Справа № 545/3137/20
Провадження № 2/545/1382/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" листопада 2020 р. Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Потетій А.Г., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Гайтоти Ірини Миколаївни поданої в інтересах ОСОБА_1 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в :
Адвокат Гайтота І.М. звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
Поданий позов не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 1, ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Дані вимоги процесуального закону позивачем не дотримані, оскільки жодна копія додана до позовної заяви не засвідчена у встановленому законом порядку.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру в сумі 840.80 грн.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 15 ЦПК України представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Частиною першою ст. 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
На підтвердження своїх повноважень адвокат Гайтота І.М. додала до позовної заяви копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Відповідно ж до ч.7 ст.177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Таким чином, належних документів визначених ч.4 ст.62, ч.7 ст.177 ЦПК України на підтвердження повноважень представника позивача до позовної заяви не додано.
У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Без усунення зазначених недоліків позовна заява не може бути прийнята до провадження суду та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України ,-
у х в а л и в :
Позовну заяву адвоката Гайтоти Ірини Миколаївни подану в інтересах ОСОБА_1 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків протягом семи календарних днів з дня отримання позивачем ухвали.
Попередити позивача, що відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки, позовна заява буде вважатись неподаною та підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.Г. Потетій
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2020 |
Оприлюднено | 25.11.2020 |
Номер документу | 93060247 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Потетій А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні