222/376/20
2/241/273/2020
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
03.12.2020 року смт. Мангуш
Першотравневий районний суд Донецької області
у складі:
головуючого судді Демочко Д.О.
при секретарі Цукановій Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Мангуш цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, третя особа: Нікольська державна нотаріальна контора Головного територіального управління юстиції в Донецькій області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини , суд, -
ВСТАНОВИВ:
12.03.2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Мангушське ОПФУ в Донецькій області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 , вказавши на таке.
ІНФОРМАЦІЯ_2 на непідконтрольній території померла його мати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 . Після смерті матері позивача відкрилася спадщина-недоотримана пенсія. У зв`язку із хворобою серця ОСОБА_1 пропустив встановлені законом строки у шість місяців для прийняття спадщини.
ОСОБА_1 звернувся до Нікольської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті його матері ОСОБА_2 та йому було відмовлено у відкритті спадкової справи, в зв`язку з пропуском ним встановленого законом строком у шість місяців для прийняття спадщини.
У зв`язку з тим, що він не має можливості оформити свої спадкові права, так як ним було пропущено строк для подачі заяви про прийняття спадщини з поважної причини, він був змушений звернутись до суду з даною позовною заявою для оформлення своїх спадкових прав.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підстримує в повному обсязі.
Представник Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області у судове засідання також не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заказною кореспонденцією з повідомленням.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, просить прийняти рішення відповідно чинного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного.
Так дійсно позивач ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 що підтверджується відповідним свідоцтом про народження серії НОМЕР_1 від 25.04.1958 року (а.с.7).
ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно мати позивача ОСОБА_2 померла на непідконтрольній території у місті Макіївка, Донецької області, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 видано 19 лютого 2019 року(а.с.8), лікарським свідоцтвом про причину смерті № 392 від 22.09.2018 року (а.с.9).
Дійсно у позивача ОСОБА_1 ішемічна хвороба серця що підтверджується копією виписки з медичної карти амбулаторного (стационарного) хворого № 027/у (а.с 11), копії виписки з історії хвороби №584/1174 (а.с 12).
Відповідно до ст.1268 та 1269 Цивільного Кодексу України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
У статті 1270 Цивільного Кодексу України вказано, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Статтею 1272 Цивільного Кодексу України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 не мав можливості звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини у звязку, з його хворобою, тому пропуск встановленого законодавством строку у шість місяців для звернення з заявою про прийняття спадщини, є поважною причиною.
Отже, позивачу необхідно визначити додатковий строк в два місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1268-1270, 1272 ЦК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місце знаходження за адресою: вул.. Тітова, буд. 72-А, смт. Мангуш, Мангушського району Донецької області, 87400, ЄДРПОУ: 42171919), третя особа: Нікольська державна нотаріальна контора Головного територіального управління юстиції в Донецькій області (розташованої за адресою: вул.. Пушкіна, буд.77, смт. Нікольське, Нікольський район, Донецька область, 87000, ЄДРПОУ:02888567) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , додатковий строк в 2 (два) місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Повний текст складено 04.12.2020 року.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Донецького апеляційного суду.
Суддя Д.О. Демочко
Суд | Першотравневий районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2020 |
Оприлюднено | 07.12.2020 |
Номер документу | 93315150 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд Донецької області
Демочко Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні