ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
16.11.2020Справа № 910/5685/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Мандриченка О.В. , розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження
справу № 910/5685/20
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Мейк поінт інжиніринг"; доТовариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальні ресурси"; простягнення 669 550,05 грн. без повідомлення учасників справи .
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Мейк поінт інжиніринг" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальні ресурси" про стягнення 669 550,05 грн., з яких 384 154,00 грн суми основного боргу, 182 960,05 грн. суми неустойки за порушення строків виконання робіт та 102 440,00 грн. суми штрафних санкцій у наслідок не виконання договору підряду № ГМ060319/10 від 14.01.2020.
Частиною 1 статті 247 ГПК України встановлено, що малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.05.2020 року відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідачу визначено строк для подання відзиву на позов та заперечень на відповідь на відзив, позивачу визначено строк для подання відповіді на відзив.
В установлений процесуальним законодавством та судом в ухвалі від 19.05.2020 строк відповідач відзив на позовну заяву не подав, хоча про відкриття провадження у справі був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 25.05.2020.
Частиною 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст. 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог ч. 4 ст. 120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
За приписами ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 19.05.2020.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі № 910/5685/20 в Єдиному державному реєстрі судових рішень ( www.reyestr.court.gov.ua ).
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Приймаючи до уваги, що відповідач, який вважається належним чином повідомленим про наявність у провадженні суду справи з позовними вимогами до нього, у строк, встановлений ч. 1 ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.
Вимог про розгляд справи в судовому засіданні за участю представників сторін після винесення ухвали про відкриття провадження у справі до суду не надходило.
Повно і всебічно з`ясувавши обставин, на які позивач посилався як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, суд
ВСТАНОВИВ:
14 січня 2020 р. року між ТОВ ІНДУСТРІАЛЬНІ РЕСУРСИ (підрядник) та ТОВ МЕЙК ПОШТ ІНЖИНІРИНГ (Головний підрядник) було укладено Договір підряду № ГМ060319/10 (надалі - Договір), згідно умов якого підрядник зобов`язується на свій ризик власними та (або) залученими силами, засобами, обладнанням, машинами і механізмами, у відповідності до Проектної документації, умов цього Договору, чинних будівельних норм і правил, в обумовлений Договором строк виконати комплекс робіт з монтажу димохідної системи на об`єкті: Будівництво кварталу багатоповерхової житлової забудови за адресою: вул. Свободи, 1 в с. Гатне Києво-Святошинського району Київської області. 5-та черга будівництва. Житловий будинок №8 .
У відповідності до умов Договору (п.п. 7.1.2, 7.1.4, 7.1.19) договору відповідач взяв на себе зобов`язання забезпечити якісне та своєчасне виконання робіт у відповідності до календарного графіку виконання робіт; передавати Головному підряднику виконані роботи у порядку та в строки згідно з умовами цього договору; залучити для виконання Робіт трудові ресурси в достатній кількості та з відповідною кваліфікацією.
Згідно п. 5.1 договору та Календарного графіку виконання робіт (Додаток №2 до Договору), роботи за договором повинні були бути завершені у строк до 07 березня 2020 року.
З матеріалів справи вбачається, що 21 січня 2020 р. позивачем було перераховано на рахунок відповідача авансовий платіж у розмірі 384 150,00 грн., в т.ч. сума ПДВ 64 025,00 грн., з призначенням платежу Оплата за комплекс робіт згідно рах. №МТ000000018 від 17.01.202 до Дог. №ЕМ060319/10 від 14.01.2020р. у т.ч. ПДВ 20% - 64 025,00 грн. , що підтверджується платіжним дорученням № 5065 від 21.01.2020 р.
Відповідно до ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Відповідно до ст.ст. 875, 877, 883 ЦК України, за договором будівельного підряду підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
Пунктом 8.1.3 договору встановлено порядок приймання - передачі Робіт, в саме виконані Роботи приймаються Головним підрядником щомісячно по факту виконання Робіт. Підрядник не пізніше 20 числа поточного місця готує два примірника Акту виконаних робіт, Довідку про вартість виконаних робіт форми КБ-3,підписує їх та скріплює своєю печаткою, і надсилає їх Головному підряднику. До Акту здачі - приймання виконаних робіт обов`язково повинні бути додані такі документи, складені і оформлені належним чином, а саме: виконавча документація (два примірника Акту виконаних робіт та Довідки форми КБ-3, загального журналу виконання Робіт, актів на приховані Роботи, іншої виконавчої документації, передбаченої чинним законодавством України для такого виду робіт). Головний підрядник протягом 5 (п`ять) робочих днів після отримання комплекту виконавчої документації при відсутності обґрунтованих зауважень до Робіт та/або виконавчої документації зобов`язаний прийняти виконані належним чином Роботи та повернути Підряднику один примірник підписаного Акту виконаних робіт та Довідки форми КБ-3.
Позивач зазначає, що роботи відповідачем виконані не були, акти виконаних робіт та довідки форми КБ-3 сторонами за договором підряду не підписувалися, іншого матеріали справи не містять.
Згідно зі ст.ст. 846, 849 ЦК України, строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду. Якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.
У зв`язку з невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором, позивач 31 березня 2020 року направив відповідачу лист вих. №30 від 31.03.2020 р. з повідомленням про розірвання договору та вимогу (претензію) про повернення авансового платежу та стягнення штрафних санкцій, передбачених умовами укладеного договору, який було отримано відповідачем 01.04.2020 р., що підтверджується накладною кур`єрскої служби № 41174352.
Відповідно до підп. 7.4.2. п.7.4 договору Головний підрядник має право відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо Підрядник своєчасно не розпочав Роботу або виконує її з запізненням з власної вини не менш ніж на 5 (п`ять) календарних днів і закінчення її у терміни, передбачені Договором, стає явно неможливим.
Пунктом. 15.2 Договору встановлено, що Договір може бути розірваний в односторонньому порядку за ініціативою Головного підрядника у випадку, якщо Підрядник порушує строки виконання Робіт відповідно до п. 5.1 Договору. Згідно п.15.5 Договору - Головний підрядник має право в односторонньому порядку відмовитись від виконання Договору повністю або частково без будь-яких зобов`язань перед Підрядником у випадку, якщо Підрядник не може усунути будь-яке з перелічених у цьому пункті порушень протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту отримання письмового повідомлення Головного підрядника з вказівкою про таке порушення:
15.5.1. Підрядник не може розпочати Роботи у відповідності до умов Договору.
15.5.2. Підрядник не може виконувати Роботи таким чином, щоб завершити їх якісно та/або своєчасного та у відповідності до умов Договору, та вимог будівельних норм і стандартів.
Якщо Головний підрядник приймає рішення повністю відмовитись від виконання Договору. Договір буде вважатися розірваним з дати, що зазначена в повідомленні, направленому Підряднику.
Згідно ст. 615 ЦК України, у разі порушення зобов`язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом. Внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов`язання або воно припиняється. Ст. 849 ЦК України визначено, що якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.
Таким чином, враховуючи вище викладене, керуючись умовами укладеного договору та нормами чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що договір підряду № ГМ060319/10 від 14.01.2020 р. був розірваний позивачем в односторонньому порядку з 31 березня 2020 року.
У відповідності до п.16.2 Договору, в разі дострокового припинення дії Договору, Підрядник зобов`язується повернути грошові кошти, сплачені Головним підрядником, крім вартості прийнятих Головним підрядником у порядку цього Договору робіт.
Оскільки матеріали справи не містять доказів на підтвердження виконання відповідачем підрядних робіт за договором № ГМ060319/10 від 14.01.2020 р., позовні вимоги про стягнення авансового платежу у розмірі 384 150,00 грн. є обгрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Позивач за порушення строків виконання Робіт, керуючись пунктом 12.5.1 договору нарахував та просить стягнути з відповідача 182 960,05 грн. неустойки.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України (надалі - ГК України), суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Статтею 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов`язань може забезпечуватись згідно з договором неустойкою, яку боржник повинен сплатити в разі неналежного виконання зобов`язань.
Частина 2 статті 551 Цивільного кодексу України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Пунктами 12.1 та 12.2 Договору передбачено, що за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за Договором Сторони несуть відповідальність в порядку, визначеному Договором і чинним законодавством України. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.
Згідно ст. 883 ЦК України, за невиконання або неналежне виконання обов`язків за договором будівельного підряду підрядник сплачує неустойку, встановлену договором або законом, та відшкодовує збитки в повному обсязі.
У відповідності до підпункту 12.5.1 п. 5.1 Договору, Підряднику за порушення строків виконання Робіт та усунення недоліків в виконаних Роботах, нараховується неустойка в розмірі 1 (одного) % від Договірної ціни Робіт з ПДВ (п.4.2 Договору) за кожний день прострочення.
У випадку, якщо підрядник не завершує виконання 100% Робіт, передбачених цим Договором, в строки, які визначені в Календарному графіку виконання робіт, з простроченням більше ніж 14 (чотирнадцять) календарних днів, він додатково сплачує неустойку в розмірі 50 000.00 грн. (п`ятдесят тисяч гривень 00 копійок).
У випадку, якщо Підрядник не завершує виконання 100% Робіт, передбачених цим Договором, в строки, які визначені в Календарному графіку виконання робіт, більше ніж 35 (тридцять п`ять) календарних днів, він сплачує неустойку в розмірі 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 копійок)
У випадку, якщо Підрядник не завершує виконання 100% Робіт, передбачених цим Договором, в строки, які визначені в Календарному графіку виконання робіт, за прострочення більше ніж на 60 (шістдесят) календарних днів він сплачує неустойку в розмірі 150 000,00 грн. (сто п`ятдесят тисяч гривень 00 копійок).
Договірна ціна робіт, у відповідності до п. 4.2 Договору становить 554 000.21 грн, (п`ятсот п`ятдесят чотири тисячі гривень 21 копійка), в т.ч. сума ПДВ 92 333.37 грн. (дев`яносто дві тисячі триста тридцять три гривні 37 копійок).
Враховуючи викладене, здійснивши перерахунок неустойки станом на дату припинення дії Договору (31 березня 2020 р.), з урахуванням умов договору, прострочення відповідачем виконання свого зобов`язання, господарський суд дійшов до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення неустойки підлягають задоволенню повністю у розмірі 182 960,05 грн.
Також за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивач керуючись пунктами 12.5.13 та 12.5.14 договору нарахував та просить стягнути з відповідача 102 440.00 грн. штрафу.
Підпунктом 12.5.12 пункту 12.5 договору сторони погодили, що на дату виникнення податкових зобов`язань (або підстав для їх коригування згідно ст. 192 Податкового кодексу України) Підрядник складає податкову накладну (розрахунок коригування кількісних та вартісних показників) в електронній формі. Сторони домовились, що податкові накладні (розрахунки коригування кількісних та вартісних показників) надаються Підрядником засобами електронного документообігу в спосіб, що не суперечить вимогам Закону України від 22.05.2003 № 851-IV Про електронні документи та електронний документообіг .
Реєстрація податкових накладних (розрахунків коригування кількісних та вартісних показників) в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється Підрядником після попереднього узгодження із Головним підрядником та протягом наступного дня після отримання підтвердження Головним підрядником, але у термін не пізніше чим за 2 (два) календарні дні до граничного строку реєстрації податкових накладних (розрахунків коригування кількісних та вартісних показників), що встановлений податковим законодавством.
Підтвердження (узгодження) правильності складання Підрядником податкових накладних (розрахунків коригування кількісних та вартісних показників) здійснюється Головним підрядником протягом 3 (трьох) робочих днів від дня отримання їх на узгодження.
Пунктом 201.1. ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. Згідно п. 201.7 ст. 201 - податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Пунктом 201.10. зазначеної вище статті Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця. - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Згідно підп. 12.5.13 п. 12.5 Договору, у випадку порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, Підрядник на вимогу Головного підрядника, протягом 5 (п`яти) банківських днів, з дати отримання письмового повідомлення від Головного підрядника, сплачує наступну штрафну санкцію:
- 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів:
- 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до ЗО календарних днів;
- 60 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 80 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.
У відповідності до підп. 12.5.14 п. 12.5 Договору, визначено, що у випадку порушення Підрядником умов своєчасності реєстрації податкових накладних визначених діючим законодавством України та/або втрати права на формування податкового кредиту Головним підрядником, в періоді коли у Головного підрядника виникло таке право на податковий кредит. Підрядник на вимогу Головного підрядника додатково сплачує штрафну санкцію у розмірі суми податку на додану вартість, втраченого податкового кредиту, протягом 5 (п`яти) банківських днів, з дати отримання письмового повідомлення від Головного підрядника.
Позивач зазначає, що станом на дату розірвання договору (31 березня 2020 р.) відповідачем так і не було здійснено реєстрації податкової накладної на суму сплаченого авансу, що підтверджується витягом з реєстру податкових накладних № 60396 на запит від 22.04.2020 № 60396.
Таким чином, сума штрафних санкцій за підп. 12.5.13 п. 12.5 Договору становить 38 415,00 грн. з розрахунку: 64 025,00 грн. (сума податку на додану вартість) х 60% = 38 415.00 грн. А сума штрафних санкцій за підп. 12.5.14п. 12.5 договору становить 64 025.00 грн.
Загальна сума штрафу, що підлягає оплаті підрядником на користь Головного підрядника за порушення терміну реєстрації податкової накладної становить 102 440.00 грн. (38 415,00 грн. + 64 025,00 грн.).
Як встановлено судом, відповідач не скористався наданими йому ст. 46 Господарського процесуального кодексу України правами, жодного доказу на спростування доводів позивача, або доказів, які б свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлені до стягнення кошти, суду не надав.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Відповідно до статті 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:
1) на професійну правничу допомогу;
2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;
3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;
4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Згідно ч. 1-3 ст. 126 ГПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Позивач просив суд стягнути з відповідача 1 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
В якості доказів понесення позивачем вищевказаних витрат останнім було долучено до матеріалів справи договір про надання правової допомоги № 4 від 17.04.2020 року, укладений між позивачем та адвокатом Скубою І.В., копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та копію платіжного доручення № 6927 від 22.04.2020 на підтвердження оплати адвокатської винагороди в розмірі 1 000,00 грн.
Вищевказані документи, подані заявником, суд визнає належними та допустимими доказами понесення ТОВ "Мейк поінт інжиніринг"витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 1 000,00 грн. Суд визнає таку суму співмірною, обґрунтованою та доведеною належними доказами, а тому вона підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальні ресурси" (01042, м. Київ, вул. Академіка Філатова, буд. 10-А, оф. 2/17, ідентифікаційний код 33598691 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мейк поінт інжиніринг" (02095, м. Київ, вул. Княжий Затон, буд. 21, офіс 579, ідентифікаційний код 40114602) 384 150 (триста вісімдесят чотири тисячі сто п`ятдесят) грн. 00 коп. попередньої плати, 182 960 (сто вісімдесят дві тисячі дев`ятсот шістдесят) грн. 05 коп. неустойки, 102 440 (сто дві тисячі чотириста сорок) грн. 00 коп. штрафу, 1 000 (одну тисячу) грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу та 10 043 (десять тисяч сорок три) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду відповідно до п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України подається до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва протягом 20 (двадцяти) днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2020 |
Оприлюднено | 03.12.2020 |
Номер документу | 93228100 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні