Справа № 471/352/20
Провадження №2/471/210/20
Номер рядка звіту 61
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" листопада 2020 р.
Братський районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді - Скарницької І.Б.,
за участю секретаря - Романчук О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Братське цивільну справу № 471/352/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на спадщину.
В своєму позові позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кудрявське Братського району Миколаївської області помер її батько ОСОБА_2 . Після смерті останнього відкрилася спадщина, яка складається з земельної частки (паю) площею 10,38 в умовних кадастрових гектарах, в межах території Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2, виданого 21.05.1996 року, Братською районною державною адміністрацією Миколаївської області на підставі рішення від 16 травня 1996 року №90-р. Позивач звернулася з заявою про прийняття спадщини після смерті батька до державної нотаріальної контори Миколаївської області. Однак, їй роз`яснили, що її заяву немає можливості зареєструвати як заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , так як нею був пропущений строк у шість місяців для прийняття спадщини і рекомендовано звернутися до суду для його поновлення. Позивач, як донька ОСОБА_2 , є спадкоємцем першої черги спадкування за законом, інших спадкоємців немає. Позивач є такою, що прийняла спадщину, так як фактично вступила в управління спадковим майном - утримувала у себе сертифікат на право на земельну частку (пай).
В судове засідання не з`явився позивач, від його представника надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
В судове засідання не з`явився представник відповідача, про дату,час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кудрявське Братського району Миколаївської області помер ОСОБА_2 (а.с. 5).
Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки земельної ділянки площею 10,38 га, згідно сертифіката на право власності на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 від 20.05.1996 року (а.с. 6).
Рішенням Братського районного суду Миколаївської області від 25.10.2017 року було встановлено факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка с. Лузанівка Кам`янського району Черкаської області, являється рідною донькою ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 60258072 від 20.05.2020 року, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкова справа не була заведена (а.с. 22).
Цивільні відносини по даній справі виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України від 01 січня 2004 року, а саме спадщина відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому на дані правовідносини поширюється дія норм Цивільного кодексу Української РСР в редакції 1963 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 524 ЦК Української РСР, в редакції 1963 року чинній на час виникнення даних правовідносин, спадкоємство здійснюється за законом і заповітом.
Згідно зі ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24 червня 1983 року № 4 Про практику розгляду судами України справ про спадкування , передбачений ст. 549 ЦК шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведеності поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.
Згідно п. 113 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 14.06.1994 року доказом вступу в управління чи володіння спадковим майном може бути наявність у спадкоємців ощадної книжки, іменних цінних паперів, квитанції про здані в ломбард речі, свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта, реєстраційного талону) на автотранспортний засіб чи іншу самохідну машину або механізм, державного акта на право приватної власності на землю та інших документів, виданих відповідними органами на ім`я спадкодавця на майно, користування яким можливе лише після належного оформлення прав на нього. Ці документи приймаються державним нотаріусом з урахуванням у кожному випадку всіх конкретних обставин і при відсутності заперечень з боку інших спадкоємців.
Позивач фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, так як, розпорядився особистими речами померлого, утримував у себе сертифікат на право власності на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 від 20.05.1996 року.
Відповідно до ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Відповідно до п.1 ч. 2 вказаної статті, способом захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах не заборонених законом.
Враховуючи вказане, суд вважає можливим визнати за позивачем право на земельну частку (пай) розміром 10,38 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 21 травня 1996 року Братською районною державною адміністрацією Миколаївської області на підставі рішення від 16.05.1996 року №90-р, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст.ст. 259, 264, 265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на спадщину - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 10,38 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території Кривопустоської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 21 травня 1996 року Братською районною державною адміністрацією Миколаївської області на підставі рішення від 16.05.1996 року №90-р, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати залишити за позивачем.
Позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач - Кривопустоська сільська рада Братського району Миколаївської області, ЄДРПОУ 04375984, місцезнаходження: вул. Хмеленка, 28, с. Крива Пустош Братського району Миколаївської області.
Рішення може бути оскаржено, в порядку ст. 354 ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
СуддяІ.Б. Скарницька
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2020 |
Оприлюднено | 25.11.2020 |
Номер документу | 93058421 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Скарницька І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні