Рішення
від 27.11.2020 по справі 931/866/20
ЛОКАЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 931/866/20

Провадження № 2/931/304/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2020 року смт. Локачі

Локачинський районний суд Волинської області

у складі: головуючого - судді Масляної С.В.,

за участю: секретаря Марчук Н.Я.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в селищі Локачах за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Війницької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

28 жовтня 2020 року позивач звернулась в суд з позовом до Війницької сільської ради Локачинського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 , з цього дня відкрилася спадщина на її майно, зокрема, на право на земельну частку (пай). За життя спадкодавцем заповіту складено не було. 25 вересня 2020 року на підставі поданої позивачем заяви про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину, в приватного нотаріуса Локачинського районного нотаріального округу Волинської області була заведена спадкова справа № 247/2020 до майна померлої ОСОБА_2 . У своїй заяві, поданій нотаріусу, позивач просила видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом, проте, їй було відмовлено у видачі відповідного свідоцтва, оскільки у встановлені законом строки нею не було подано заяву про прийняття спадщини. Нотаріусом запропоновано їй звернутися до суду для продовження строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Просить визначити їй додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Микуличі Володимир-Волинського району Волинської області.

У судове засідання позивач не з`явилась, одночасно із доданими документами до позовної заяви подала письмове клопотання про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача Війницька сільської ради Локачинського району 09 листопада 2020 року через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи без його участі. Не заперечує щодо задоволення позову, просить прийняти визнання позову.

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши та оцінивши надані у справі докази в їх сукупності, оглянувши копії матеріалів спадкової справи № 247/2020 до майна померлої ОСОБА_2 , суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

За змістом ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження у випадку визнання позову відповідачем суд ухвалює рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення у підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 206 ЦПК України.

Статтею 206 ЦПК України передбачено, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про її смерть серії НОМЕР_1 від 16 лютого 2015 року (а.с. 7).

Позивач є донькою спадкодавця, що встановлено з копії свідоцтва про народження позивача серії НОМЕР_2 , зміна прізвища позивача на " ОСОБА_1 ", підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_3 (а.с.19, 20).

Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке належало ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Микуличі Володимир-Волинського району Волинської області, яке складається з: житлового будинку з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; земельної ділянки площею 2, 51 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області; прав на майнові паї члена КСП "Колос".

Після її смерті у фактичне володіння спадковим майном вступила її дочка - ОСОБА_1 , методом догляду за спадковим майном та наявністю на руках правовстановлюючих документів. Заповіт від імені ОСОБА_2 в сільській раді не посвідчувався (а.с. 8).

Ніхто із спадкоємців ОСОБА_2 у визначений законом строк не прийняв спадщину після її смерті, спадщина також не визнана відумерлою.

25 вересня 2020 року на підставі поданої позивачем заяви про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину в приватного нотаріуса Локачинського районного нотаріального округу Волинської області Дильного І.Г. була заведена спадкова справа

№ 247/2020 до майна померлої ОСОБА_2 .

Постановою нотаріуса від 25 вересня 2020 року позивачу було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну частку (пай) у зв`язку з тим, що нею у встановлений законом строк, а саме: до 14 серпня 2015 року не було подано заяви про прийняття спадщини (а.с. 10).

Позивач як спадкоємець за законом не може оформити спадщину в зв`язку з тим, що пропустила строк для її прийняття.

Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

У відповідності до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно зі ст. ст. 1269, 1270 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу у шестимісячний строк з часу її відкриття заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Статтею 1272 ЦК України передбачено, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 на час смерті останньої постійно не проживала, у шестимісячний строк з часу відкриття спадщини до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини не звернулась. З доводів позивача вбачається, що вона доглядала за спадковим майном, у зв`язку з чим вважала, що прийняла спадщину, а тому й не звернулась до нотаріуса з відповідною заявою.

З урахуванням зазначених обставин та беручи до уваги, що відповідач позов визнав повністю і таке визнання ним позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , немає, суд приходить до висновку про можливість визнання причини пропуску позивачем строку прийняття спадщини поважною і визначення позивачу додаткового строку два місяці з моменту набрання рішенням законної сили для подання нею заяви нотаріусу про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст. 7, 10,13, 82, 247, 200, 206, 263,265 ЦПК України, ч. 3 ст. 1272 ЦК

України суд,

у х в а л и в:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - два місяці з дня вступу рішення в законну силу, для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Микуличі Володимир-Волинського району Волинської області.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса місця проживання: с. Микуличі Володимир-Волинського району Волинської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 .

Відповідач: Війницька сільська рада Локачинського району, адреса місцезнаходження: 45523, Волинська обл., Локачинський р-н, с. Війниця, код ЄДРПОУ - 04332064.

Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна

СудЛокачинський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення27.11.2020
Оприлюднено01.12.2020
Номер документу93155841
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —931/866/20

Рішення від 27.11.2020

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Масляна С. В.

Ухвала від 30.10.2020

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Масляна С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні