ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.12.2020м. ДніпроСправа № 904/5284/20 за позовом Фізичної особи-підприємця Андрощук Наталії Іванівни
до Приватного підприємства "ПРОГРЕС-КР"
про стягнення 97 302,00 грн.
Суддя Юзіков С.Г.
Без участі представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача 97 302,00 грн., боргу за поставлені будівельні матеріали.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 05.10.2020 призначено справу №904/5284/20 до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами. Заперечень щодо порядку розгляду справи від сторін не надходило. Судом зобов`язано: Відповідача, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, надати відзив на позовну заява; Позивача, протягом 5 днів з дня одержання відзиву, надати відповідь на відзив.
Відповідач у відзиві на позовну заяву вказав, що причиною невиконання обов`язку з оплати поставленої продукції став важкий фінансовий стан Відповідача через світову пандемію коронавірусу, недостатність коштів і поспішний необґрунтований арешт, накладений виконавчою службою на грошові кошти Відповідача в банківських установах. Відповідач оскаржує в Дніпропетровському окружному суді постанови про стягнення штрафів, на підставі яких були відкриті виконавчі провадження і накладено арешт на рахунки Відповідача. За наявності грошових коштів і зняття арешту з грошових коштів на рахунках в банківських установах Відповідач зможе виконати свої зобов`язання перед Позивачем.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
15.07.2020 сторонами укладено Договір №5 (далі Договір), за п.1.1. якого Постачальник (Позивач) приймає на себе зобов`язання передати замовнику у власність продукцію, а Замовник (Відповідач) зобов`язується приймати і сплачувати за одержаний товар.
Ціна, кількість, згідно рахунків на товар (п.1.3. Договору).
Загальна вартість Договору обумовлюється сторонами в рахунках до цього Договору (п.1.4. Договору).
Оплата товару здійснюється Замовником в національній валюті України у безготівкової формі протягом 10-ти банківських днів з моменту отримання товару (п.2.1. Договору).
Замовник зобов`язаний: своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за поставлені товари, приймати товар згідно умов даного Договору (п.3.1. Договору).
За порушення умов Договору сторони несуть відповідальність згідно законодавства України (п.5.1. Договору).
Як на доказ виконання умов Договору - поставки товару Позивачем та приймання Відповідачем на загальну суму 97 302,00 грн., Позивач посилається на видаткову накладну №Ком-014578 від 16.07.2020.
Позивач виставив Відповідачеві рахунок-фактури №Ком-000048 від 16.07.2020 на суму 97 302,00 грн.
За даними Позивача, підтвердженими Відповідачем у відзиві на позов, останній у встановлений у Договорі строк за поставлений товар не розрахувався, у зв`язку з чим за ним обліковується борг у розмірі 97 302,00 грн.
Позивач посилається на те, що звертався до Відповідача з претензією, у якій просив протягом 10 календарних днів з моменту отримання претензії, перерахувати на розрахунковий рахунок Позивача суму боргу в розмірі 97 302,00 грн. Однак, Відповідачем залишив претензію без відповіді та задоволення.
Наведені обставини стали причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.
Предметом доказування у даній справі є факт виконання договору поставки, період виникнення (існування) зобов`язань, строки оплати та обґрунтованість нарахування боргу.
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно зі ст. 265 ГК України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Аналогічні положення містить ст. 712 ЦК України.
Відповідно до ч.2 ст. 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Згідно з ч. 1 ст. 662 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Частиною 1 ст. 692 ЦК України передбачено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 ЦК України).
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов`язання.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 611 ЦК України встановлено, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом
Згідно зі ст. 74, 77 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Відповідно до ст. 78, 79 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідач не заперечує позовні вимоги, невиконання договірних зобов`язань пояснив скрутною фінансовою ситуацією, що склалася у підприємства, у зв`язку з чим не має можливості виконати свої фінансові зобов`язання перед Позивачем.
З урахуванням викладеного, беручи до уваги, що Відповідач визнав своє зобов`язання перед Позивачем за Догвором, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Згідно з ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч.2 ст. 252 ГПК України).
З матеріалів справи вбачається, що Позивач при зверненні з даним позовом сплатив судовий збір у розмірі 2 102,00 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1839014864.1.
З урахуванням викладеного, беручи до уваги, що Відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, з Державного бюджету України підлягають поверненню ФОП Андрощук Н.І. 50 % судового збору від зазначеної суми, а саме - 1 051,00 грн., за клопотанням Позивача, а 50 % судового збору підлягає стягненню з Відповідача.
Керуючись ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 130, 185, 191, 233, 238, 240, 241, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Фізичної особи-підприємця Андрощук Наталії Іванівни до Приватного підприємства "ПРОГРЕС-КР" - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "ПРОГРЕС-КР", 50065, м. Кривий Ріг, вул. Соборності, 66-а (код 39486758) на користь Фізичної особи-підприємця Андрощук Наталії Іванівни, АДРЕСА_1 (код НОМЕР_1 ) 97 302,00 грн. - боргу, 1 051,00 грн. - судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається у строк, передбачений ст.256 ГПК України, з урахуванням ч. 4 розділу Х "Прикінцеві положення" цього Кодексу.
Повне судове рішення складене 03.12.2020
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2020 |
Оприлюднено | 03.12.2020 |
Номер документу | 93261776 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні