Справа №442/6704/20
Провадження №2/442/1594/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2020 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді Хомика А.П.
з участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Попелівської сільської ради Львівської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом , -
встановив:
23.10.2020 позивач звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати за нею, ОСОБА_1 , право власності на житловий будинок загальною площею 74,6 кв.м, житловою площею 57,9 кв.м. з усіма господарськими будівлями та спорудами, які знаходяться по АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за заповітом, після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_2 .
Позивач звернулася в Першу Дрогобицьку державну нотаріальну контору, про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_2 Державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки заявником не було подано документу, що посвідчує право власності спадкодавця на вказаний будинок.
У Постанові нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18.05.2020 року зазначено, що будинок належав чоловікові спадкодавця ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та перейшов у спадщину його дружині ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , але не оформила своїх спадкових прав.
Оскільки позивач використала усі можливості нотаріального оформлення свого права на спадщину, то змушена звернутись до суду з даним позовом.
Від відповідача Попелівської сільської ради надійшла заява про слухання справи у відсутності їх представника, з позовом згідні.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Як стверджується матеріалами справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , про що в Книзі реєстрації актів про смерть зроблено відповідний запис за №22 Попелівською сільською радою Дрогобицького району Львівської області та видано Свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_1 .
Відповідно до Свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 від 06.12.1960 року ОСОБА_3 є батьком, а ОСОБА_2 є матір`ю для ОСОБА_4 .
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до якої зокрема входить житловий будинок загальною площею 74,6 кв.м, житловою площею 57,9 кв.м. з усіма господарськими будівлями та спорудами, які знаходяться по АДРЕСА_1 .
Згідно Заповіту від 15.02.2002 року, ОСОБА_2 все своє майно заповіла дочці, ОСОБА_5 .
Згідно Постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18 травня 2020 року, ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті матері, ОСОБА_2 .
Згідно Довідки №1375 від 07.09.2020 року, видана КП Львівської обласної ради Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки , буд. АДРЕСА_1 зареєстрований на праві приватної власності за ОСОБА_3 .
Згідно Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок від 31.10.1989 року, видане Виконавчим комітетом Дрогобицької районної Ради народних депутатів, цілий жилий будинок з прилежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 дійсно належить гр. ОСОБА_3 .
За приписами ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. ст. 1217 , 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 1ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
За нормами ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України .
Згідно із ч. 3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України ( шість місяців) він не заявив про відмову від неї.
Законодавцем встановлений певний порядок набуття права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - нотаріальний порядок.
Однак, позивач не має змоги оформити право власності на спірне спадкове майно у нотаріальному порядку через відсутність правовстановлюючих документів.
Як роз`яснено в листі Міністерства Юстиції України від 21.02.2005 року за № 19-32/319, якщо первинна реєстрація прав власності не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання визначення належності майна попередньому чи наступному власнику (спадкоємцю) у випадку відсутності таких документів, вирішується в судовому порядку.
З огляду на наведене, зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що спадкодавцю належало спірне спадкове майно, позивач як спадкоємець першої черги за законом фактично вступив в управління і володіння спадковим майном, суд дійшов висновку, що право власності на спірне спадкове майно перейшло у порядку спадкування до позивача, а тому є підстави для визнання за ним права власності на таке.
Керуючись ст. ст. 10 , 12 , 81 , 141 , ч. 4 ст. 206 , 258 , 263-265 , 268 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок загальною площею 74,6 кв.м, житловою площею 57,9 кв.м. з усіма господарськими будівлями та спорудами, які знаходяться по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом, після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 18.11.2020.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;
Відповідач: Попелівська сільська рада Львівської області, ЄДРПОУ: 20825406, юридична адреса: вул. Івана Франка, 16а, с. Попел і Дрогобицького району Львівської області.
Суддя Хомик А.П.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 01.12.2020 |
Номер документу | 93181892 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Хомик А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні