Рішення
від 16.11.2020 по справі 925/1019/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2020 року Справа № 925/1019/20

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В.,

секретар судового засідання - Козоріз О.І.,

за участі представників сторін:

від позивача - Федоров М.Д. - адвокат,

від відповідача - Гнізділов І.О. - представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕСТ-С» ,

м. Запоріжжя

до товариства з обмеженою відповідальністю «Перше травня

комбікормовий завод» , с. Хутори, Черкаського району,

Черкаської області

про стягнення 236 219 грн. 07 коп.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «ТРЕСТ-С» до товариства з обмеженою відповідальністю «Перше травня комбікормовий завод» про стягнення з відповідача 236 219 грн. 07 коп., у тому числі: 226 134 грн. 24 коп. основного боргу, 7 959 грн. 51 коп. пені, 1 673 грн. 05 коп. 3% річних та 452 грн. 27 коп. інфляційних втрат, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору про надання транспортно-експедиторських послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом від 17 березня 2020 року №17/03/2020-ТРС.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 17 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 10 год. 00 хв. 24 вересня 2020 року.

В судовому засіданні, яке відбулося 24 вересня 2020 року було оголошено перерву до 12 год. 00 хв. 15 жовтня 2020 року.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 15 жовтня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті. Розгляд справи по суті призначено на 14 год. 30 хв. 16 листопада 2020 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував з підстав наведених у відзиві на позов.

Відповідач в порядку ст. 207 ГПК України звернувся до суду з клопотанням від 16 листопада 2020 року №182 про долучення до матеріалів справи письмових доказів, що підтверджують часткову сплату боргу, в якій вказав, що на даний час борг підприємства складає 81 134 грн. 24 коп.

Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання відповідача не заперечувала та визнав обставини, що наведені в клопотанні відповідача.

У відзиві на позовну заяву відповідач вказував, що доказів відправлення претензії 14 липня 2020 року та акту звірки рекомендованим листом, або засобами кур`єрської доставки та доказів отримання їх відповідачем, позивач суду не надав.

Крім того, в позовній заяві не відображено, що 27 липня 2020 року відповідачем здійснена оплата позивачу 15 000,00 грн., відповідно, позовні вимоги розраховано невірно.

Позивачем не було вжито заходів досудового врегулювання спору у спосіб, що передбачений договором.

В зв`язку з чим відповідач просив суд у задоволенні позову відмовити повністю.

В судовому засіданні, яке відбулося 16 листопада 2020 року згідно ч. 1 ст. 240 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення зі справи №925/1019/20.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, а також заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково виходячи з наступного:

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач в обґрунтування своїх вимог зазначав, що на підставі договору транспортно-експедиторського обслуговування надав відповідачу відповідні послуги на умовах визначених договором від 17 березня 2020 року №17/03/2020-ТРС, проте свій обов`язок щодо оплати наданих транспортно-експедиторських послуг відповідач виконав частково, у зв`язку з чим позивач просив суд стягнути з відповідача 226 134 грн. 24 коп. боргу.

Крім того на підставі ч. 2 ст. 625 ЦК України позивачем заявлено до стягнення 1 673 грн. 05 коп. 3% річних та 452 грн. 27 коп. інфляційних втрат., а також 7 959 грн. 51 коп. пені з урахуванням вимог п. 6.9.1 договору.

Як вбачається з матеріалів справи та було встановлено господарським судом під час її розгляду, 17 березня 2020 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Перше травня комбікормовий завод» (постачальник) товариством з обмеженою відповідальністю «ТРЕСТ-С» (виконавець) було укладено договір про надання транспортно-експедиторських послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом №17/03/2020-ТРС.

Відповідно до п. 1.1. вищезазначеного договору виконавець зобов`язався організувати перевезення вантажів автомобільним транспортом, відповідно до заявок замовника, на підставі товарно-транспортних накладних до відповідного пункту призначення/розвантаження у встановлений договором та/або заявкою строк та видати його вантажоодержувачу, а замовник - сплатити виконавцю за організацію перевезення вантажу узгоджену сторонами плату.

Найменування, характеристики вантажу, кількість вартість перевезення, маршрут та вимоги до транспортного засобу, вантажовідправник, вантажоодержувач, адреса розвантаження, особливі умови кріплення, та інші умови виконання послуг погоджуються сторонами в заявках. Форма заявки відображена та погоджена сторонами в Додатку № 1, що є невід`ємною частиною до цього договору (п.п. 1.2., 1.3. договору).

Згідно пунктів 2.2.6 та 4.1.5 договору після виконання перевезення виконавець повинен повернути замовнику належним чином оформлені документи, передбачені п. 4.1.5 договору не пізніше 20 календарних днів з моменту виконання перевезення. Замовник сплачує виконавцю вартість послуг, на підставі виставленого виконавцем рахунку, на умовах відстрочки платежу протягом 20 банківських днів з дати отримання замовником наступних документів:

оригіналу акту виконаних робіт (надання послуг) датованого датою передачі вантажу вантажоодержувачу;

оригіналу рахунку;

оригіналу товарно-транспортної накладної, з відміткою вантажоодержувача про прийняття вантажу та заповненої відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів;

оригіналу або копії Акту розбіжностей (нестачі) у разі складання такого та наявності у виконавця.

Згідно п.4.1.6. договору після виконання перевезення (надання послуг) виконавець оформляє Акт виконання робіт (надання послуг) датою передачі вантажу вантажоодержувачу. Акт виконання робіт (надання послуг) направляється замовнику у двох екземплярах виконавцем протягом 20 календарних днів з моменту здійснення перевезення (передачі вантажу вантажоодержувачу), один із яких замовник зобов`язується підписати, завірити печаткою (при наявності) та повернути виконавцеві не пізніше 5-ти робочих днів з дня їх отримання

Згідно пунктів 4.2., 4.2.1. договору сторони зобов`язуються щомісячно до 7 числа наступним за календарним місяцем в якому надавались послуги виконавцем, проводити звірку взаємних розрахунків та підписувати відповідні Акти.

Акт звірки, направлений виконавцем замовнику рекомендованим листом, або засобами кур`єрської доставки, вважається погодженим замовником за відсутності від нього письмової відповіді (підписаного акту чи заперечень) протягом 10 робочих днів з дати направлення листа.

У відповідності до умов договору на підставі заявки № 1 від 17 березня 2020 року по перевезенню вантажів автомобільним транспортом №17/03/2020-ТРС від 17 березня 2020 року (додаткова угода №1) сторони погодили перевезення комбікорму транспортними засобами позивача за наступними тарифами: 810 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Чорнобаївське» приватного акціонерного товариства «Агрохолдінг Авангард» , Херсонська область, Білозерський район, с. Східне;

908 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Донецька птахофабрика» ПНВК «Інтербізнес» , Донецька область, Волноваський район, с. Рівнопіль;

660 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Богодухівська» ПФ «ПНВК »Інтербізнес» , Харківська область, Дергачівський район, с. Проторопівка.

Крім того, на підставі заявки №2 від 31 березня 2020 року сторони погодили перевезення комбікорму транспортними засобами позивача за наступними тарифами:

880 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Старовірівська» ПНВК «Інтербізнес» , вул. 40 років Перемоги, с. Старовірівка, Шевченківський район, Харківська область;

666 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Харківська» ПНВК «Інтербізнес» , вул. Польова, 3, с. Охоче, Новолазький район, Харківська область,

953 грн./т з ПДВ за маршрутом - філія «Бахмутська птахофабрика» ПНВК «Інтербізнес» , с. Берестове, Бахмутський район, Донецька область.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 929 Цивільного кодексу України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.

Договором транспортного експедирування може бути встановлено обов`язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов`язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов`язання, пов`язані з перевезенням.

Договором транспортного експедирування може бути передбачено надання додаткових послуг, необхідних для доставки вантажу (перевірка кількості та стану вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта, зберігання вантажу до його одержання у пункті призначення, одержання необхідних для експорту та імпорту документів, виконання митних формальностей тощо).

Позивачем на виконання умов договору та на підставі заявок на перевезення вантажу №1 та №2 було надано відповідачу послуги на умовах, передбачених укладеним між сторонами договором.

Факт, обсяги, вартість наданих послуг підтверджуються копіями актів наданих послуг:

№ 169 від 18 березня 2020 року на суму 39 058,20 грн.,

№ 171 від 20 березня 2020 року на суму 31 732,80 грн.,

№ 177 від 21 березня 2020 року на суму 43 656,64 грн.,

№ 175 від 22 березня 2020 року на суму 15 879,60 грн.,

№ 180 від 22 березня 2020 року на суму 19 488,60 грн.,

№ 178 від 23 березня 2020 року на суму 15 892,80 грн.,

№ 179 від 24 березня 2020 року на суму 43 638,48 грн.,

№ 182 від 25 березня 2020 року на суму 15 853,20 грн.,

№ 185 від 26 березня 2020 року на суму 22 082,56 грн.,

№ 189 від 26 березня 2020 року на суму 15 681,60 грн.,

№ 186 від березня 2020 року на суму 15 813,60 грн.,

№ 197 від 27 березня 2020 року на суму 21 828,32 грн.,

№ 190 від 28 березня 2020 року на суму 21 701,20 грн.,

№ 193 від 28 березня 2020 року на суму 15 800,40 грн.,

№ 201 від 29 березня 2020 року на суму 15 747,60 грн.,

№ 191 від 30 березня 2020 року на суму 21 828,32 грн.,

№ 195 від 31 березня 2020 року на суму 21 137,60 грн.,

№ 199 від 31 березня 2020 року на суму 15 853,20 грн.,

№ 202 від 31 березня 2020 року на суму 21 773,84 грн.,

№ 208 від 02 квітня 2020 року на суму 21 828,32 грн.,

№ 210 від 02 квітня 2020 року на суму 15 957,36 грн.,

№ 209 від 03 квітня 2020 року на суму 21 900,96 грн.,

№ 215 від 03 квітня 2020 року на суму 21 882,80 грн.,

№ 205 від 04 квітня 2020 року на суму 21 810,16 грн.,

№ 211 від 04 квітня 2020 року на суму 21 900,96 грн.,

№ 217 від 06 квітня 2020 року на суму 22 948,24 грн.,

№ 214 від 07 квітня 2020 року на суму 21 719,36 грн.,

№ 216 від 08 квітня 2020 року на суму 21 737,52 грн.

Вище зазначені послуги були виконані без зауважень і застережень відповідача (замовника) та вантажоодержувача, що підтверджується підписаними та скріпленими печатками сторін вищевказаних актів наданих послуг.

На виконання умов договору сторони провели звірку взаємних розрахунків за травень 2020 року та підписали відповідний акт.

Позивач стверджував, що акт звіряння взаємних розрахунків за період з 01 березня 2020 року по 22 липня 2020 року, який був направлений разом з претензією 14 липня 2020 року, всупереч умов п. 4.2 договору залишився відповідачем без відповіді.

Проте, матеріали справи не містять доказів, що підтверджують направлення позивачем акту звірки та претензії.

З підписаних між сторонами актів вбачається, що загальна вартість наданих позивачем послуг за договором за період з 18 березня по 08 квітня 2020 року становить 626 134 грн. 24 коп.

Позивач вказував, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного сторонами договору частково виконав взяті на себе зобов`язання.

Водночас залишилися не сплаченими рахунки за наступними актами надання послуг:

№ 193 від 28 березня 2020 року на суму 13 310,96 грн.;

№ 191 від 30 березня 2020 року на суму 21 828,32 грн.;

№ 195 від 31 березня 2020 року на суму 21 137,60 грн.;

№ 202 від 31 березня 2020 року на суму 21 773,84 грн.;

№ 208 від 02 квітня 2020 року на суму 21 828,32 грн.;

№ 210 від 02 квітня 2020 року на суму 15 957,36 грн.;

№ 209 від 03 квітня 2020 року на суму 21 900,96 грн.;

№ 205 від 04 квітня 2020 року на суму 21 810,16 грн.;

№ 211 від 04 квітня 2020 року на суму 21 900,96 грн.;

№ 217 від 06 квітня 2020 року на суму 22 948,24 грн.;

№ 216 від 08 квітня 2020 року на суму 21 737,52 грн.

У зв`язку з чим у відповідача на момент звернення позивача до суду виникла заборгованість з оплати наданих послуг щодо перевезення вантажу у розмірі 226 134 грн. 24 коп.

Згідно ч. 2 ст. 12 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» клієнт зобов`язаний у порядку, передбаченому договором транспортного експедирування, сплатити належну плату експедитору, а також відшкодувати документально підтверджені витрати, понесені експедитором в інтересах клієнта в цілях виконання договору транспортного експедирування.

Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Як зазначалося вище оплата послуг здійснюється протягом 20 банківських днів з дати отримання замовником документів визначених п. 4.1.5. договору.

Судом враховано, що акти наданих послуг відповідачем підписано, отже останній їх отримав і тим самим підтвердив відсутність будь-яких зауважень щодо належного виконання позивачем своїх обов`язків, зокрема з приводу організації перевезення та отримання вантажоодержувачем свого вантажу.

Також в актах наданих послуг є посилання на відповідні товарно-транспортні накладні із зазначенням номеру та дати, а також вказані реквізити сторін.

Таким чином відповідач був зобов`язаний розрахуватися з позивачем на умовах відстрочки платежу протягом 20 банківських днів з дати прийняття послуг та підписання актів.

В даному випадку не отримання рахунків на оплату не є тією обставиною, що унеможливлює виконання відповідачем свого зобов`язання з оплати належно отриманих послуг від позивача, оскільки банківські реквізити та ціна послуг були зазначені в актах.

Таким чином за актом №193 від 28 березня 2020 року строк оплати настав 27 квітня 2020 року, за актом № 191 від 30 березня 2020 року - 28 квітня 2020 року, за актами № 195, №199 та № 202 від 31 березня 2020 року - 29 квітня 2020 року, за актами № 208 та № 210 від 02 квітня 2020 року - 04 травня 2020 року, за актами № 209 та №215 від 03 квітня 2020 року - 04 травня 2020 року, за актами № 205 та № 211 від 04 квітня 2020 року - 05 травня 2020 року, за актом № 217 від 06 квітня 2020 року - 06 травня 2020 року, а актом №214 від 07 квітня 2020 року - 07 травня 2020 року та за актом № 216 від 08 квітня 2020 року - 08 травня 2020 року.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідачем всупереч ч. 1 ст. 74, ст. ст. 76, 77 ГПК України не було доведено факту своєчасного та повного здійснення, на підставі умов договору транспортно-експедиторського обслуговування, розрахунку з позивачем за надані послуги.

Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Доводи відповідача про те, що позивач не врахував сплату 15 000 грн. 00 коп. 27 липня 2020 року є помилковими, оскільки позивачем долучено до матеріалів справи копію платіжного доручення на суму 15 000 грн. 00 коп. №7738959131 від 27 липня 2020 року (а.с. 107).

Водночас судом враховано, що відповідачем було сплачено 145 000 грн. 00 коп., що підтверджується копіями платіжних доручень наявних в матеріалах справи.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Оскільки відповідачем було сплачено позивачу 145 000 грн. 00 коп., після звернення позивача до суду і даний факт позивач не спростовує, то провадження у справі в цій частині слід закрити на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України.

Таким чином з відповідача підлягає стягненню 81 134 грн. 24 коп. боргу на користь позивача в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 546 та ст. 549 ЦК України виконання зобов`язання забезпечується, зокрема, неустойкою, яка визначається як пеня та штраф і є грошовою сумою або іншим майном, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення зобов`язання. Сплата неустойки є правовим наслідком у разі порушення зобов`язання (п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України).

Згідно п. 6.9.1. договору за порушення термінів оплати замовник виплачує виконавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення від суми простроченого платежу за кожен день такого прострочення.

Позивачем також заявлено до стягнення з відповідача на користь позивача 7 959 грн. 51 коп. пені нарахованої за період з 20 квітня 2020 року по 22 липня 2020 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Крім того, відповідно до ст. 625 ЦК України позивачем заявлено до стягнення 452 грн. 27 коп. боргу, що виник внаслідок інфляції нарахований за червень 2020 року та 1 675 грн. 05 коп. 3% річних нарахованих за період з 20 квітня 2020 року по 22 липня 2020 року.

Водночас слід вказати, що нарахування пені та річних здійснено позивачем невірно, оскільки невірно було визначено початок прострочення боржника.

Так, за період з 29 квітня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 12 674 грн. 72 коп. складає 414 грн. 18 коп. та 88 грн. 31 коп. відповідно;

за період з 29 квітня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 773 грн. 84 коп. складає 711 грн. 52 коп. та 151 грн. 70 коп. відповідно;

за період з 04 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 828 грн. 32 коп. складає 665 грн. 58 коп. та 143 грн. 14 коп. відповідно;

за період з 04 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 15 957 грн. 36 коп. складає 486 грн. 57 коп. та 104 грн. 64 коп. відповідно;

за період з 05 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 900 грн. 96 коп. складає 658 грн. 23 коп. та 141 грн. 82 коп. відповідно;

за період з 05 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 882 грн. 80 коп. складає 657 грн. 68 коп. та 141 грн. 70 коп. відповідно;

за період з 05 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 810 грн. 16 коп. складає 655 грн. 50 коп. та 141 грн. 23 коп. відповідно;

за період з 05 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 900 грн. 96 коп. складає 658 грн. 23 коп. та 141 грн. 82 коп. відповідно;

за період з 06 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 22 948 грн. 24 коп. складає 679 грн. 67 коп. та 146 грн. 72 коп. відповідно;

за період з 07 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 719 грн. 36 коп. складає 633 грн. 78 коп. та 137 грн. 08 коп. відповідно;

за період з 08 травня 2020 року по 22 липня 2020 року розмір пені та 3% річних нарахованих на суму боргу 21 737 грн. 52 коп. складає 653 грн. 31 коп. та 140 грн. 76 коп. відповідно.

З урахуванням вищенаведеного розрахунку з відповідача підлягає стягненню 6 874 грн. 25 коп. пені та 1 478 грн. 92 коп. 3% річних, а в решті вимог про стягнення пені та 3% річних слід відмовити.

Здійснивши перевірку правильності нарахування інфляційних за допомогою калькулятора підрахунку заборгованості та штрафних санкцій «ЛІГА:ЗАКОН ЕЛІТ 9.5.3.» судом встановлено, що інфляційні нараховані вірно, а тому з відповідача підлягає стягненню 452 грн. 27 коп. інфляційних втрат.

Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до вимог ст. 129 ГПК України.

На підставі викладеного, та керуючись ст. 129, п. 2 ч. 1 ст. 231, ст. ст. 237, 238, 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Перше травня комбікормовий завод» , вул. Центральна,2, кім. 18, с. Хутори, Черкаського району, Черкаської області, ідентифікаційний код 36330229 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕСТ-С» , проспект Соборний, 158, оф. 319, м. Запоріжжя, ідентифікаційний код 38664119 - 81 134 грн. 24 коп. боргу, 1 478 грн. 92 коп. 3% річних, 452 грн. 27 коп. інфляційних втрат, 6 874 грн. 25 коп. пені та 2 072 грн. 57 коп. судового збору.

3. Провадження у справі №925/1019/20 в частині вимог про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в розмірі 145 000 грн. 00 коп. - закрити.

4. В решті вимог - в позові відмовити.

Видати наказ після набрання рішення суду законної сили.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строк визначені ст. 241 ГПК України.

Рішення суду може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ІV ГПК України.

Повне рішення складено 25 листопада 2020 року.

Суддя А.В.Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення16.11.2020
Оприлюднено26.11.2020
Номер документу93072007
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1019/20

Судовий наказ від 01.06.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 28.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Рішення від 16.11.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 15.10.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 24.09.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні