Ухвала
від 25.11.2020 по справі 571/1408/20
РОКИТНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 571/1408/20

Провадження № 2/571/452/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2020 року смт. Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

в складі: головуючої судді Качмар М.Я.,

з участю: секретаря судового засідання Качановської О.Ф.,

позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ житлового будинку між співвласниками в натурі,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Рокитнівського районного суду Рівненської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ житлового будинку між співвласниками в натурі.

Позивач ОСОБА_1 в підготовчому засіданні подав клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи, оскільки сторони не можуть самі провести поділ, тому для з`ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Відповідач ОСОБА_2 не заперечувала проти задоволення клопотання позивача.

Суд, вислухавши клопотання та думку інших учасників підготовчого судового розгляду, приходить до наступного висновку.

Відповідно до п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.

Порядок призначення судової експертизи врегульовано статтями 143-150 ЦПК України, Законом України Про судову експертизу , Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень , затвердженою наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р №53/5, Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз , затверджених наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. №53/5.

Згідно ст. ст..103, 104 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Згідно п. п. 1.6, 1.8 зазначеної Інструкції, експертизи та дослідження проводяться експертними установами за зонами регіонального обслуговування згідно з Переліком регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України, наведеним у додатку 1 до цієї Інструкції. Підставою для проведення експертиз відповідно до чинного законодавства є процесуальний документ (постанова, ухвала) про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом), або письмове звернення потерпілого чи сторони захисту кримінального провадження (далі - документ про призначення експертизи (залучення експерта)), у якому обов`язково зазначаються реквізити, перелік питань, поставлених експерту, а також об`єкти, що підлягають дослідженню.

Пунктом 3.3. Інструкції встановлено перелік яких даних вказується в постанові (ухвалі) про призначення експертизи, до яких належить перелік об`єктів, що підлягають дослідженню.

Згідно частини 1 статті 107 Цивільного процесуального кодексу України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

Частиною 1статті 109 Цивільного процесуального кодексу України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Відповідно до ч.3 ст.210 Цивільного процесуального кодексу України, провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3 частини першої статті 251 та пунктами 1-3 частини першої статті 252 цього Кодексу.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 Цивільного процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 Цивільного процесуального кодексу України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.

Беручи до уваги, що для вирішення питання про поділ житлового будинку, необхідні спеціальні знання, а тому у зазначеній справі слід призначити судову будівельно - технічну експертизу.

Проведення експертизи необхідно доручити експертам Приватного підприємства Експерт-Рівне-Консалт (33013, м. Рівне, пр. Миру, 15, код ЄДРПОУ 35056717) .

На підставі вимог ст. 252 ч. 1 п. 5 ЦПК України, провадження по справі зупинити до проведення по справі експертизи.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.

Керуючись ст. ст. 76-84 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про призначення судової будівельно - технічної експертизи задовольнити.

Призначити по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ житлового будинку між співвласниками в натурі - судову будівельно - технічну експертизу, на розгляд якої поставити наступні питання:

1.Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва поділити (виділити частку в натурі) житловий будинок з відповідними надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до ідеальних часток співвласників ОСОБА_1 (1/2 частка) та ОСОБА_2 (1/2 частка), а також із відхиленням від ідеальних часток співвласників?

2.Якщо так, то які можливі варіанти поділу житлового будинку із надвірними будівлями та спорудами, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ? (вказати всі варіанти)

Проведення експертизи доручити Приватному підприємству Експерт-Рівне-Консалт (33013, м. Рівне, пр. Миру, 15, код ЄДРПОУ 35056717) попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384, 385 КК України.

Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи №571/1408/20 (у одному томі).

Зобов`язати сторони надати в розпорядження експерта на його вимогу документи, що стосуються даної справи та будуть необхідні для проведення експертизи.

Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Експертизу провести в мінімально можливий строк відповідно до п.1.13. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 (проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ), роз`яснивши, йому положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

До отримання висновку експертизи провадження по справі зупинити.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Рокитнівський районний суд Рівненської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя М.Я.Качмар

СудРокитнівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення25.11.2020
Оприлюднено27.11.2020
Номер документу93120775
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —571/1408/20

Ухвала від 13.05.2021

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Рішення від 12.04.2021

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Ухвала від 09.03.2021

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Ухвала від 01.03.2021

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Ухвала від 25.11.2020

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні