Постанова
від 30.11.2020 по справі 914/2340/20
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" листопада 2020 р. Справа №914/2340/20

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Кордюк Г.Т.

суддів Кравчук Н.М.

Плотніцького Б.Д.

розглянувши у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» , вих. №1581/г від 24.09.2020 (вх.№01-05/2671/20 від 29.09.2020)

на ухвалу Господарського суду Львівської області від 15.09.2020

про відмову у видачі судового наказу

у справі №914/2340/20 (суддя Стороженко О.Ф.)

за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» , м.Львів,

про видачу судового наказу на стягнення грошових коштів у сумі 1155,84 грн.

з боржника: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Під каштаном» , м.Львів,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Львівенергозбут подало до Господарського суду Львівської області заяву про видачу судового наказу на стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Під каштаном боргу у сумі 1155,84 грн. за електричну енергію, спожиту у лютому-липні місяцях 2020 року.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 15.09.2020 у справі №914/2340/20 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» у видачі судового наказу.

Вказана ухвала суду мотивована ти, що заявником не виконано вимог п.п.3, 4 ч.3 ст.150 ГПК України, оскільки не надано договору, укладеного з боржником у письмовій формі, та жодних первинних облікових документів щодо постачання боржнику електричної енергії у лютому-липні місяцях 2020 року, що згідно з нормою п.1 ч.1 ст.152 ГПК України є безумовною підставою для відмови у видачі судового наказу.

Не погодившись з вказаною ухвалою суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» звернулось до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду Львівської області від 15.09.2020 у справі №914/2340/20 скасувати, справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Обґрунтовуючи подану апеляційну скаргу, скаржник зазначає, що суд першої інстанції дійшов до помилкового висновку про відмову у видачі судового наказу, оскільки:

- за змістом п.п. 3.1.5., 3.1.7.,3.2.5., 7 Правил роздрібного ринку електричної енергії , затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018, договір про постачання електричної енергії укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору;

- боржник приєднався до публічного договору заявника шляхом споживання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції №2, яка є додатком 2 до цього договору, що розміщена на офіційному веб-сайті ТОВ «Львівенергозбут» ;

- факт споживання електричної енергії ОСББ Під каштаном підтверджується актами приймання-передання фактичних обсягів спожитої електроенергії споживачу, підписаними ТОВ Львівенергозбут та оператором системи розподілу ПрАТ Львівобленерго , а також витягом з програмного забезпечення ТОВ Львівенергозбут , в якому відображено часткову оплату споживачем одержаних послуг.

Автоматизованою системою документообігу суду справу №914/2340/20 розподілено до розгляду судді - доповідачу Кордюк Г.Т. Введено до складу судової колегії суддів Кравчук Н.М. та Плотніцького Б.Д., що підтверджується витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.09.2020.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 255 ГПК України окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про відмову у видачі судового наказу.

Відповідно до ч.2 ст. 271 ГПК України апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції, зазначені в пунктах 1, 5, 6, 8, 9, 12, 18, 31, 32, 33, 34 частини першої статті 255 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Частиною 13 статті 8 ГПК України встановлено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

З огляду на наведене, ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 06.10.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» на ухвалу Господарського суду Львівської області від 15.09.2020 у справі №914/2340/20 та ухвалено здійснити розгляд апеляційної скарги у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

Окрім того, ухвалою суду встановлено строк для подачі ОСББ Під каштаном відзиву на апеляційну скаргу - до 26.10.2020.

ОСББ Під каштаном відзиву на апеляційну скаргу у встановлений судом строк не подав.

Ухвала суду від 06.10.2020 про відкриття апеляційного провадження у даній справі надіслана на зазначену в апеляційній скарзі та у ЄДРЮОФОПГО адресу ОСББ Під каштаном - 79014, м. Львів, вул. Козланюка,11-Б, повернулась на адресу суду 24.11.2020 з зазначенням причин повернення за закінченням терміну зберігання .

Відповідно до частин третьої та сьомої статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відтак, суд вчинив дії щодо належного повідомлення ОСББ Під каштаном про відкриття апеляційного провадження у даній справі.

Відповідно до ч.2 ст. 273 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції розглядається протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) господарського судочинства відповідно до пункту 10 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним вважається строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.

З огляду на наведене вище, зважаючи на відсутність у суду до 24.11.2020 відомостей щодо повідомлення боржника про відкриття апеляційного провадження у даній справі, перебування у відпустці судді-члена колегії Кравчук Н.М. з 16.11.2020 по 27.11.2020, суд розглядає апеляційну скаргу у даній справі поза межами процесуального строку, визначеного ч. 2 ст.273 ГПК України.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм процесуального права зазначає наступне:

Частиною 2 ст. 12 ГПК України визначено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Судовий наказ згідно ч. 1 ст. 147 ГПК України є особливою формою судового рішення, яке видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій ( в тому числі електронній ) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 150 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.

У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини, інші юридичні факти.

Відповідно до ч.1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ч.1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Згідно зі ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.

Звертаючись із заявою на видачу судового наказу та апеляційною скаргою, заявник покликався на те, що боржник приєднався до публічного договору про постачання електричної енергії постачальника електричних послуг шляхом споживання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції №2, яка є додатком 2 до цього договору, що розміщена на офіційному веб-сайті ТОВ «Львівенергозбут» .

До заяви про видачу судового наказу заявник додав акти приймання-передачі фактичних обсягів спожитої електричної енергії ОСББ Під каштаном за лютий- липень місяці 2020 року та договір про постачання електричної енергії постачальника електричних послуг шляхом споживання електричної енергії, пунктом 1.1. якого передбачено, що цей договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами з урахуванням статей 633,634,641,642 ЦК України шляхом приєднання споживача до цього договору, згідно із заявою-приєднання, яка є додатком 1 до цього договору.

Однак, поданий заявником договір про постачання електричної енергії постачальника електричних послуг шляхом споживання електричної енергії не підписаний ОСББ Під каштаном та ТОВ Львівенергозбут . Заяви-приєднання ОСББ Під каштаном до вказаного договору ТОВ Львівенергозбут до заяви про видачу судового заказу також не подано.

Акти приймання-передачі фактичних обсягів спожитої електричної енергії ОСББ Під каштаном за лютий- липень місяці 2020 року, на які покликається заявник, підписані заявником ТОВ Львівенергозбут та оператором системи розподілу ПрАТ Львівобленерго . Боржником вказані акти не підписані.

Відтак, заявником не було додано до заяви про видачу судового наказу належних та допустимих доказів в розумінні ст. ст. 76-79 ГПК України укладення договору в письмовій ( в тому числі електронній) формі, споживання ОСББ Під каштаном електричної енергії у лютому-липні місяцях 2020 року, а відтак і наявності заборгованості ОСББ Під каштаном у розмірі 1 155,84 грн.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням вимог статті 150 цього Кодексу.

З огляду на вищезазначене, господарський суд першої інстанції обґрунтовано відмовив у задоволенні заяви про видачу судового наказу.

При цьому, апеляційний господарський суд відзначає, що заявник не позбавлений права відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України після усунення її недоліків передбачених п. п. 1, 2, 8, 9 ч. 1 ст. 152 ГПК України повторно звернутися з заявою до суду.

Відтак, колегія суддів Західного апеляційного господарського суду вважає, що ухвала Господарського суду Львівської області від 15.09.2020 у справі №914/2340/20 винесена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для її скасування.

Судовий збір за розгляд справи в суді апеляційної інстанції покласти на скаржника в порядку ст.ст.129, 282 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 269, 270, 271, 275, 276, 281 - 284 Господарського процесуального кодексу України, -

Західний апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ :

1. Ухвалу Господарського суду Львівської області від 15.09.2020 у справі №914/2340/20 залишити без змін, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут»- без задоволення.

2. Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.

3. Порядок і строк оскарження встановлені ст.ст. 288-289 ГПК України.

Головуючий суддя Кордюк Г.Т.

Суддя Кравчук Н.М.

Суддя Плотніцький Б.Д.

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення30.11.2020
Оприлюднено03.12.2020
Номер документу93227211
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2340/20

Постанова від 30.11.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кордюк Галина Тарасівна

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кордюк Галина Тарасівна

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Стороженко О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні