Справа № 645/7801/18
Провадження №1-кс/645/1589/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2020 року м. Харків
Слідчий суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220460002891 від 29.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 звернулась до суду із клопотанням, погодженим із прокурором Немишлянського відділу Харківської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню за № 12018220460002891 від 29.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Клопотання обґрунтовувала тим, що до ЧЧ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_5 , про те, що 28.11.2018 року приблизно о 03:00 год. невідомі особи шляхом віджиму вікна проникли до приміщення, яке належить ТОВ «Е.Д.С.», за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, 12, та незаконно заволоділи інструментами.
За даним фактом 29.11.2018 року СВ Немишлянського ВП було розпочато кримінальне провадження № 120182204600002891 за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України.
В ході досудового розслідування було допитано ОСОБА_5 , який пояснив, що він є директором ТОВ «Е.Д.С.», з видом діяльності: виготовлення обладнання для виробництва упаковок. Для даного виробництва останній використовував інструменти: дрелі, болгарки, лобзик. Дані інструменти знаходились в приміщенні орендованого цеху, за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, 12.
29.11.2018 року ОСОБА_5 , прийшовши на роботу до цеху за вищевказаною адресою, виявив зламані навісні замки на воротах, відсутність інструментів підприємства, а саме: дриль ТМ «Фіолент», дриль ТМ «Інтертул», циркуляційна пила ТМ «Деволт», кутова шліф. машина ТМ «УТМ» Д-28492, кутова шліф. машина ТМ «Деволт» DWE 4579, електролобзик ТМ «Деволт», а також кольоровий метал: плита-бронза вагою 35 кг., плити дюраль 1 шт. вагою 42 кг., та 4 шт. вагою 20 кг. кожна, 4 шт. вагою 10 кг. кожна. В ході досудового розслідування 27.12.2018 року було подане клопотання про призначення дактилоскопічної експертизи.
Проводилися заходи, направлені на встановлення свідків та очевидців скоєння злочину, місцезнаходження викраденого майна, також осіб, що можуть бути причетними до цього вчинення, проведено ряд судових експертиз, але проведеними заходами отримати інформацію, яка б мала значення для проведення досудового розслідування, не виявилося можливим. На теперішній час жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
Слідчий зазначила, що незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вказаний обсяг слідчих дій, однак, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно звернутися з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку.
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних
причин, а саме через те, що на даний момент на слідчим проводиться досудове розслідування у більш ніж 200 кримінальних провадженнях.
Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж шість місяців..
Строк досудового розслідування закінчується 29 листопада 2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не виявляється можливим.
Посилаючись на викладене, слідчий просить продовжити строку досудового розслідування у кримінальному провадженні на 6 місяців, обґрунтувавши обставини, які унеможливили виконання всіх необхідних слідчих (розшукових) дій.
Слідчий СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 надала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
У зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст.107 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Так, відповідно до вимог ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто до шести місяців у злочинах невеликої або середньої тяжкості та дванадцяти місяців - у злочинах тяжкого та особливо тяжкого ступеня тяжкості.
Матеріали справи свідчать про те, що в провадженні слідчого Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220460002891 від 29.11.2018 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не вручене.
З клопотання вбачається, що в ході досудового розслідування кримінального провадження проведено наступні слідчі (розшукові) дії: допитано свідка ОСОБА_5 , проводились заходи, направлені на встановлення свідків та очевидців скоєння злочину, місцезнаходження викраденого майна, також осіб, що можуть бути причетними до цього вчинення, проведено ряд судових експертиз, але проведеними заходами отримати інформацію, яка б мала значення для проведення досудового розслідування не виявилось можливим.
Ухвалою слідчогосуддівід26.05.2020р. строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018220460002891 від 29.11.2018 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України, продовжено на 6 місяців, тобто до 29.11.2020 року (включно).
Згідно ст. 294 КПК України - якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором. Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження. Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.
Строк досудовогорозслідування змоменту внесеннявідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань узлочинах тяжкогота особливотяжкого ступенятяжкості становить18місяців тав даномувипадку,з врахуваннямухвали слідчогосудді від26.05.2020р., закінчується 29 листопада 2020 року включно.
На даний час завершити досудове розслідування не уявляється можливим, у зв`язку з тим, що слідчому, як він стверджує, не вдалося встановити особу, причетну до скоєння кримінального правопорушення, свідків та очевидців вказаної події та на даний момент слідчим проводиться досудове розслідування у більш ніж 200 кримінальних провадженнях, в зв`язку із чим необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій, а саме: встановити особу (осіб), причетних до скоєння злочину, а також свідків та очевидців вказаних подій.
Результати проведення слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 6 місяців.
Слідчим також доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, у тому числі, для встановлення особи, що вчинила дане кримінальне правопорушення, проведення необхідних слідчих дій, при цьому, що ці дії раніше здійснювались, але не були ефективними.
Зокрема, після першого продовження продовження строку досудового розслідування слідчий надав доручення оперативному підрозділу на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку ст.40 КПК України лише 24.10.2020 р., інших слідчих дій не вчинив.
За таких обставин слідчий суддя вважає достатнім для проведення зазначених у клопотанні слідчих дій та встановлення особи, причетної до вчинення вищевказаного злочину, продовжити строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні на три місяці, оскільки слідчим не обґрунтовано необхідність продовження строку досудового розслідування на більш тривалий проміжок часу терміном на шість місяців, тому клопотання задоволено частково.
Відповідно до ч. 9 ст. 295-1 КПК України ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Окрім того, слідчий суддя вважає за доцільне зазначити наступне.
Статтею 28 КПК Українивизначено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Крім цього,статтею 2 КПК Українивизначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
При цьому, слідчий суддя враховує практику ЄСПЛ, який неодноразово зазначав свою позицію щодо не проведення державними органами влади ефективного розслідування, що призводить до порушенняст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.39КПКУкраїни керівник органу розслідування зобов`язаний вживати заходів щодо усунення порушень вимог законодавства у випадку їх допущення слідчим, з власної ініціативи призначити іншого слідчого у разі неефективного розслідування.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що не суперечить положенням ст. 107 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.39,219,294,295-1,309,372 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220460002891 від 29.11.2018 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, на три місяці, тобто до 26 лютого 2021 року включно.
Проінформувати керівника органу досудового розслідування начальника СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області та прокурора - процесуального керівника у кримінальному
провадженні № 12018220460002891 від 29.11.2018 року про неефективність досудового розслідування даного кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93123762 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Бондарєва І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні