Ухвала
від 19.10.2020 по справі 646/4541/20
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

№ провадження 2/646/1851/2020

Справа № 646/4541/20

У Х В А Л А

19.10.2020 м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Єжов В.А. розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження цивільної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю НЄВОД до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником.

Ухвалою суду від 05.08.2020 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

23.09.2020 представником позивача через канцелярію суду подано клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до наведеної заяви, представник позивача зазначає про необхідність розгляду справи в загальному позовному провадженні, оскільки відповідно до ч. 6 ст.19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу, малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На думку позивача, справа не є малозначною.

З огляду на наведене, позивач вважає, що справа у зв`язку зі складністю не може бути розглянута в порядку спрощеного провадження та просить для правильного врегулювання спору розглядати її в загальному позовному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З огляду на той факт, що на думку представника позивача у зв`язку зі складністю, та особливостями предмета доказування справа не може бути розглянута в порядку спрощеного провадження та просить цивільну справу розглядати у порядку загального позовного провадження, суд приходить до висновку про подальший розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 277 якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження не допускається.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19 , 175 , 177 , 187 , 274 , 277, 260, 353 ЦПК України ,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - задовольнити.

Призначити цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю НЄВОД до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником, до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі в приміщенні Червонозаводського районного суду м. Харкова, розташованого за адресою: майдан Героїв Небесної Сотні, б. 36, 3 під`їзд, м. Харків на 24 грудня 2020 року о 12 годині 00 хвилин.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Копія позову з додатками направлена відповідачам у справі.

Відповідачу подати відзив на позов у письмовій формі з дотримання ст. 178 , ст. 183 ЦПК України з посиланням на докази, якими вони обґрунтовані.

Відповідач має право подати зустрічний позов з дотриманням положень ст. 28 , ст. 175 , ст. 177 , ст. 193 , ст. 194 ЦПК України .

Позивач має право подати до суду відповідь на відзив з дотриманням положень ст. 179 , ст. 183 ЦПК України в строк 10 днів з моменту його отримання, але до початку судового розгляду.

Відповідач має право подати до суду заперечення на відповідь на відзив з дотриманням положень ст. 180 , ст. 183 ЦПК України в строк 10 днів з моменту її отримання.

Відповідно до ч.8 ст. 178 , ч.3 ст. 181 , ч.2 ст. 191 ЦПК України , у разі неподання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами справи.

Відповідач повинен надіслати (надати) копію відзиву, копію заперечень та доданих до них документів іншим учасникам одночасно з надісланням (наданням) відзиву та заперечень до суду.

Позивач повинен надіслати (надати) копію відповіді на відзив, копію відповіді на пояснення третьої особи та доданих до них документів іншим учасникам одночасно з надісланням (наданням) їх до суду.

Учасникам справи роз`яснюється, що відповідно до ст.49 ЦПК України , позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Учасники справи зобов`язані подати до суду докази направлення іншим учасникам справи копій заяв та доданих до них документів, передбачених п.2 ч.2, ч.3, ч.4 ст.ст.49 ЦПК України . Відповідно до ч.5 ст. 49 ЦПК України , у разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Відповідно до ч.2 ст.134 ЦПК України , у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.

Учасникам справи роз`яснюється, що відповідно до ч.2 ст.222 ЦПК , суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Учасникам справи роз`яснюється, що відповідно до п.1 ч.1 ст.43 ЦПК України , вони мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду, про що подають заяву до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання з одночасним надсиланням її копії іншим учасникам справи.

Апеляційна скарга на ухвалу в частині порушення правил підсудності може бути подана до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.

Суддя: В.А. Єжов

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.10.2020
Оприлюднено27.11.2020
Номер документу93124362
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —646/4541/20

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Теслікова І. І.

Ухвала від 19.10.2020

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Єжов В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні