Справа № 522/17727/20
Провадження№1-кс/522/14796/20
УХВАЛА
25 листопада 2020 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з особливо важливих справ третього відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС в Одеській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , та матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32020160000000038 від 22.05.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий з особливо важливих справ третього відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС в Одеській області майор податкової міліції ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіз клопотаннямпро тимчасовийдоступ до речей та документів врамках кримінальногопровадження за №32020160000000038 від 22.05.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, мотивуючи наступним.
Слідчим управлінням Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження, внесеним до ЄРДР за №32020160000000038 від 22.05.2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у періоди січень 2019 року - квітень 2020 року діючи умисно, шляхом приховання фактичних об`ємів реалізованої продукції та не відображення їх в документах податкової звітності, ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 7561437 грн., що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
В ході розгляду матеріалів кримінального провадження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », є виробником бетону та виробів із бетону для будівництва.
Згідно отриманої оперативної інформації службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснюють постачання палі на будівельні майданчики Одеської області. Документально оформляється постачання лише на одну секцію будинку, на інші секції будинку постачається за готівкові грошові кошти без відображення таких операцій у бухгалтерському обліку та податковій звітності підприємства.
Проведеним аналізом податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що серед усього асортименту бетонних виробів основний дохід підприємства формується від реалізації наступної продукції: бетон різних марок, опори для ліній електропередачі, палів різних конфігурацій, плити перекриття різних конфігурацій.
Згідно податкової звітності та зареєстрованих податкових накладних за 2019-2020 роки, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » декларує продаж бетону у об`ємі 42 163 м3.
Однак, під час проведених оперативних заходів встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » кожний місяць реалізує 4000 м3 бетону різних марок, а отже фактичний об`єм реалізації бетону за 2019-2020 роки складає 60 000 м3. Таким чином не облікована реалізація тільки бетону (без врахування інших видів продукції даного підприємства) складає 17 838 м3 (60 000 м3 - 42 162 м3 =17 838 м3). Проведеним розрахунком, за 2019 - 2020 роки, загальна сума ухилення від сплати ПДВ по реалізації бетонну складає 7561437 грн. Вказана сума підтверджена висновком економічного дослідження №17 від 12.05.2020 року, складеного фахівцем економістом ОСОБА_5 .
Попередня правова кваліфікація злочину є умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових) платежів у великих розмірах, передбачена ч.3 ст.212 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжкого злочину.
У ході досудового розслідування, а саме 20 жовтня 2020 року в офісних, виробничих та складських приміщеннях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » заадресою: АДРЕСА_1 слідчим СУ ГУ ДФС в Одеській області проведено обшук, відповідно до ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 13.10.2016 року (справа №522/17727/20, провадження №1-кс/522/13465/20).
За результатами обшуку виявлено та вилучено оригінали та копії первинної бухгалтерської документації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по взаємовідносинам з контрагентами та чорнові записи, які мають значення для досудового розслідування.
Під час огляду вилучених чорнових записів було встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » реалізовували ТМЦ в адресу ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 в об`ємах, які перевищують задекларовані згідно поданих відомостей податкової звітності.
Разом з тим встановлено, ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 відкриті банківські рахунки в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_3 ).
Єдиним можливим способом встановлення подальшого руху грошових коштів є дослідження руху безготівкових коштів по банківським рахункам зазначеним у клопотанні підприємств.
Також, для встановлення обставин про те, яким чином та ким здійснювалося керування рахунками необхідно дослідити угоди про використання системи віддаленого доступу до рахунків типу «клієнт-банк».
Дані документи перебувають у володінні та зберігаються лише в банківській установі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де відкрито та обслуговується рахунок клієнта, та містять відомості, що мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню та являються джерелом доказів.
Довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, зокрема для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків, а також для проведення експертних досліджень, податкових перевірок та ревізій.
Отримати в інший спосіб інформацію щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, неможливо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий просить розглядати клопотання без виклику осіб у володінні яких знаходяться вказані документи, у зв`язку з тим, що є безпосередні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів.
До суду надійшла заява слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , у якій зазначено, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів він підтримує, та просить провести розгляд за його відсутності.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться відомості і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити частково, з наступних підстав.
Статтею 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, зазначені відомості містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Наявні укримінальному провадженніматеріали даютьдостатні підставивважати,що переліченаінформація,яка перебуваєу володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », має суттєве значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні речей та документів.
Разом з тим, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення оригіналів вказаних у клопотанні документів, оскільки слідчим в клопотанні не доведено слідчому судді, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Керуючись ст.ст. 131- 132, 159-163, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого з особливо важливих справ третього відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС в Одеській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , та матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32020160000000038 від 22.05.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, задовольнити частково.
Надати заступникуначальника третьоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьСУ ГУДФС вОдеській області ОСОБА_7 ,старшому слідчомуз ОВСтретього відділурозслідування кримінальнихпроваджень СУГУ ДФСв Одеськійобласті ОСОБА_8 ,слідчому зОВС третьоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьСУ ГУДФС вОдеській області ОСОБА_3 ,слідчому зОВС третьоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьСУ ГУДФС вОдеській області ОСОБА_9 , оперативним співробітникам другого оперативного відділу УОРД ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ,що будуть діяти за дорученням слідчого слідчої групи, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та можливість вилучення (виїмку) в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_3 ), належним чином завірених копій документів, а саме:
- роздруківок руху грошових коштів ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 по рахункам № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , валюта рахунків 980 українська гривня, за період з 01.01.2018 року по час фактичного виконання ухвали слідчого судді, відображених на паперовому та електронному носіях (формату Microsoft Excel (.xlsx), з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунках на початок і кінець кожного дня;
- юридичної (банківської) справи ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 в тому числі, анкети, реєстраційні документи підприємства, накази про призначення службових осіб, копії паспортів засновників та службових осіб, довіреність на ім`я особи, яка має право відкриття і розпорядження рахунками, листування з вказаним підприємством;
- платіжних доручень на перерахування коштів (включаючи електронні платіжні доручення на паперових носіях), які надавалися при розпорядженні вищевказаними рахунками;
- банківських карток зі зразками підписів;
- листів, заяв та інших документів наданих для відкриття (закриття) вищевказаних рахунків, договору на розрахунково-касове обслуговування клієнта, із додатками;
- договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт», актів виконаних робіт, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютер вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Банк-Клієнт»;
- протоколів системи «Банк-Клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР адреса клієнта;
- угод, договорів, контрактів, інвойсів та інших документів, пов`язаних з проведенням банківських операцій;
- грошових чеків, заявок на отримання готівки, заявок на отримання чекових книжок, та інших документів, що підтверджують зняття грошових коштів з вищевказаних рахунків;
- інформацію та документи відносно ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 , яка була зібрана банківською установою при укладанні угод по наданню відповідних послуг (в тому числі відомості про банківських співробітників, які безпосередньо працювали (супроводжували) вказаних клієнтів, у тому числі наказів про призначення, посадових інструкцій, копій паспортів та кодів, інформації щодо місць мешкання та контактну інформацію);
- документи (інформацію) в електронному та паперовому вигляді про проведення внутрішнього та обов`язкового фінансового моніторингу відносно ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 , з додаванням підтверджуючих документів (договори, угоди, акти прийому-передачі та інші документи які подавались до банківської установи у якості підтвердження здійснення фінансових операцій що підлягають фінансовому моніторингу, а також протоколів засідань виконавчого органу банку з питань фінансового моніторингу, висновків тощо);
- матеріали фото, відео нагляду з банкоматів, терміналів самообслуговування, відділень ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_3 ) на магнітному (електронному) носії інформації, а також на паперових носіях, які свідчать про отримання платіжних карток (payment card), чекових книжок та про зняття готівкових коштів з рахунків ФОП ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 ;
- інформацію та підтверджуючі документи (копії ухвал слідчих суддів, протоколів з додатками, описів та ін.) про раніше здійсненні тимчасові доступи (виїмки, обшуки) вказаних вище документів.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення тобто до 25.12.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93142619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Єршова Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні