Рішення
від 10.11.2020 по справі 155/1438/20
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 155/1438/20

Провадження № 2/155/867/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2020 року місто Горохів

Горохівський районний суд Волинської області в складі:

головуючої - судді Адамчук Г.М.,

з участю секретаря судових засідань - Ревуцької М.В.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Відкритого Акціонерного Товариства ГОРОХІВПРОДТОВАРИ про встановлення факту трудових відносин,-

ВСТАНОВИВ:

02 жовтня 2020 року позивач звернувся до суду із позовом про встановлення факту трудових відносин.

Свій позов мотивує тим, що він з 13 серпня 2020 року набув право на пенсію за віком у відповідності до ст..26 ЗУ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування З метою оформлення пенсії позивач розпочав збір необхідних для цього документів, в тому числі і за період роботи у відкритому акціонерному товаристві ГОРОХІВПРОДТОВАРИ . Водночас, під час збору довідок було встановлено, що відповідач до трудового архіву необхідних документів не здав. Також зазначає, що відповідно до ЄДРЮОФОПГО ВАТ ГОРОХІВПРОДТОВАРИ з 04 вересня 2006 рокуперебуває у стані припинення, однак не припинений, а тому не може отримати необхідних довідок від нього, зо підтверджують факт роботи та факт отримання заробітної плати.

А тому, просить суд встановити той факт роботи у відповідача за певний період.

Позивач, ОСОБА_1 в поданій позовній заяві зазначив що розгляд справи проводити у його відсутності, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.

За змістом ст. 275 ЦПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно ст. 279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що даний позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

Згідно пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 року №637 /далі - Порядок/ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до пунктів 3 та 18 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 року №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

З копії трудової книжки серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_1 , зокрема, 12 квітня 1986 року був прийнятий на посаду водій третього класу на автомашину ЕРАЗ № НОМЕР_2 в Горохівський завод продтовари. 18 серпня 1997 року дане підприємство перейменували на ВАТ Горохівпродтовари . 05 серпня 1999 року був звільнений з роботи ВАТ Горохівпродтовари по закінченню строку трудового договору.

Відповідно до ЄДРЮОФОПГО ВАТ ГОРОХІВПРОДТОВАРИ з 04 вересня 2006 року перебуває у стані припинення, однак не припинений.

Згідно ч.2 ст.315 ЦПК України суду надано право встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Встановлення фактів перебування у трудових відносинах є необхідним для нарахування правильного трудового стажу та тягне за собою виникнення майнових прав на отримання пенсії.

Відповідно до вимог ст.77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до ч.1ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Позивач позбавлений можливості у позасудовому порядку встановити вказаний факт.

Аналізуючи зазначені норми матеріального права,оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що в судовому засідання знайшов своє підтвердження факт того, що ОСОБА_1 був прийнятий на роботу 15 квітня 1986 року водієм третього класу на автомашину ЕРАЗ № НОМЕР_2 в Горохівський завод продтовари згідно з наказом №15 від 15 квітня 1986 року де працював до 05 серпня 1999 року та звільнений з роботи згідно з наказом №17 від 05 серпня 1999 року, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.12,13,76,81,89,259,263-265,315,355 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Відкритого Акціонерного Товариства ГОРОХІВПРОДТОВАРИ про встановлення факту трудових відносин задовольнити.

Встановити факт перебування у трудових відносинах (факт роботи) між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та Горохівським заводом продтоварів (в подальшому переіменовано на Відкрите Акціонерне Товариство Горохівпродтовари ЄДРПОУ 05383750) в період з 15 квітня 1986 року по 05 серпня 1999 року.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Горохівський районний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий

Дата ухвалення рішення10.11.2020
Оприлюднено06.12.2020
Номер документу93302558
СудочинствоЦивільне
Сутьвстановлення факту трудових відносин

Судовий реєстр по справі —155/1438/20

Рішення від 10.11.2020

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Ухвала від 19.10.2020

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні