ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №640/15205/20
03 грудня 2020 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Ультима" про стягнення податкового боргу у сумі 6240434,86 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за відповідачем станом на дату звернення до суду рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 6240434,86 грн. Оскільки вказана сума грошового зобов`язання відповідачем добровільно не сплачена, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на дату подання даної позовної заяви.
Крім того, згідно ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2020 року позивачем у позовній заяві відповідачем визначено товариство з обмеженою відповідальністю "Ультима" (код ЄДРПОУ 39368611) та зазначено адресу: 04107, м. Київ, вул. Татарська, буд. 21, оф. 3, на підтвердження вказаної інформації позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 29 квітня 2020 року.
Водночас, відповідно до інформації наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 07 липня 2020 року, за вказаним у позовній заяві кодом ЄДРПОУ значиться товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" місцезнаходження: 46008, м. Тернопіль, вул. Анатолія Живова, буд. 15А.
22 липня 2020 року Головним управлінням ДПС у м. Києві надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача та пояснення щодо зміни назви відповідача ТОВ "Ультима" на ТОВ "Ліф Твіт".
Згідно наданого витягу місцезнаходження відповідача (товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт") - 46008, м. Тернопіль, вул. Анатолія Живова, буд. 15А.
Крім того, 22.07.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва Головним управлінням ДПС у м. Києві подано адміністративний позов уточнений, в якому позивач просив прийняти рішення на користь Головного управління ДПС у м. Києві про стягнення коштів з платника податків товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" (код ЄДРПОУ 39368611) з усіх рахунків відкритих у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 6240434,86 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2020 року визначено передати адміністративну справу №640/15205/20 за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю "Ультима" про стягнення податкового боргу у сумі 6240434,86 грн. до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Дана адміністративна справа №640/15205/20 надійшла до Тернопільського окружного адміністративного суду 01 жовтня 2020 року.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Мартиць О.І.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 06.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. У справі призначено судове засідання на 05.11.2020.
Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 розгляд справи №640/15205/20 за позовною заявою Головного управління ДПС у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" про стягнення податкового боргу відкладено на 03.12.2020.
18.11.2020 від Головного управління ДПС у м. Києві через відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду поступило клопотання про розгляд даної адміністративної справи за відсутності позивача за наявними доказами в матеріалах справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" в судове засідання повторно не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.
Так, копія ухвали про відкриття провадження у справі та ухвала про відкладення розгляду справи направлялися на офіційну електронну адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" та адресу, що зазначена в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 46008, м. Тернопіль, вул. Анатолія Живова, буд. 15А, однак згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення повернуто на адресу суду.
У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. (частина одинадцята статті 126 КАС України)
Також відповідачем товариством з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" не подано до суду відзиву на позов.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Нормами частини третьої статті 194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з частиною першою статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (пункт 1 частини третьої статті 205 КАС України).
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки від представника позивача поступило письмове клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні, а відповідач товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт", належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, підстав для відкладення розгляду справи, визначених КАС України, немає, та відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, тому справу розглянуто за відсутності сторін (їх представників), у письмовому провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 29 квітня 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю "Ультима" (код ЄДРПОУ 39368611) знаходилось за адресою: 04107, м. Київ, вул. Татарська, буд. 21, оф. 3.
Відповідно до інформації наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 07 липня 2020 року, за вказаним у позовній заяві кодом ЄДРПОУ значиться товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" місцезнаходження: 46008, м. Тернопіль, вул. Анатолія Живова, буд. 15А.
Суд зазначає, що 30.06.2020 на адресу контролюючого органу надійшло повідомлення від 30.06.2020 №2026590601063 про взяття на облік/зняття з обліку платника податків (форма №11-ОПП).
Згідно вказаного повідомлення платник податків з кодом ЄДРПОУ 39368611 береться на облік в Головне управління ДПС у Тернопільській області за адресою: 46008, м. Тернопіль, вул. Анатолія Живова, буд. 15А. Також, платником податків з кодом ЄДРПОУ 39368611 змінюється назва платника з товариства з обмеженою відповідальністю "Ультима" на товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт".
Відповідно до пункту 63.6 статті 63 Податкового кодексу України облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами.
Вказане свідчить про те, що у разі зміни назви платника податків, податковий номер (код ЄДРПОУ) залишається беззмінним та продовжується адміністрування податків, зборів за відповідним податковим номером (кодом ЄДРПОУ).
Також, наказом Міністерства фінансів України від 09.12. 2011 №1588 затверджений Порядок обліку платників податків і зборів.
Відповідно до пункту 10.13 зазначеного Порядку, в разі зміни місцезнаходження платника податків - податки і збори сплачуються за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду, в даному випадку до 31.12.2020.
Так, товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" (код ЄДРПОУ 39368611) перебуває на обліку в органах ДПС та є платником податків за основним місцем обліку.
Відповідно до інтегрованої картки платника податків, товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" на момент звернення до суду має заборгованість перед бюджетом у розмірі 6240434,86 грн., а саме:
- з податку на додану вартість в розмірі 5887582,74 грн., вказана заборгованість виникла на підставі самостійно визначених платником податків сум узгоджених податкових зобов`язань та податкових повідомлень - рішень від 14.12.2018 №0064931404, від 29.12.2018 №0989941206, від 22.02.2019 №0157801213, від 29.07.2019 №0624831213, від 06.08.2019 №0651371207 та від 20.12.2019 №0425100411;
- з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 352852,12 грн., вказана заборгованість виникла на підставі самостійно визначених платником податків сум узгоджених податкових зобов`язань та податкових повідомлень - рішень від 14.11.2019 №026181410 та від 03.03.2020 №0331120410.
Наявність у відповідача податкового боргу в розмірі 6240434,86 грн. підтверджується також інформацією про податковий борг, розрахунком податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств, розрахунком податкового боргу по податку на додану вартість.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі ПК України).
Відповідно до пункту 6.1 статті 6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України, передбачено, що платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, крім випадків, передбачених податковим законодавством. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з пунктом 56.11 статті 56 ПК України грошове зобов`язання самостійно визначене платником податку оскарженню не підлягає.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктами 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом; грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У зазначені строки податкове зобов`язання відповідачем не сплачено, а тому у відповідності до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України вважається сумою податкового боргу.
У зв`язку з несплатою платником податків узгоджених сум податкових зобов`язань, податковим органом вживалися заходи щодо стягнення податкового боргу у встановленому законодавством порядку.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Так, відповідачу контролюючим органом направлялась податкова вимога №910-17 від 10.07.2017, з часу виставлення якої податковий борг не переривався.
Станом на дату виставлення вказаної податкової вимоги місцезнаходженням платника податків було за адресою: 25009, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, Ленінський р-н, вул. Садова, буд. 61.
Вказана вимога в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувалась, доказів іншого відповідачем не надано.
Згідно пункту 87.1 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Пунктом 87.2 статті 87 ПК України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пунктів 95.1, 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.4 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Головне управління ДПС у м. Києві після вжиття всіх необхідних заходів, передбачених ПК України для стягнення податкового боргу з платника податків, з дотриманням строків, визначених у статті 95 ПК України, та в межах повноважень, визначених цим Кодексом, звернулося до суду з даним позовом.
Відповідно до положень частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Під час розгляду справи відповідач доказів сплати податкового боргу не надав, а також не подав заперечень щодо його наявності та розміру, доводи позивача не спростував.
Таким чином, оскільки за відповідачем обліковується податковий борг, заявлений до стягнення у цій справі, на суму 6240434,86 грн., щодо наявності та розміру якого відповідачем не подано до суду відзиву на позовну заяву, не надано доказів його сплати, а вжиті контролюючим органом заходи не призвели до його погашення, тому позовні вимоги належить задовольнити повністю та стягнути податковий борг з товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт".
Згідно із частиною другою статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
З урахуванням цих положень витрати позивача - суб`єкта владних повноважень зі сплати судового збору за звернення до суду із даним позовом із відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках товариства з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт", що обслуговують такого платника, та за рахунок готівки, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" податковий борг в розмірі 6240434 (шість мільйонів двісті сорок тисяч чотириста тридцять чотири) грн. 86 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 03 грудня 2020 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Головне управління ДПС у м.Києві (місцезнаходження: вул. Шолуденка, 33/19, м.Київ, 04116, код ЄДРПОУ: 43141267)
відповідач:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліф Твіт" (місцезнаходження: вул. Анатолія Живова, буд. 15А, м. Тернопіль, 46008, код ЄДРПОУ: 39368611).
Головуючий суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2020 |
Оприлюднено | 04.12.2020 |
Номер документу | 93265482 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні