Постанова
від 23.11.2020 по справі 398/4050/19
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/4050/19

провадження №: 3-в/398/59/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"23" листопада 2020 р.

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Л.М., отримавши подання заступника начальника Олександрійського МРВ філії ДУ Центр пробації у Кіровоградській області Тяглого В.П. про роз`яснення питання порядку виконання постанови суду відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , відносно якого Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області 28 листопада 2019 року за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника Олександрійського МРВ філії ДУ Центр пробації у Кіровоградській області Тяглий В.П. звернувся до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області із поданням про роз`яснення питання порядку виконання постанови суду відносно ОСОБА_1 .

Вказане подання мотивує тим, що 18 грудня 2019 року ОСОБА_1 взято на облік в Олександрійському МРВ ДУ Центр пробації у Кіровоградській області.

26 грудня 2020 року ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком і умовами відбування стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, попереджений про наслідки ухилення від відбування суспільно корисних робіт. Цього ж дня правопорушнику було вручено направлення для відбування стягнення в КП Благоустрій , згідно якого порушник мав приступити до відбування суспільно корисних робіт не пізніше 02 січня 2020 року.

09 січня 2020 року на адресу Олександрійського МРВ філії Державної установи Центр пробації у Кіровоградській області надійшов лист з КП Благоустрій , в якому зазначено, що ОСОБА_1 , направлений для відпрацювання суспільно корисних робіт строком 120 годин, не може бути прийнятий на роботу по відпрацюванню суспільно корисних робіт за станом здоров`я, про що свідчить інформація зазначена у відповіді КПЦ поліклініки медико-санітарної допомоги в м. Олександрія.

У подальшому орган пробації здійснював заходи по забезпеченню належного виконання постанови суду, однак 02.03.2020 року з КП Центральна міська лікарня до відділу пробації надійшла відповідь, що на момент звернення ОСОБА_1 може виконувати суспільно-корисні роботи, крім протипоказань вказаних в довідці.

Враховуючи викладене орган пробації просить вирішити питання про подальше виконання постанови відносно ОСОБА_1 .

Представник органу пробації подав до суду заяву, у якій зазначив, що подання підтримує, просить його задовольнити, судовий розгляд просить провести в її відсутності.

Правопорушник ОСОБА_1 для розгляду подання до суду не з`явився. Про дату, час та місце розгляду подання повідомлявся належним чином, причина неявки суду не відома.

Дослідивши матеріали особової справи ОСОБА_1 , судом встановлено наступне.

Постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 28.11.2019 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 (сто двадцять) годин.

Відповідно до ст. 304 КУпАП питання пов`язанні з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішується судом який виніс постанову.

Згідно зі ст. 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин,а неповнолітніми-не більше двох годинна день.

Порядок виконання даного виду адміністративного стягнення регламентується Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5, виконання стягнення покладається на уповноважений орган з питань пробації.

Розділом ХІ порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5 передбачено, що виконання постанови суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запит (додаток 1) до органів місцевого самоврядування щодо визначення видів суспільно корисних робіт та переліку об`єктів, на яких порушники виконуватимуть такі роботи.

Відповідно розділу ХІІ порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5, визначено, що до функцій уповноваженого органу з питань пробації при виконанні постанов суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт віднесено: погодження з власниками підприємств переліку об`єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов`язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт.

П. 12.2 порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5 встановлено, що уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання для вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанов суду про накладення адміністративних стягнень стосовно порушників, які визнані особами з інвалідністю І або ІІ групи, вагітних жінок, жінок старше 55 років та чоловіків старше 60 років.

Згідно п. 13.1 вказаного Порядку, підставою для виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт є постанова суду, яка набрала законної сили.

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_1 не є особою, віднесеною до категорії осіб стосовно яких до суду може бути внесено подання про вирішення питань пов`язаних з виконанням постанов суду про накладення адміністративних стягнень. Крім того, нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено надання роз`яснень подальшого виконання рішень суду, прийнятих у справах про адміністративне правопорушення, про що Олександрійським МРВ філії ДУ Центр пробації в Кіровоградській області внесено подання відносно ОСОБА_1 . Одночасно, процесуальний закон не містить і положень, які б визначали і можливість застосування, як аналогію закону або аналогію права.

Суд звертає увагу, що з матеріалів особової справи ОСОБА_1 вбачається, що Олександрійським МРВ філії ДУ Центр пробації у Кіровоградській області не дотримано вищевказаного порядку щодо виконання постанови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 28.11.2019 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт, натомість допущено формальний підхід до виконання вказаного рішення суду.

Враховуючи викладене, у задоволенні подання необхідно відмовити, а особову справу відносно ОСОБА_1 повернути до Олександрійського міськрайонного відділу філії Державної установи Центр пробації у Кіровоградській області для організації належного виконання рішення суду.

Керуючись ст. 304 КУпАП, розділом 13 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5 суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання заступника начальника Олександрійського МРВ філії ДУ Центр пробації у Кіровоградській області Тяглого В.П. про роз`яснення питання порядку виконання постанови відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , відносно якого Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області 28 листопада 2019 року за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт відмовити.

Особову справу № 01/2020 ОСОБА_1 повернути до Олександрійського міськрайонного відділу філії Державної установи Центр пробації в Кіровоградській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.11.2020
Оприлюднено25.11.2020
Номер документу93055536
СудочинствоАдмінправопорушення