_5 .
Відповідач: Бігацька сільська рада Менського району Чернігівської області, місцезнаходження: вул. Троїцька, 41 с. Бігач Менський район Чернігівська область, індекс 15621, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 04414098.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору:
Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, місцезнаходження: проспект Миру, 14 м. Чернігів, індекс 14000, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 39764881.
Менська районна державна адміністрація Чернігівської області, місцезнаходження: вул. Героїв АТО, 6 м. Мена Чернігівська область, індекс 15600, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 04061624.
ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_6 .
Повний текст рішення складено 20 листопада 2020 року.
Суддя Н.В. Волошина
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2020 |
Оприлюднено | 23.11.2020 |
Номер документу | 93001099 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Менський районний суд Чернігівської області
Волошина Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні