СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 грудня 2020 року Справа № 480/8543/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савицька Н.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги,
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації, і просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо виплати соціальної допомоги до 05.05.2020 у розмірі 3160 грн замість 11466 грн;
- стягнути з відповідача недоплачену разову грошову допомогу до 05.05.2020 у розмірі 6484 грн.
Крім того, позивач у позовній заяві просить звільнити його від сплати судового збору як інваліда війни 3-ї групи.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160,161 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно з п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн).
Статтею п`ятою Закону України "Про судовий збір" встановлений вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Відповідно до п. 9 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Пунктом 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
З доданих до позовної заяви документів судом встановлено, що, на підтвердження наявності підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, позивачем надано копію посвідчення: Серія НОМЕР_1 від 24.10.2016, відповідно до якого ОСОБА_1 має статус інваліда 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.
З огляду на викладене, на переконання суду, позивач не відноситься до категорії осіб, які звільнені від сплати судового збору на підставі Закону України Про судовий збір .
Вказана правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 06.02.2020 по справі №640/21075/19 і в силу положень ч.5 ст.242 КАС України враховується судом.
Крім того, суд також зауважує, що ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначені пільги особам з інвалідністю внаслідок війни, проте пільг щодо сплати судового збору для ветеранів війни - інвалідів вказана правова норма не містить.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору та зазначає, що позивачу необхідно подати докази сплати судового збору в розмірі 840,80 грн за наступними реквізитами:
Отримувач коштів Сумська міська отг/Адмін.окружн.суд/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. Подат.)
Рахунок отримувача UA878999980313151206084018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Також, у відповідності до вимог ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У порушення вказаних норм позивач не зазначив відомі номери засобів зв`язку відповідача, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача, а також не зазначив відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Положеннями ч. 1 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем надано лише копії доданих до позовної заяви документів, однак не надано копію позовної заяви для відповідача.
З урахуванням наведеного, позивачу необхідно подати до суду докази сплати судового збору, зазначити відомі номери засобів зв`язку відповідача, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача, зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також надати суду копію позовної заяви для відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 7-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
4. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Савицька
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2020 |
Оприлюднено | 03.12.2020 |
Номер документу | 93265395 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
Н.В. Савицька
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні