Справа № 147/713/19
Провадження № 2/147/47/20
У Х В А Л А
24 листопада 2020 року смт. Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Мудрак А.М.,
з участю секретаря Чудак Г.І.,
розглянувши у підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ободівка-Агро про визнання недійсним договору оренди землі та скасування державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
У липні 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ТОВ Ободівка-Агро про визнання недійсним договору оренди землі та скасування державної реєстрації.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2020 у справі № 147/713/19 (провадження 2/147/47/20) визначеного головуючого суддю Мудрак А.М.
Ухвалою судді Тростянецького районного суду Вінницької області від 30.07.2020 дану справу прийнято до свого провадження та призначено до підготовчого засідання.
Сторони в підготовче засідання не з`явились, хоча належним чином були повідомлені.
З врахуванням вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого виконкомом Ободівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області 28 вересня 2020 року, ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 28.09.2020 складено відповідний актовий запис за 44.
Тобто судом встановлено, що позивач померла після звернення до суду із даним позовом.
Нормами ст. 55 ЦПК України визначено порядок процесуального правонаступництва у справах, де сторона - учасник процесу, вибула з певних причин, у тому числі й у зв`язку зі смертю після відкриття провадження у справі.
У позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі. Отже процесуальне правонаступництво тісно пов`язане з матеріальним, оскільки процесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного права або обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві. При цьому незалежно від підстав матеріального правонаступництва, процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
Керуючись ст. ст. 55, 251, 253, 260 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Зупинити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ободівка-Агро про визнання недійсним договору оренди землі та скасування державної реєстрації до залучення до участі у справі правонаступника.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до або через відповідні суди, протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. У разі, якщо ухвалу не було вручено у день її складання, учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали.
Суддя А.М. Мудрак
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2020 |
Оприлюднено | 25.11.2020 |
Номер документу | 93049082 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Мудрак А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні