ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/1721/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звернулось з позовом до суду, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат, пов`язаних з виплатою та доставкою пільгових пенсій (Список №2) за період з 01.11.2017 - 28.02.2018 в сумі 4511,91грн., на користь позивача - Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України, а саме по відшкодуванню фактичних витрат, пов`язаних з виплатою і доставкою пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", пунктів "б - з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2-8 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за період з 01.11.2017р. - 28.02.2018р. на загальну суму 4511,91грн. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної заборгованості в судовому порядку.
Ухвалою суду від 26.10.2020р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Зазначеною ухвалою, відповідачу встановлений 15-денний термін для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач у встановлений судом термін відзив на позов не подав, відтак, суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами, що відповідає приписам статті 263 КАС України.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" (код ЄДРПОУ 30834997 с. Керстенці, Хотинський район, Чернівецька область, 60050) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як платник єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
У відповідача виникла заборгованість на підставі:
- розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по пенсіонеру ОСОБА_1 з листопада 2017 року на суму 1151,63грн., з 2018 року на суму 1151,63грн., з лютого 2018 року на суму 945,98грн. (а.с.7-11).
Вказані розрахунки надіслані відповідачу листами із рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.8,11).
Право на отримання зазначеним пенсіонером пенсії на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підтверджується відповідними протоколами, копією трудової книжки, довідкою про характер роботи, яка виконується на посадах, що дають право на пенсію на пільгових умовах (а.с.17-22). Даний факт, з огляду на не подання відповідачем відзиву на позов, останнім не заперечується.
Згідно розрахунку суми боргу за період з листопада 2017 року по лютий 2018 року з відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгової пенсії по пенсіонеру ОСОБА_1 , з указаних витрат становить 4511,91грн. (а.с.4).
Указана заборгованість добровільно відповідачем не сплачена, у зв`язку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон № 1058), Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 р. №1788-XII (далі - Закон №1788).
Згідно з вимогами ч.2 Прикінцевих положень Закону №1058 покриття витрат на виплату і доставку пенсій, що призначені особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Коло осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, визначено ст.13 Закону № 1788-XII.
Отже, пенсійне законодавство України встановлює обов`язок щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємствами та організаціями, які мають у своїх виробничих підрозділах робочі місця із шкідливими умовами праці.
Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 (далі - Інструкція №21-1).
Згідно з пунктом 6.4 розділу 6 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.5 Інструкції №21-1 визначено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пункт 6.7 Інструкції №21-1).
У відповідності до п.6.8 Інструкції №21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
Як вбачається з матеріалів справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на адресу відповідача надіслало розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з листопада 2017 року на суму 1151,63 року, з лютого 2018 року на суму 945,98грн (а.с.7, 9, 11).
Таким чином, загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до ч.2 Закону України "Про загальнообов`язкове пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з листопада 2017 року по лютий 2018 року становить 4511,91грн. (а.с.4).
Вказані розрахунки фактичних витрат отримані відповідачем, що підтверджується відмітками про вручення рекомендованих поштових відправлень. Відповідачем зазначені в розрахунках суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за указаний вище період не сплачені, у зв`язку із чим утворилась заборгованість на загальну суму 4511,91грн.
За таких обставин, розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за відповідний період є підставою для відшкодування відповідачем фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, понесених територіальним органом Пенсійного фонду України. Відтак, з моменту отримання відповідних розрахунків сума фактичних витрат, що підлягає відшкодуванню відповідачем, є узгодженою, а оскільки такі розрахунки відповідачем не оскаржено, - вони є обов`язковими для виконання.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.64 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" територіальний орган Пенсійного фонду України має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 1 статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Станом на час розгляду справи заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій відповідачем не сплачена, доказів відсутності або погашення ним вказаної заборгованості до суду не надано.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи і наявним матеріалам, а відтак позов підлягає задоволенню повністю.
У відповідності до ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У зв`язку із відсутністю таких витрат питання щодо повернення судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат, пов`язаних з виплатою та доставкою пільгових пенсій (Список 2) за період з 01.11.2017р. по 28.02.2018р. в сумі 4511,91грн. на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, 58002, ЄДРПОУ 40329345).
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Зоря" с.Керстенці, Хотинський район, Чернівецька область, 60050, ЄДРПОУ 30834997).
Суддя В.О. Кушнір
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2020 |
Оприлюднено | 01.12.2020 |
Номер документу | 93164947 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Кушнір Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Кушнір Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Кушнір Віталіна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні