Справа № 645/7025/20
Провадження № 2/645/2468/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(про залишення позовної заяви без руху)
01 грудня 2020 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі судді Алтухової О.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа: Житлово-кооперативне об`єднання Простор про визнання права власності,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 в особі свого представника - адвоката Бочарової О.М., звернулася до суду з позовом до Харківської міської ради та просить суд: визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1 , в порядку набувальної давності.
Ознайомившись із вказаною позовною заявою, суд приходить до висновку про залишення позову без руху, враховуючи наступне.
Позовна заява підписана представником позивача - адвокатом Бочаровою О.М., яка діє без обмеження повноважень на підставі ордеру серії ОД № 443262, виданого 30.11.2020 року.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 7 ст. 177 ЦПК України).
Судом встановлено, що представником позивача не додано до позовної заяви копії документів, що підтверджують повноваження представника, для вручення відповідачу та третій особі.
Для усунення недоліків позовної заяви представнику позивача необхідно надати суду належним чином завірені копії ордеру серії ОД № 443262, виданого 30.11.2020 року та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно п. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Верховний Суд в постанові від 17 липня 2019 року по справі № 810/719/18 зробив висновок, в якому вказав, що чинним процесуальним законодавством встановлено вимоги, за умови дотримання яких докази є допустимими, при цьому обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Важливою вимогою використання копії письмового доказу як допустимого доказу у справі є її належне засвідчення та передчасне надсилання іншим учасникам справи.
Для усунення недоліків позовної заяви представнику позивача, окрім засвідчення відповідності доданих до позову копій оригіналам тих письмових доказів, які знаходяться у позивача , своїм підписом, зазначити дату такого засвідчення.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем зазначено, що ціна позову складає 590 310,00 грн.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу належить сплатити судовий збір в сумі 5 903, 10 грн. та надати суду оригінали документів, що підтверджують сплату судового збору, або докази про наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву (заяву) подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ЦПК України та зазначені в ухвалі суду, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 84, 175,185, 260, 261 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа: Житлово-кооперативне об`єднання Простор про визнання права власності - залишити без руху.
Установити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Фрунзенський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2020 |
Оприлюднено | 02.12.2020 |
Номер документу | 93222854 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алтухова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні