СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2020 р. Справа № 480/8379/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Конотопського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Салій Катерини Іванівни, про визнання дій незаконними та скасування акту,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 просить суд:
- визнати дії Конотопського міськрайонного відділу ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області щодо проведення перевірки за дотриманням санітарного законодавства незаконними;
- скасувати акт санітарно - епідеміологічного обстеження об`єкту від 01.06.2020 складеного за формою 315/о за результатами перевірки.
Відповідно до п. п. 3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Так, в матеріалах справи міститься платіжне доручення № 286 від 16.11.2020, згідно якого судовий збір у розмірі 4204 грн сплачено адвокатським бюро "Кириченка" (код ЄДРПОУ 42707301).
Позивачем у справі є фізична особа - підприємець ОСОБА_1 , представником якої згідно ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АА № 1052091 є адвокат Кириченко Р.Ю.
Згідно частини 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
В статті 2 Закону України "Про судовий збір" визначено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Виходячи з наведених правових норм слідує висновок, що судовий збір при зверненні до суду сплачується особисто особою, що звертається до суду, а не її представником.
В зв`язку з викладеним позивачу необхідно подати докази сплати особисто ним, а не за нього його представниками, судового збору за вимогу майнового характеру, а у випадку звільнення позивача від сплати судового збору згідно діючого законодавства - докази про наявність таких обставин.
Згідно із ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Конотопського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Салій Катерини Іванівни про визнання дій незаконними та скасування акту - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали направити особі, що звернулась з адміністративним позовом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Шаповал
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2020 |
Оприлюднено | 02.12.2020 |
Номер документу | 93205847 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
М.М. Шаповал
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні