Ухвала
від 01.12.2020 по справі 588/1847/20
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 588/1847/20

Провадження № 1-кс/588/400/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 грудня 2020 року м. Тростянець

Слідчий суддя Тростянецького районного суду Сумської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали скарги керівника первинної профспілкової організації ПрАТ «Монделіс Україна» ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

В С Т А Н О В И В :

До Тростянецького районного суду Сумської області 30.11.2020 надійшли матеріали указаної вище скарги керівника первинної профспілкової організації ПрАТ «Монделіс Україна» ОСОБА_2 у якій вона просить суд зобов`язати Тростянецьке відділення поліції Охтирського відділу поліції ГУ НП в Сумській області невідкладно внести відомості про вчинення злочину ОСОБА_3 , які мають ознаки складу злочину передбаченого чю 1 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 364-1 КК України, ч. 1 ст. 367 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань, на підставі заяви ППО ПрАТ «Монделіс Україна» про вчинення злочину та розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.

Дослідивши подану скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя повертає її заявнику з наступних підстав.

В ч. 1 ст. 303 КПК України визначено рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження, серед яких, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено право заявника оскаржити бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, передбачені частиною першою статті 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно статті 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Отже, закон обмежує дії сторони кримінального провадження, щодо використання своїх прав. Так як, може мати місце зловживання правом, яке не може існувати без умисної форми вини, здійснення права не за призначенням - основна ознака, що підкреслюється в рішеннях Європейського суду з прав людини.

У рішенні від 07.07.1989 у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії», в якому Європейський суд з прав людини зробив висновок про те, що з правом особи на справедливий та публічний розгляд його справи впродовж розумного строку кореспондується обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ листом від 09 листопада 2012 року №1640/0/4-12 з метою однакового застосування всіма судами загальної юрисдикції кримінального процесуального законодавства та уникнення неоднозначного тлумачення норм права звернув увагу судів на наступне: «частиною 1 ст. 304КПК України встановлено десятиденний строк, упродовж якого особа має право звернутися зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора. Цей строк обчислюється з моменту прийняття рішення, вчинення відповідної дії. При оскарженні бездіяльності обчислення строку оскарження починається із дня, що наступає після останнього дня, який відведено КПК України для вчинення слідчим або прокурором відповідної дії. У випадку пропуску строку, встановленого для подання скарги, скарга повертається особі, якщо при її поданні особа не порушила питання про поновлення цього строку. Слідчий суддя, за наявності відповідної заяви, може поновити строк, якщо його було порушено з поважних причин (хвороба, відрядження, стихійне лихо, хвороба близьких родичів тощо)».

Зі скарги керівника первинної профспілкової організації ПрАТ «Монделіс Україна» ОСОБА_2 та доданих до неї матеріалів вбачається, що вона оскаржує бездіяльність уповноважених осіб Тростянецького відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, щодо не внесення відомостей до ЄРДР за її повідомленням по факту вчинення кримінальних правопорушень ОСОБА_3 , яке 22.10.2020 подано нею до Головного управління національної поліції в Сумській області, а у подальшому скеровано до Тростянецького відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області.

До Тростянецького районного суду Сумської області скарга ОСОБА_2 надійшла лише 30.11.2020 тобто з пропуском десятиденного строку для звернення зі скаргою, який розпочався 24.10.2020, а закінчився 03.11.2020.

Питання про поновлення строку звернення зі скаргою до суду ОСОБА_2 не порушує.

Крім того, норми діючого КПК України, в даному випадку, жодним чином не пов`язують початок перебігу строку на оскарження з моментом, коли заявник (чи його представник) дізнався та/або отримав відповідь органу досудового розслідування (чи іншого державного органу), яка свідчить про наявну бездіяльність слідчого або прокурора, пов`язану з невнесенням відомостей про злочин до ЄРДР.

Відповідно до ч. 3 ст. 26 КПК України слідчий суддя, суд вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається судом, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що строк на звернення керівником первинної профспілкової організації ПрАТ «Монделіс Україна» ОСОБА_2 до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого щодоневнесення відомостейпро кримінальнеправопорушення доЄдиного реєструдосудових розслідувань є пропущеним, при цьому скаржник не порушує питання про поновлення пропущеного строку на оскарження вказаної бездіяльності, у зв`язку із чим скаргу слід повернути.

Одночасно з цим, слідчий суддя роз`яснює, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Керуючись ст.303,304 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу керівника первинної профспілкової організації ПрАТ «Монделіс Україна» ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, негайно повернути заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудТростянецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу93237373
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —588/1847/20

Ухвала від 01.12.2020

Кримінальне

Тростянецький районний суд Сумської області

Огієнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні