Рішення
від 01.12.2020 по справі 167/1097/20
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 167/1097/20

Номер провадження 2/167/369/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 грудня 2020 року м. Рожище

Рожищенський районний суд Волинської області у складі:

головуючого судді Требика В.Б.,

з участю:

секретаря судового засідання Ісакової Н.Ю.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі Рожищенського районного суду Волинської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 сільської ради Рожищенського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

До суду звернулася ОСОБА_1 із позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 -Козинської сільської ради Рожищенського району Волинської області (далі - Рудко-Козинська сільська рада) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_6 , після смерті якої залишилася спадщина, до складу якої входять земельні та майнові паї. Маючи намір оформити спадщину, позивач звернулася до приватного нотаріуса Павлюк Р.П., однак останньою було відмовлено у прийнятті заяви у зв`язку з пропуском встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. У зв`язку із цим позивач просить суд визначити їй місячний додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_6 .

Позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_7 в підготовчому судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримали повністю, просили суд їх задовольнити.

Представник відповідача Рудко-Козинської сільської ради, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце підготовчого засідання, за викликом суду не з`явився. До суду від Рудко-Козинської сільської ради надійшла заява про розгляд справи у відсутності їх представника. З цієї ж заяви слідує, що проти задоволення позовних вимог відповідач не заперечує.

Відповідач ОСОБА_3 до суду не з`явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Згідно з ч. 3 ст. 200 ЦПК визначено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню виходячи з таких підстав.

Право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1220, ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України (далі - ЦК).

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_8 .

Копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 стверджено, що матір`ю ОСОБА_6 записана ОСОБА_8 .

З копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 вбачається, що після укладення шлюбу прізвище ОСОБА_6

Приписами ст. 1268 ЦК передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1269 ЦК спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк з часу відкриття спадщини для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_8 , що стверджується роз`ясненням приватного нотаріуса Рожищенського районного нотаріального округу Павлюк Р.П. від 3 вересня 2020 року № 119/01-16.

Зі змісту ч. 3 ст. 1272 ЦК вбачається, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи, що відповідачі не заперечують проти задоволення позову, суд вважає, що пропущення позивачем строку для прийняття спадщини не має стати причиною усунення її від права спадкування, а тому слід визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - один місяць.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Однак, згідно з клопотання ОСОБА_1 судовий збір слід залишити за позивачем.

Керуючись статтями 200, 259, 265 ЦПК, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_8 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , - один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.

Сплачений судовий збір залишити за позивачем ОСОБА_1 .

Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення, шляхом подачі апеляційної скарги через Рожищенський районний суд Волинської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ).

Відповідач: ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та номер паспорта невідомі).

Рудко-Козинська сільська рада Рожищенського району Волинської області (місцезнаходження: Волинська область, Рожищенський район, с. Рудка-Козинська, ідентифікаційний код юридичної особи 04332779).

Суддя В.Б. Требик

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено02.12.2020
Номер документу93208254
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —167/1097/20

Рішення від 01.12.2020

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Требик В. Б.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Требик В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні