Ухвала
від 23.11.2020 по справі 581/892/20
ЛИПОВОДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 581/892/20

Провадження № 2/581/216/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 листопада 2020 року селище Липова Долина

Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба у справах дітей Липоводолинської районної державної адміністрації Сумської області

про визначення місця проживання неповнолітньої дитини,

в с т а н о в и в :

17 листопада 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.

Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорених прав, свобод чи інтересів.

Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав:

І. Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити:

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Всупереч вказаним положенням позовна заява не містить повного найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України третьої особи.

ІІ. Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

У позовній заяві зазначається, що передумовою звернення до суду із вказаним позовом є необхідність отримання довідки про місце проживання сина разом із батьком та перебування дитини на утриманні батька, що у свою чергу є необхідним для стягнення аліментів на утримання сина.

Також у позові йдеться, що відповідач не цікавиться долею сина та не бере участі у його вихованні. До позову додано висновок Служби у справах дітей Липоводолинської районної державної адміністрації Сумської області від 11 листопада 2020 року та рішення районної комісії з питань захисту прав дитини від 11 листопада 2020 року яким вже визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із його батьком ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Частина 2 статті 19 СК України вказує, що рішення органу опіки та піклування є обов`язковим до виконання, якщо протягом десяти днів від часу його винесення заінтересована особа не звернулася за захистом своїх прав або інтересів до суду, крім випадку, передбаченого частиною другою статті 170 цього Кодексу.

Таким чином вбачається, що в порядку досудового врегулювання спору компетентним органом встановлено місце проживання дитини з батьком, тому у випадку, якщо хтось із батьків не погоджується з таким рішенням, тобто за наявності спору, вони вправі звернутися до суду із позовом про встановлення місця проживання дитини.

Вказане рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини є достатнім для звернення з позовом про стягнення аліментів на користь батька, переведення соціальних виплат при народженні на рахунок батька та є обов`язковим для виконання для обох батьків, якщо суд у своєму рішенні не вирішить інше.

Отже, ОСОБА_1 необхідно обґрунтувати необхідність свого звернення до суду із вказаним позовом.

Суд вважає необхідним також зазначити, що у разі встановлення під час розгляду справи відсутності предмета спору, суд закриває провадження у справі відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви, що можливо лише до відкриття провадження у справі.

За таких обставин, вважаю необхідним надати ОСОБА_1 строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що належним чином оформлені позовну заяву слід надати у встановлений строк Липоводолинському районному суду Сумської області. У разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Д. В. Сізов

СудЛиповодолинський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення23.11.2020
Оприлюднено25.11.2020
Номер документу93059466
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —581/892/20

Ухвала від 01.12.2020

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Ухвала від 23.11.2020

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні