Рішення
від 01.12.2020 по справі 910/14934/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

01.12.2020Справа № 910/14934/20

За позовом Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал

до Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899

про стягнення 32 831,57 грн

Суддя О.В. Гумега

секретар судового засідання

Мухіна Я.І.

Представники: без повідомлення (виклику) учасників справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне акціонерне товариство Акціонерна компанія Київводоканал (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 (відповідач) про стягнення 32 831,57 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем не було сплачено плату за скид стічних вод із перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у розмірі 32 831,57 грн.

Безпосередньо у позовній заяві позивач звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.10.2020 позовну заяву Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/14934/20 та постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).

Суд повідомляв учасників справи про відкриття провадження у справі.

26.10.2020 через відділ діловодства суду від представника позивача надійшли пояснення по справі на виконання вимог ухвали Господарського суду міста Києва від 01.10.2020 про відкриття провадження у справі № 910/14934/20.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ ГПК України.

Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 ГПК України).

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

У разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України).

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження судом досліджено позовну заяву та додані до неї докази.

Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку, що наявні в матеріалах справи докази в сукупності достатні для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, відповідно до статей 236, 252 Господарського процесуального кодексу України.

З`ясувавши обставини справи, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, та дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

21.12.2018 між Приватним акціонерним товариством Акціонерна компанія Київводоканал (постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 (споживач, відповідач) був укладений Строковий договір № 20100/5-06-Т на надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі (далі - Договір або Договір № 20100/5-06-Т від 21.12.2018З, відповідно до п. 1.1 якого постачальник зобов`язується надавати споживачу послуги з постачання питної води та приймання від нього стічних вод у систему централізованого водовідведення м. Києва за адресами об`єктів водоспоживання, зазначеними у дислокації об`єктів водоспоживання та водовідведення (яка є невід`ємною частиною цього Договору) та на підставі пред`явлених споживачем вимог до скиду стічних вод у систему централізованого водовідведення м. Києва (надалі - Вимоги до скиду стічних вод), а споживач зобов`язується здійснити своєчасну оплату наданих йому постачальником послуг на умовах цього Договору та дотримуватись порядку користування питною водою з комунальних водопроводів в приймання стічних вод, що встановлені Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 (в подальшому - Правила користування), Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 (в подальшому - Правила приймання стічних вод), Правилами приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затвердженими розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 № 1879 (в подальшому - Місцеві правила приймання), а також дотримуватись норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим Договором.

Умовами п. 1.4 Договору передбачено, що споживач забезпечує наявність та своєчасне подовження Вимог до скиду стічних вод згідно із вимогами чинного законодавства (за виключенням передбачених законодавством випадків, коли споживачу не потрібно отримувати Вимоги до скиду стічних вод), а також забезпечує скид стічних вод з дотриманням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Пунктом 5.3 Договору передбачено, що всі питання, не передбачені цим Договором, регулюються діючим законодавством України.

Згідно з пунктом 7.1 цей Договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє по 28.08.2023 року.

З метою запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) затверджено Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва від 12.10.2011 № 1879 (далі - Правила).

Відповідно до пункту 1.2. Правил останні поширюються на організації, установи, підприємства усіх форм власності та фізичних осіб - підприємців, що скидають всі види стічних вод у міську систему каналізації (крім балансоутримувачів житлового фонду та об`єктів соціально-культурного призначення, які не скидають стічні води технологічного та/або непобутового походження, або у яких немає орендарів чи інших суб`єктів, що скидають стічні води технологічного та/або непобутового походження).

Згідно з пунктом 1.5 Правил визначено, що Правила встановлюють вимоги до абонентів, які скидають стічні води до міської каналізації, регламентують взаємні права та обов`язки абонентів і водоканалу, порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих Правил, відповідальність та засоби впливу за їх порушення.

Пунктами 4.1, 4.2 Правил визначено, що в міську каналізацію дозволяється скидати (приймати) стічні води, які не призведуть до порушення роботи каналізаційної мережі та МКОС, є безпечними для обслуговуючого персоналу і можуть бути очищені на МКОС разом з побутовими стічними водами згідно з умовами Дозволу на спеціальне водокористування щодо скиду зворотних вод в р. Дніпро.

Не дозволяється скидати у міську каналізацію: стічні води абонента з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин та нормативно чисті води; рідкі побутові відходи в непогоджених з водоканалом місцях; дренажні води; воду скидну (від гідронамиву); стік атмосферних опадів та від територій, які поливають, якщо на скидання таких немає згоди, крім випадків, передбачених пунктом 4.10 розділу 4 Правил користування; горючі домішки і розчинені газоподібні речовини, взаємодія яких зі стічними водами може призвести до утворення емульсій, токсичних або вибухонебезпечних сумішей; речовини, які здатні захаращувати труби, колодязі, решітки або відкладатися на їх поверхнях (будівельне та побутове сміття, ґрунт, попіл, мочало, вата, ганчірки, солома, сніг, лід, харчові й тверді виробничі відходи, осади ЛОС, абразивні порошки та інші грубодисперсні зависі, гіпс, вапно, пісок, металева та пластмасова стружка, жири, смоли, мазут та ін.); речовини, які утворюють велику кількість нерозчинних у воді осадів; речовини, на які не встановлено гранично допустимі концентрації забруднюючої речовини у воді поверхневих водних об`єктів господарсько-питного призначення чи орієнтовно безпечні рівні впливу для водних об`єктів; стічні води, в яких можуть міститися радіоактивні, токсичні речовини, солі важких металів і бактеріальні забруднення; концентровані регенераційні суміші, маточні та кубові розчини.

Пунктом 5.1 Правил встановлено, що ДК (допустима концентрація) забруднюючих речовин у стічних водах на випусках абонентів для скидання у міську каналізацію наведені у таблиці.

Відповідно до пункту 6.2.1 Правил з метою контролю якості стічних вод Абонентів водоканал здійснює відбір разових проб. Разові проби характеризують хімічний склад стічних вод. Виявлені таким чином перевищення ДК забруднюючих речовин є підставою для нарахування додаткової плати згідно з цими Правилами.

10.07.2019 з метою контролю якості стічних вод, що надходять від Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 у каналізаційні мережі м. Києва, представниками Департаменту екологічного нагляду Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал , в присутності представника відповідача, було здійснено відбір проб стічних вод для вимірювання показників складу та їх властивостей.

Пунктами 6.2.3, 6.2.4 Правил встановлено, що за результатами аналізу робочої проби визначаються концентрації забруднюючих речовин (Сф) та робиться висновок щодо відсутності чи наявності у стічних водах, які скидаються до міської каналізації, перевищень ДК забруднюючих речовин. Після відбору робоча проба передається в хімічну лабораторію водоканалу для аналізу. Інформацію про хімічний склад стічних вод, відібраних на випуску абонента, абонент може одержати за телефоном в хімічній лабораторії водоканалу на другий день після відбору проби. Ці запити фіксуються у водоканалі в спеціальному журналі.

Згідно з пунктами 6.2.15, 6.2.16 Правил відбір проб для забезпечення контролю за скиданням стічних вод абонента здійснюється контролюючими службами незалежно та без відповідного попередження абонента. Відбір проб реєструється водоканалом у журналі-акті відбору проб стічних вод абонентів за формою, наведеною у додатку 4 до цих Правил. При відмові абонента від підпису за відібрану пробу представник водоканалу робить відповідний запис у журналі-акті відбору проб стічних вод абонентів. В такому випадку при перевищенні ДК забруднюючих речовин результати аналізів є підставою для нарахування додаткової плати за скид стічних вод до міської каналізації.

За результатами лабораторних досліджень проб стічних вод, відібраних 10.07.2019, працівниками Департаменту екологічного нагляду Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал був складений протокол, в якому зафіксовано невідповідність стічних вод, які Товариство з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 скидає в систему каналізації м. Києва, державним стандартам та екологічним нормативам в галузі охорони навколишнього природного середовища, закріпленим в Правилах приймання стічних вод абонентів у систему каналізації м. Києва. Вказаний протокол підписаний представником відповідача - адміністратором Сириченко Н.В.

В свою чергу, відповідач своїм правом на спростування наведених обставин не скористався.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Суд дійшов висновку, що наданими позивачем протоколом вимірювання показників складу та властивостей проб стічних вод від 10.07.2019 та витягом із журналу-акту відбору проб стічних вод підприємств № 15-08-18 підтверджуються обставини як відбору проб стічних вод, що надходять від Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 у каналізаційні мережі м. Києва, так і обставини невідповідності за хімічним складом відібраних проб стічних вод в частині пунктів 7, 9, 11, 27 цього аналізу Правилам

За твердженнями позивача, які не спростовані відповідачем, останній відбір стічних вод Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 проводився понад три місяці від відбору проб, у якій зафіксовано перевищення ДК, відтак, обсяг скинутих стічних вод відповідача вираховується за три попередні місяці, а саме з 12.04.2019 по 10.07.2019.

Приватне акціонерне товариство Акціонерна компанія Київводоканал стверджує, що Товариство з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 за період з 12.04.2019 по 10.07.2019 скинуло стічні води до міської каналізаційної мережі в обсязі 594 м/куб, на підтвердження чого долучило до своєї позовної заяви акти про зняття показань з приладу обліку № 6-530-53 за квітень 2019 року, за травень 2019 року, за червень 2019 року та за серпень 2019 року.

Перевіривши здійснений позивачем розрахунок плати за скид стічних вод у період з 12.04.2019 по 10.07.2019 з урахуванням коефіціенту кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод на МКСОС та екологічного стану водойми, та враховуючи відсутність будь-яких зауважень відповідача щодо правильності здійсненого розрахунку, суд дійшов висновку, що Товариство з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 повинне сплатити на користь Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал за скид ним стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій кошти у розмірі 32 831,57 грн.

Відповідно до пункту 6.2.17 Правил у разі виявлення перевищення ДК забруднюючих речовин, встановлених Правилами, водоканал: у 14-денний строк з моменту відбору робочої проби направляє абоненту лист-повідомлення про перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах абонента та результати хімічного аналізу; після визначення обсягів водовідведення абонента за розрахунковий період направляє абоненту розрахунок плати за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин та відповідний рахунок.

Після виявлення факту порушення Правил № 1879 позивачем було направлено на адресу відповідача лист-повідомлення № 15/5629-Т від 15.07.2019, в якому повідомляв відповідача про наслідки дослідження відібраних 10.07.2019 проб стічних вод.

Пунктом 6.2.18 Правил передбачено, що абонент зобов`язаний оплатити наданий водоканалом рахунок у 10-денний строк з моменту його отримання.

21.08.2019 Приватним акціонерним товариством Акціонерна компанія Київводоканал було надіслано відповідачу лист-попередження з вимогою сплатити у десятиденний термін плату за скид стічних вод із перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у сумі 32 831,57 грн. До вказаного листа позивачем було долучено розрахунок № 15/ДК-2019-07-02/006-Ф від 10.07.2019 та рахунок на оплату № 06009244 від 12.08.2019 на суму 32 831,57 грн.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 02217 0651819 0 даний лист з доданими до нього документами був вручений Товариству з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 23.08.2019.

Доказів сплати на користь позивача коштів у розмірі 32 831,57 грн матеріали справи не містять, а відповідачем суду не надано.

З огляду на наведене суд дійшов висновку, що позовні вимоги Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал до Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 про стягнення 32 831,57 грн підлягають задоволенню в повністю.

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає таке.

Частиною 1 статті 124 ГПК України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. При цьому частиною 2 наведеної статті ГПК України передбачено, що у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.

Позивачем в позовній заяві наведено попередній (орієнтовний) розмір суми судових витрат, який складається з суми судового збору в розмірі 2 102,00 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на наведені приписи ст. 129 ГПК України та повне задоволення позову, судовий збір у сумі 2 102,00 грн покладається на відповідача.

Керуючись статтями 56, 58, 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 231, 236-238, 241, 327 ГПК України, Господарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фонтан 8899 (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 25; ідентифікаційний код 42387875) на користь Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 1-А; ідентифікаційний код 03327664) 32 831,57 грн (тридцять дві тисячі вісімсот тридцять одну гривню 57 коп.) плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій та 2 102,00 грн (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.) судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (чч 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені стст 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення ГПК України.

Повне рішення складено 01.12.2020.

Суддя Гумега О.В.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено07.12.2020
Номер документу93295254
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/14934/20

Рішення від 01.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні