Справа № 605/618/20
РІШЕННЯ
Іменем України
"24" листопада 2020 р. Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
за участю:
секретаря судового засідання Дармограй Т.І.
заявника ОСОБА_1
представника заявника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі засідань в м.Підгайці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вказуючи, що він постійно з липня 2005 року проживав разом із своєю бабою аж до дня її смерті та прийняв спадщину у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 2,0 га. в умовних кадастрових гектарах, на території Завалівської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області, що належало останній, оскільки це йому необхідно для звернення до нотаріуса із питанням спадкування вказаного майна.
У підготовчому судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав повністю, обґрунтовуючи їх доводами викладеними у заяві та просить задовольнити. Крім того, додав, що він з липня 2005 року постійно проживав разом із своєю бабою в с. Затурин Підгаєцького району, до її смерті, при цьому доглядав за нею та похоронив її. Встановлення даного факту йому необхідно для того, щоб прийняти спадщину, що залишилась після смерті його баби.
Представник заявника у підготовчому судовому засіданні заявлені вимоги підтримав та з підстав викладених у заяві, просить їх задовольнити.
У підготовче судове засідання представник заінтересованої особи не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Крім того, визнання ним вимог заявника та прохання про розгляд справи у його відсутності викладено у адресованому суду письмовому клопотанні, яке долучено до матеріалів справи, що не суперечить вимогам ч.3 ст.211 ЦПК України.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона проживала по сусідству із спадкодавцем в АДРЕСА_1 , а тому їй достовірно відомо, що заявник з липня 2005 року постійно проживав разом із своєю бабою, до її смерті, при цьому доглядав за нею, допомагав по господарству та похоронив її.
Аналогічні пояснення в судовому засіданні надала свідок ОСОБА_4 .
Суд, заслухавши пояснення заявника, його представника, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 задовольнити, виходячи із наступних підстав.
У відповідності із ч.2 ст.315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до роз`яснень викладених у п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
У пункті 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснено, що якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час
відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
Судом встановлено, що дідо та баба заявника, відповідно ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , одружились ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з чим баба заявника змінила прізвище із дошлюбного Бобецька на прізвище чоловіка ОСОБА_5 , що стверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 28 квітня 1976 року.
Бабі заявника - ОСОБА_6 належало право на земельну частку (пай) розміром 2,0 га. в умовних кадастрових гектарах, на території Завалівської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області, що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ТР №0147825 від 20 вересня 1996 року.
Баба заявника 18 березня 1998 року в Завалівській сільській раді склала заповіт розпорядженням якого все належне їй майно заповіла ОСОБА_1 .
Баба заявника ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 10 жовтня 2005 року.
Дідо заявника ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , що видно із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 28 березня 1994 року.
Заявник звертався до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті баби, однак йому в цьому було відмовлено у зв`язку із пропуском строку для прийняття спадщини, що видно із письмової відмови завідувача Підгаєцької державної нотаріальної контори за вих.№497/01-16 від 01 вересня 2020 року.
Той факт, що заявник з липня 2005 року постійно проживав разом із спадкодавцем ОСОБА_6 на час відкриття спадщини, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 , крім вищезазначеного, підтверджується також довідкою виданою виконкомом Завалівської сільської ради за вих.№554 від 31 серпня 2020 року, з якої вбачається, що ОСОБА_6 на момент смерті проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 , з якою з липня 2005 року і на момент смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 постійно проживав без реєстрації, внук померлої - ОСОБА_1 .
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 підставна, а тому підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 200 ч.ч.3, 4, 206 ч.ч.1, 4, 263, 265, 315, 319 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини - задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , постійно з липня 2005 року проживав разом із спадкодавцем ОСОБА_6 в АДРЕСА_1 , аж до дня її смерті, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду, або через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , житель АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Заінтересована особа: Завалівська сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області, місцезнаходження: с. Завалів вул. Центральна, 14 Підгаєцького району Тернопільської області, ЄДРПОУ 04394941.
Головуючий: Р. О. Горуц
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2020 |
Оприлюднено | 25.11.2020 |
Номер документу | 93063085 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні