У Х В А Л А
Справа № 285/4611/20
провадження № 1-кс/0285/929/20
27 листопада 2020 року м. Новоград-Волинський
Слідчий суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду,
клопотання слідчого ОСОБА_3 . Слідчого відділення Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області,
погоджене прокурором Новоград-Волинської місцевої прокуратури,
про арешт тимчасово вилученого майна
по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020060090000855 від 24 листопада 2020 року за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 1 ст. 246 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
Слідчий 25.11.2020року запогодженням прокуроразвернувся досуду зклопотанням,в якомупросить накластиарешт намайно,вилучене 24листопада 2020 року в ході проведення обшуку земельної ділянки земель запасу Брониківської сільської ради Лебедівського старостинського округу № 3 за кадастровим номером 1824083000:03:000:0920, що розташована за домоволодінням громадянина ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 та перебуває в користуванні останнього, а саме 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха», шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та/або користування ним;
Вищевказане майно, а саме 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха» - передати на відповідальне зберігання відповідальним особам ДП «Новоград-Волинського лісгоспу АПК».
Своє клопотанняобґрунтовуєтим,що в провадженні СВ Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження №12020060090000855 від 24 листопада 2020 року за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 1 ст. 246 КК України.
24.11.2020 невстановлена особа, знаходячись на території лісництва Новоград-Волинського АПК в с. Лебедівка Новоград-Волинського району, здійснила незаконну порубку дерев породи «ясен», чим спричинила матеріального збитку сума якого встановлюється.
24 листопада 2020 року за вказаним фактом Новоград-Волинським ВП ГУНП в Житомирській області внесено відомості до ЄРДР №12020060090000855, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
В ході досудового розслідування 24 листопада 2020 року проведено обшук земельної ділянки земель запасу Брониківської сільської ради Лебедівського старостинського округу № 3 за кадастровим номером 1824083000:03:000:0920, що розташоване за домоволодінням громадянина ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 , в ході якого на вказаній земельній ділянці вилучено 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха», які мають значення для доказування злочинної діяльності вищевказаної особи та зберегли на собі сліди вчинення злочину.
24листопада 2020року слідчимСВ Новоград-ВолинськогоВП ГУНПв Житомирськійобласті винесенопостанову провизнання речовимидоказами тапередачу їхна зберіганняпо кримінальномупровадженню №12020060090000855вилученими 24листопада 2020 року в ході проведення обшуку земельної ділянки земель запасу Брониківської сільської ради Лебедівського старостинського округу № 3 за кадастровим номером 1824083000:03:000:0920, що розташоване за домоволодінням громадянина ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха».
Слідчий в заяві просив судове засідання провести без його присутності. Наполягав на задоволенні клопотання.
ОСОБА_4 , особа у якої було вилучено майно, в судове засідання не прибув, про день розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином.
Дослідивши матеріали кримінального провадження та письмові заяви приходжу до наступного висновку.
Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження допускається лише у випадку, коли слідчий, прокурор доведе наявність трьох необхідних складових, а саме, що 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із таких заходів забезпечення є арешт майна.
Згідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою спеціальної конфіскації, а також відповідно до п.4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Правовою підставою для арешту майна є перебування на розгляді у слідчого матеріалів кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 246 КК України, внесене до ЄРДР за №12020060090000855 від 24 листопада 2020 року.
Подане слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 171 КПК України та в ньому обґрунтовано зазначено про необхідність арешту майна.
Потреби досудового розслідування з метою забезпечення його дієвості можуть бути забезпечені при задоволенні клопотання слідчого в повному обсязі.
Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.
Спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, відповідає завданням кримінального провадження, спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, є розумним і співрозмірним.
Відтак наявні підстави для накладення арешту на вище вказане майно.
Керуючись статтями 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити.
Накласти арештна майно,вилучене 24листопада 2020 року в ході проведення обшуку земельної ділянки земель запасу Брониківської сільської ради Лебедівського старостинського округу № 3 за кадастровим номером 1824083000:03:000:0920, що розташована за домоволодінням громадянина ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 та перебуває в користуванні останнього, а саме 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха», шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та/або користування ним.
Вищевказане майно, а саме 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха» - передати на відповідальне зберігання відповідальним особам ДП «Новоград-Волинського лісгоспу АПК».
Зобов`язати відповідальних осіб ДП «Новоград-Волинського лісгоспу АПК», на першу вимогу слідчого, прокурора, суду, надавати 2,5 метрів кубічних порізаних колодок, серед яких деревина породи «ясен», «граб» та «вільха», для проведення процесуальних дій у вказаному кримінальному провадженні
Попередити відповідальних осіб ДП «Новоград-Волинського лісгоспу АПК», про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 388 КК України за незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її винесення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93132475 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Заполовська Т. Г.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Заполовська Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні