Герб України

Ухвала від 07.12.2020 по справі 911/2366/20

Господарський суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

07.12.2020Справа № 911/2366/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., за участю секретаря судового засідання Коверги П.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи

за позовом Старобезрадичівської сільської ради

до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Акціонерного товариства Укртрансгаз

прo передачу нерухомого майна до комунальної власності територіальної громади.

за участю представників сторін : згідно протоколу судового засідання.

ВСТАНОВИВ:

Старобезрадичівська сільська рада звернулась до Господарського суду Київської області із позовними вимогами до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Акціонерного товариства Укртрансгаз прo передачу нерухомого майна до комунальної власності територіальної громади.

Позовна заява обґрунтована тим, що при здійснені реорганізації Дочірньої компанії Уктрансгаз Національної акціонерної компанії Нафтога України до складу якої входив відокремлений підрозділ Боярське управління магістральних газопроводів Київтрансгаз шляхом перетворення в Публічне акціонерне товариство Укртрансгаз , підприємство повинно було одночасно передати безоплатно до Старобезрадичівської сільської ради об`єкт державного житлового фонду, а саме житловий будинок, що знаходиться за адресою: Київська область, Обухівський район, село Нові Безрадичі, вул. Сонячна, будинок 2а, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 957609432231.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 08.09.2020 відкрито провадження у справі № 911/2366/20 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 29.09.2020.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 29.09.2020 справу № 911/2366/20 передано за підсудністю до Господарського суду міста Києва.

29.10.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла справа № 911/2366/20.

За результатами автоматичного розподілу справ між суддями, справу №911/2366/20 передано для розгляду судді Грєховій О.А.

Ухвалою суду від 09.11.2020 справу № 911/2366/20 прийнято до свого провадження суддею Грєховою О.А., підготовче судове засідання призначено на 07.12.2020.

У судове засідання 07.12.2020 представники позивача та відповідача 2 з`явились, представник відповідача 1 не з`явився.

Проте, після відкриття провадження у справі, у судовому засіданні 07.12.2020 судом встановлено, що всупереч ст. 164 ГПК України, позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому розмірі та порядку, а також не виконано приписів п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України, з огляду на наступне.

Також, частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них ; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

При цьому, згідно з ч. 1, 3 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу .

Як вбачається з позовної заяви, визначаючи одним із відповідачів Акціонерне товариство Укртрансгаз позивачем не пред`явлено позовної вимоги до визначеного відповідача, що свідчить про невиконання приписів п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Також, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 грн. 00 коп.

Згідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до п. 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України від 21 лютого 2013 року N 7 судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях (у тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах частини п`ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов`язок покладається на позивача (в тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у вигляді повернення майна застосовуються з ініціативи господарського суду, наприклад, при визнанні договору недійсним - пункт 1 статті 83 ГПК). На виняток з цього правила лише у випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею (частина третя статті 55 ГПК); з цією метою суд вправі витребувати додаткові документи і матеріали як в учасників даного судового процесу, так і в інших підприємств та організацій (стаття 38, пункт 4 статті 65 ГПК), а в разі необхідності призначити відповідну судову експертизу (проведення експертної оцінки майна), у випадку ж відмови позивача від здійснення оплати такої експертизи - залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.

Відповідно до ст. 163 ГПК України ціна позову визначається:

1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;

2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;

3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Проте, заявляючи вимогу про зобов`язання Міністерство енергетики та вугільної промисловості України передати до комунальної власності територіальної громади с. Нові Безрадичі в особі Старобезрадичівської сільської ради житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, розташований за адресою: Київська область, Обухівський район, село Нові Безрадичі, вулиця Сонячна, буд. 2А, куди входять: житловий будинок загальною площею 319,9 кв.м., житловою площею 71,9 кв.м., Б- гараж, В- гараж, Г - Гараж, Д - Сарай, Е - літній душ, Ж - убиральня, № 1-8 огорожа, № 9 трубчатий колодязь, № 10 - 12 кан. Колодязь, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 957609432231, позивачем не додано жодного доказу, із якого можливо було б визначити вартість спірного майна, яке позивач просить витребувати.

Таким чином, до позовної заяви, поданої позивачем до господарського суду міста Києва не додано доказів сплати позивачем судового збору у встановленому розмірі та порядку, а саме із розрахунку вартості майна, яке позивачем просить витребувати.

Згідно із ч. 11 ст. 176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Керуючись статтями 174, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Старобезрадичівської сільської ради.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання заяви із виконанням п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України;

- подання доказів сплати судового збору із доданням доказів на підтвердження вартості спірного об`єкту нерухомого майна.

4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява залишається без розгляду.

Ухвала набирає чинності 07.12.2020 та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено: 07.12.2020.

Суддя О.А. Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.12.2020
Оприлюднено08.12.2020
Номер документу93328852
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2366/20

Ухвала від 13.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 29.09.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні