709/1721/20
УХВАЛА
27 листопада 2020 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до УПП в Харківській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до Чорнобаївського районного суду, в якому просить скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності від
08 листопада 2020 року серії ЕАМ №3401303 .
Вивчивши матеріали заяви, суд вважає, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам ст. 161 КАС України, з таких підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по-батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса та адреса електронної пошти.
В порушення зазначених вимог в заяві позивач не вказав:
- свій реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта;
-адресу своєї електронної пошти;
-ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ, номери засобів зв`язку, адресу офіційної електронної пошти відповідача.
Також в позові в графі "Відповідач" вказано одночасно "УПП поліції в Харківській області, інспектор, молодший лейтенант поліції ОСОБА_2 ".
Таким чином, в позові неконкретизовано особу відповідача - це два окремі відповідачі, чи один, то який. У випадку якщо позивач вважає належним відповідачем юридичну особу, назву необхідно вказати повністю.
Також згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 8 ст. 160 КАС України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
З доданих до справи матеріалів вбачається, що позивачем не сплачено судовий збір та не вказано підстави для звільнення від його сплати.
Разом з тим, слід зазначити наступне.
У правовій позиції, викладеній в постанові Великої Палати Верховного Суду від
18 березня 2020 року в справі № 543/775/17 зазначено, що за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов`язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення в розумінні положень
ст. ст. 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст. ст. 2-5 Закону України " Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
З огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на момент подання позову для визначення ставки судового збору застосовувався розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року, а саме 2102,00 гривень.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб, тобто 420,40 (чотириста двадцять гривень 40 копійок) грн., або надати докази, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір слід сплатити за реквізитами: рахунок отримувача: Отримувач коштів УК у Чорн.р-н/Чорноб.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36782468; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA178999980313101206000023501; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу - *;101.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
В разі неусунення недоліків у встановлений судом строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 169, 241, 248 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до УПП в Харківській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати заявнику строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлагає.
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2020 |
Оприлюднено | 04.12.2020 |
Номер документу | 93279526 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні