Рішення
від 26.11.2020 по справі 167/1203/20
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 167/1203/20

Номер провадження 2/167/412/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2020 року м. Рожище

Рожищенський районний суд Волинської області у складі:

головуючого судді Требика В.Б.,

з участю:

секретаря судового засідання Наумчука І.П.,

представника позивача Бубнюк О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі Рожищенського районного суду Волинської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Щуринської сільської ради Рожищенського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

До суду звернулася ОСОБА_1 із позовом до Щуринської сільської ради Рожищенського району Волинської області (далі - Щуринська сільська рада) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина. Позивач є спадкоємцем за заповітом після померлої ОСОБА_2 . Маючи намір оформити спадщину, ОСОБА_1 звернулася з цього приводу до приватного нотаріуса Павлюк Р.П., однак останньою було відмовлено у прийнятті заяви у зв`язку з пропуском встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. Зазначає, що на той час здійснювала догляд за новонародженим сином і помилково вважала, що наявність заповіту не обмежує її у зверненні до нотаріуса щодо подання заяви про прийняття спадщини. У зв`язку із цим позивач просить суд визначити їй двомісячний додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 .

Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явилися, подала до суду заяви про підтримання позовних вимог та проведення розгляду справи у її відсутність.

Представник позивача Бубнюк О.В. в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 підтримала повністю, давала пояснення, близькі за змістом до обгрунтувань позову.

Представник відповідача Щуринської сільської ради, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у підготовче засідання за викликом суду не з`явився. Від імені голови Щуринської сільської ради до суду надійшла заява про розгляд справи у відсутності їх представника. У цій же заяві йдеться про визнання позовних вимог.

Частиною 3 ст. 200 ЦПК визначено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню виходячи з такого.

Право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст.1220, ч.1 ст.1270 ЦК).

Копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 стверджено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З копії заповіту від 29 серпня 2016 року, посвідченого секретарем Щуринської сільської ради, слідує, що ОСОБА_2 заповіла онуці ОСОБА_3 все належне їй майно.

Копіями свідоцтв про народження серії НОМЕР_2 , серії НОМЕР_3 , копією рішення Рожищенського районного суду Волинської області від 22 червня 2015 року, підтверджено родинні зв`язки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Згідно з довідкою Щуринської сільської ради від 20 жовтня 2020 року № 546, заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчувався у виконавчому комітеті сільської ради 29 серпня 2016 року за № 37. Спадкоємець за заповітом - ОСОБА_1 .

Приписами ст. 1268 ЦК передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1269 ЦК, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що стверджується довідкою приватного нотаріуса Рожищенського районного нотаріального округу Павлюк Р.П. від 21 жовтня 2020 року №143/01-16.

Нормою ч. 3 ст. 1272 ЦК встановлено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи, що відповідач не заперечує проти позову, суд вважає, що пропущення позивачем строку для прийняття спадщини не має стати причиною усунення її від права спадкування, а тому слід визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - два місяці.

Відповідно до ч.1 ст. 141 ЦПК, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Однак, згідно з клопотання ОСОБА_1 судовий збір слід залишити за позивачем.

Керуючись статтями 200, 259, 265 ЦПК, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , - два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

Сплачений судовий збір залишити за позивачем ОСОБА_1 .

Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення, шляхом подачі апеляційної скарги через Рожищенський районний суд Волинської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 );

Відповідач: Щуринська сільська рада Рожищенського району Волинської області (місцезнаходження за адресою: Волинська область, Рожищенський район, с. Щурин, вул. Незалежності, 15, код ЄДРПОУ 04332727).

Суддя: В.Б. Требик

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.11.2020
Оприлюднено27.11.2020
Номер документу93104407
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —167/1203/20

Рішення від 26.11.2020

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Требик В. Б.

Ухвала від 10.11.2020

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Требик В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні