Рішення
від 25.11.2020 по справі 727/9346/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/9346/20

Провадження № 2-о/727/174/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2020 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючого - судді: Одовічен Я.В.

за участю секретаря: Кицинюка С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною вище заявою про встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів.

Посилається на те, що 19.10.2020 року звернулася до сервісного центру Управління обслуговування громадян Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою щодо призначення пенсії за віком. Однак їй було відмовлено у призначенні такої пенсії з причини невідповідності написання її ім`я та по батькові у документах, що підтверджують її стаж роботи.

В обґрунтування заяви заявник вказує на те , що у свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 її ім`я записане російською мовою ОСОБА_2 .

У подальшому, із невідомих їй причин, у свідоцтві про восьмирічну освіту № НОМЕР_2 , під час навчання в школі, її ім`я було вказано українською мовою як ОСОБА_3 .

Диплом про середню-спеціальну освіту серії НОМЕР_3 від 27 червня 1980 року було видано на ім`я заявника українською мовою ОСОБА_3 та російською мовою на ім`я ОСОБА_4 .

Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 виданого 05.06.1988 року, до шлюбу заявниця іменувалася російською мовою ОСОБА_2 , а після шлюбу змінила прізвище із ОСОБА_5 на ОСОБА_6 .

З невідомих їй причин, на підставі свідоцтва про одруження, до трудової книжки заявниці серії НОМЕР_5 , були внесені корективи щодо зміни її прізвища і по батькові на російській мові із ОСОБА_4 на ОСОБА_7 , також на російській мові.

У подальшому, 15.08.1998 року заявниці була видана трудова книжка колгоспника серії НОМЕР_6 на ім`я українською мовою на ім`я ОСОБА_1 .

Відповідно до паспорта громадянина України серії НОМЕР_7 , виданого Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області 29.06.1999 року, заявниця іменується ОСОБА_1 .

За такими обставинами належність їй документів, що підтверджують її стаж роботи не визнається органом Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, у зв`язку з чим заявниця змушена звернутися до суду.

Просила встановити факт належності їй документів, що підтверджують її стаж роботи.

Заявниця та її представник у судове засідання не з`явились, подали через канцелярію суду заяви, в яких просили розглянути заяву про встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів у їх відсутності. Свої доводи, наведені в заяві, підтримують у повному обсязі та просили суд задовольнити їх.

Представник заінтересованої особи Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у судове засідання не з`явився. У поданій до суду заяві відніс вирішення спору на розсуд суду та просив розглянути справу у його відсутності.

У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою у засідання усіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що заява підлягає задоволенню, так як обставини викладені в ній знайшли своє підтвердження у судовому засіданні.

Так, у відповідності до ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності оспорюваних прав.

Положеннями ст. 315 ЦПК України визначено перелік юридичних фактів, які можуть бути встановлені судом. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові № 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Як було встановлено судом, відповідно до паспорта громадянина України серії НОМЕР_7 , виданого Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області 29.06.1999 року, правильне написання ім`я та по батькові заявниці зазначено як ОСОБА_1 (а.с.6).

При прийняті на роботу, Чернівецьким агропромисловим комбінатом Буковина заявниці було заведено трудову книжку серії НОМЕР_5 від 17.11.1978 року, де російською мовою, ім`я та по батькові було записано як ОСОБА_4 .

Однак, на підставі свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 виданого 05.06.1988 року у трудовій книжці були внесені корективи до прізвища та по батькові заявниці, а саме зазначено як ОСОБА_7 . 04.04.2000 року ОСОБА_1 була звільнена (а.с. 14-15).

На той час порядок ведення документації, зокрема трудових книжок, був встановлений постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 06 вересня 1973 року №656 та інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах , в установах і організаціях , затвердженою постановою Деркомпраці СРСР від 20.06.1974 року №162.

Відповідно до цих постанов першого разу трудова книжка заповнюється адміністрацією в присутності працівника не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу. На першій сторінці ( титульному аркуші) трудової книжки записуються загальні дані про її володільця: прізвище , ім`я, по батькові , дата народження , освіта , професія , фах , дата видачі книжки , підпис володільця книжки, ставиться мокра печатка установи, що видала вперше трудову книжку.

При заповнені колгоспним господарством День урожаю трудової книжки від 15.08.1998 року, УКР №2913338 прізвище, ім`я та по-батькові заявниці було вказано як ОСОБА_1 . 23.04.2004 року остання була звільнена (а.с. 16-17).

Згідно архівної довідки №1/370/28 від 14.08.2020 року виданої на ім`я ОСОБА_1 , ОСОБА_1 працювала в колгоспі День урожаю , який в березні 2000 року було реорганізовано в ТзОВ Шишківське , з лютого 1998 року по лютий 2000 року. Аналогічні дані відображені у трудовій книжці заявниці серії НОМЕР_5 від 17.11.1978 року та трудовій книжці заявниці НОМЕР_6 від 15.08.1998 року.

У архівній копії №1/371/28 від 14.08.2020 року виданої на ім`я ОСОБА_1 , ОСОБА_1 працювала в колгоспі День урожаю , який в березні 2000 року було реорганізовано в ТзОВ Шишківське . Аналогічні дані відображені у трудовій книжці заявниці серії НОМЕР_5 від 17.11.1978 року та трудовій книжці заявника НОМЕР_6 від 15.08.1998 року.

Відповідно до архівної довідки №1/372/28 від 14.08.2020 року виданої на ім`я ОСОБА_1 , ОСОБА_1 прийнято на роботу по переводу в ТзОВ Шишківське продавцем магазину-павільйону №47 м.Чернівці 05.04.2000 року. Продавця ОСОБА_1 звільнено з роботи 23.04.2004 року, у зв`язку із ліквідацією товариства. Дана інформація також є зазначена в трудовій книжці заявниці НОМЕР_6 від 15.08.1998 року.

Відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно з ч. 2 цієї статті у судовому порядку можуть встановлюватися також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

На сьогоднішній день підприємства, на яких працювала заявниця ліквідовано, а тому внести будь - які зміни неможливо.

Як зазначалося вище з наданої заявником копії трудової книжки вбачається, що вона заповнена російською мовою і у зв`язку з неправильним перекладом її прізвища на українську мову виникли помилки, що не відповідають відомостям вказаним в її паспорті.

Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року за № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, в також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (п. 2 Порядку). Згідно з п. 3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Крім того , згідно листа ВСУ 01.01.2012 року Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення , коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1ст. 256 ( ст. 315 ) ЦПК України ), громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте, сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.

Таким чином суд приходить до висновку про те, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 4,12,76,81,258 , 263, 293, 315-319 ЦПК України , суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документів, що підтверджують її стаж роботи, а саме: - трудової книжки НОМЕР_5 , яка видана 17 листопада 1978 року, на ім`я, вказане російською мовою ОСОБА_4 ; - трудової книжки колгоспника НОМЕР_6 , яка видана 15 серпня 1998 року, на ім`я, вказане українською мовою ОСОБА_1 ; - архівних довідок №1/370/28, №1/371/28 та №1/372/28, які видані 14.08.2020 року Трудовим архівом Кіцманського району Чернівецької області (код ЄДРПОУ 26466411) на ім`я ОСОБА_1 ; - архівні довідки №1/1505 та №1/1506, які видані 19.08.2020 року Державним архівом Чернівецької області (код ЄДРПОУ №03494540) на ім`я ОСОБА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Шевченківського

районного суду м.Чернівці Одовічен Я.В.

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення25.11.2020
Оприлюднено27.11.2020
Номер документу93126365
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —727/9346/20

Рішення від 25.11.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Одовічен Я. В.

Ухвала від 11.11.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Одовічен Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні