Справа №463/10386/19
Провадження №2/463/561/20
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2020 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Гирич С. В.
при секретарі судового засідання Попович Х.І.
представника позивача Мартиняк Р.М.
в м. Львові
у відкритому судовому засіданні,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа Львівське комунальне підприємство Управитель про звільнення самовільно зайнятого нежитлового приміщення,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про звільнення самовільно зайнятого нежитлового приміщення, загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Позов мотивує тим, що 01.12.1994 між Управлінням комунального майна Львівської міської ради з однієї сторони, та ПФ Гемстер укладено договір оренди №5247, згідно якого позивач здав в строкове платне користування нерухоме майно - нежитлові приміщення загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , термін Договору визначений з 01.12.1994 - 01.12.1997, та такий неодноразово пролонгувався. Однак, всупереч умовам укладеного договору, встановлено, що вказаними приміщеннями незаконно користується ОСОБА_1 - власник кв. АДРЕСА_2 , що порушує права позивача як власника майна. Таким чином, в управління є всі підстави для заявлення позовних вимог про виселення відповідача з нежитлових приміщень, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвалою від 08 січня 2020 року у справі відкрито провадження.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, дав пояснення аналогічні наведеним в позовній заяві, просить позов задоволити.
Відповідач у судове засідання неодноразово не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, причин неявки суду не повідомив, відзив не подав. Тому суд вважає, що у відповідності до ст.280 ЦПК України, оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи, слід розглянути справу у відсутності відповідача, постановивши заочне рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно до Рішення №176 від 10.03.1987 виконавчого комітету Червоноармійської районної ради народних депутатів міста Львова Львівської області Про затвердження реєстру житлових будинків (копія витягу додається), нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_3 ) перебувають у власності територіальної громади м. Львова.
Як вбачається із договору на оренду нежитлових приміщень №5247 від 01 грудня 1994 року, між Управлінням комунального майна Львівської міської ради м. Львова та Приватною фірмою Гемстер укладено договір оренди нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 15,8 м.кв. на строк з 01 грудня 1994 року до 01 грудня 1997 року.
Згідно з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (а.с.8-14), нежитлове приміщення загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 належить Львівській міській раді та перебуває в комунальній власності.
З акта комісії від 05 квітня 2017 року (а.с.27) вбачається, що приміщення загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , самовільно зайняте власником квартири АДРЕСА_4 ОСОБА_1 .
Як вбачається із акта проведення перевірки приміщення Управління комунальної власності від 14.06.2017 №424-нп/17, встановлено, що дане нежитлове приміщення загальною площею 15,8 кв.м за адресою АДРЕСА_1 використовується мешканцем та власником квартири АДРЕСА_4 , а саме: ОСОБА_1 .
З акта комісії ЛКП Управитель від 06 листопада 2019 року (а.с.26) вбачається, що приміщення загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , самовільно зайняте власником квартири АДРЕСА_4 ОСОБА_1 , такий документів на користування приміщенням не надав. Вказаний акт скеровано позивачу 08.11.2019 Личаківською районною адміністрацією.
Згідно з нормою ч.5 ст.60 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Згідно з ч.2 ст.327 Цивільного кодексу України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Згідно зі ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Як встановлено в судовому засіданні, спірні нежитлові приміщення загальною площею 15,8 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 перебувають в комунальній власності, відповідач правових підстав для користування вказаними приміщення немає, незаконне користування та володіння відповідачем об`єкта комунальної власності порушує права органу місцевого самоврядування.
Відповідно до положень ст. 12 Цивільного процесуального кодексу України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з вимогами ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач доводи позивача не заперечив та не спростував, відзив на позов не подав, достовірно знаючи про перебування справи на розгляді у суді.
А тому, суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними, підтверджуються наявними у справі доказами, а тому слід позов задоволити та виселити ОСОБА_1 із самовільно зайнятого нежитлового приміщення, загальною площею 15,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
У відповідності до ст.141 ЦПК України, з врахуванням задоволення позову, відповідно до положень ч.2 ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати - судовий збір в розмірі 1 921 грн., що сплачені позивачем при поданні позову.
Керуючись ст.ст.2, 81, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 280-282 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
позов задоволити.
Виселити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України, серія та номер: НОМЕР_2 , виданий 23.03.1999, видавник: Личаківський РВ УМВС України у Львівській області) із самовільно зайнятого нежитлового приміщення, загальною площею 15,8 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради судові витрати в розмірі 1 921 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня)
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків встановлених цим кодексом не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення через місцевий суд до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складення повного тексту рішення - 09 листопада 2020 року.
Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
позивач: Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, місцезнаходження: 79008, м. Львів, пл. Галицька, 15, ЄДРПОУ 25558625;
відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
третя особа: Львівське комунальне підприємство Управитель , місцезнаходження: 79005, Ак. Богомольця, 2, ЄДРПОУ 20827016.
Суддя: Гирич С. В.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 07.12.2020 |
Номер документу | 93319309 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Гирич С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні