Справа № 602/843/20
Провадження № 1-кп/602/114/2020
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" листопада 2020 р. Лановецький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю сторін та учасників кримінального провадження: прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , представника потерпілого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ланівці кримінальне провадження №12020210130000130 від 02 червня 2020 року про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, тимчасово не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, -
в с т а н о в и в :
У ОСОБА_4 ,який 22травня 2020року близько19години 00хвилин навелосипеді проїжджавповз адміністративнубудівлю ТОВ«ЗАГОТЗБУТ»,що повул.Вишнівецька,29в м.Ланівці Лановецькогорайону Тернопільськоїобласті,та помітивнеподалік вказаноїбудівлі металевутрубу,виник кримінально-протиправнийумисел направленийна таємневикрадення чужогомайна,а самевказаної металевоїтруби.Реалізовуючи свійкримінально-протиправнийумисел,направлений натаємне викраденнячужого майна, ОСОБА_4 22травня 2020року близько19години 00хвилин,скориставшись відсутністювласника майната сторонніхосіб,шляхом вільногодоступу,усвідомлюючи суспільно-небезпечнийхарактер своїхдій,передбачаючи їхсуспільно-небезпечнінаслідки ібажаючи їхнастання,таємно,з корисливихмотивів викравметалеву трубудовжиною 3м.,масою 102,6кг.,вартістю 369гривень 36копійок,завантаживши їїна велосипед,та змісця вчиненнязлочину ізвикраденим майномвтік,маючи можливістьрозпоряджатись викрадениммайном навласний розсуд,чим заподіявТОВ «ЗАГОТЗБУТ»матеріальну шкодуна загальнусуму 369гривень 36копійок.
Вказані дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфікованіза ч.1ст. 185 КК України- таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
23 листопада 2020 року в приміщенні Лановецького районного суду Тернопільської області між представником потерпілого ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 укладено угоду про примирення, згідно умов якої вони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 1ст. 185 КК Україниза встановлених у висунутій підозрі обставин, істотних для даного кримінального провадження, ОСОБА_4 беззастережно визнав свою винуватість у зазначеному діянні.
Також, вказаною угодою визначено покарання, яке повинен понести ОСОБА_4 , а саме за ч.1 ст.185 КК України у виді 80 ( вісімдесяти) годин громадських робіт.
В угоді передбачені наслідки укладання та затвердження угоди про примирення, встановленіст. 473 КПК Українита наслідки невиконання угоди, передбаченіст.476 КПК України.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 1ст. 468 КПК Українив кримінальному провадженні може бути укладена угода між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим про примирення.
Згідно ч. 3ст. 469 КПК Україниугода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України, яке згідност. 12 КК Українивідноситься до кримінальних проступків.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1ст.185 КК України,визнав повністю, зазначив, що він розуміє надані йому законом права, наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, характер пред`явленого обвинувачення та вид покарання, який до нього буде застосований в результаті затвердження угоди про примирення та просить затвердити вказану угоду про примирення від 23.11.2020 року і призначити узгоджену міру покарання.
При цьому, судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 цілком розуміє відмову від здійснення прав, передбачених абзацами 1 та 4 п. 1 ч. 5ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 1ст. 473 КПК України, характер обвинувачення та вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Представник потерпілого ОСОБА_5 у судовому засіданні підтвердив, що йому зрозумілі наслідки затвердження угоди про примирення, визначеніст. 473 КПК Українита просить затвердити зазначену угоду, оскільки завдана матеріальна шкода повністю відшкодована, претензій матеріального таморального характеру до обвинуваченого ОСОБА_4 не має.
Крім того, суд з`ясував, що потерпілий цілком розуміє наслідки затвердження угоди, передбаченістаттею 473 КПК України.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що при укладення угоди про примирення дотримані вимогиКПК УкраїнитаКК України,просить її затвердити.
Суд в порядкуст.474 КПК України, шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження, переконався, що укладення угоди про примирення сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також, судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам нормКПК України та КК України.
За таких обставин суд вбачає наявність фактичних підстав для доведення винуватості ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1ст.185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка), за якою належить призначити йому узгоджену сторонами угоди про примирення від 23.11.2020 року міру покарання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.370, 373, 374, 471, 473-476 КПК України, суд, -
засудив:
Затвердити угоду про примирення, укладену 22 листопада2020 року між представником потерпілого ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12020210130000130 від 02 червня 2020 року.
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, призначивши покарання у виді 80 (вісімдесят) годин громадських робіт.
Речові докази по справі, а саме металеву трубу, яку переданона відповідальне зберігання представнику потерпілого ОСОБА_5 , повернути ТОВ «ЗАГОТЗБУТ» (ЄДРПОУ 31092091), як законному володільцю.
Даний вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст.394 КПК України, до Тернопільського апеляційного суду через Лановецький районний суд Тернопільської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Лановецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93030880 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Лановецький районний суд Тернопільської області
Радосюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні