Рішення
від 17.11.2020 по справі 580/2643/20
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2020 року справа № 580/2643/20

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаращенка В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Галасун А.О.,

представника позивача: не з`явився,

представників відповідача: не з`явився,

розглянувши за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю Смачний хліб про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Смачний хліб , в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить стягнути з відповідача 20360,67 грн. заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій та 866,70 грн. пені за несвоєчасну сплату зазначених санкцій.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 21.07.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою від 18.09.2020 суд перейшов до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в обґрунтування позовних вимог зазначено те, що відповідач не вжив заходів щодо створення робочого місця та працевлаштування особи з інвалідністю, а отже обов`язок по виконанню нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідачем не виконано, що є порушенням статті 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні , у зв`язку з чим до відповідача застосовані адміністративно-господарські санкції за незайняте робоче місце для осіб з інвалідністю у розмірі 48126 грн. 67 коп. За простроченням сплати адміністративно-господарських санкцій, нарахована пеня, сума якої на день подачі позову становить 866 грн. 70 коп.

Відповідач частково сплатив зазначену заборгованість, в сумі 27766 грн., тому не стягнутою залишилась сума боргу в розмірі 21227,37 грн.

В ході судового розгляду спору представник позивача позовні вимоги підтримувала та наполягала на їх задоволенні, в судове засідання, призначене на 17.11.2020 не з`явилась.

Відповідач листом №24 від 05.11.2020 повідомив суд, що проти суми боргу у розмірі 21227,37 грн. не заперечує та просив справу розглянути без участі його представника.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

28.02.2020 ТОВ Смачний хліб подано до відповідача звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік. Згідно вказаного звіту за страхувальником значиться заборгованість перед Фондом із адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 27766 грн.

Вказана заборгованість сплачена відповідачем, що підтверджується платіжним дорученням №454 від 29.09.2020 на суму 27766 грн.

Разом з тим, Фонд оплати праці у відповідача згідно Звіту становить 721,9 тис. грн (Код рядка 04 Звіту). Середньорічна заробітна плата штатного працівника розраховується шляхом ділення фонду оплати праці відповідача на середньооблікову кількість штатних працівників у звітному 2019 році - 721,9 тис. грн : 15 осіб = 48 126,67 грн.

Відповідно, сума адміністративно-господарських санкцій за не зайняті робочі місця для осіб з інвалідністю у відповідача повинна складати 48 126,67 грн. за одне незайняте робоче місце.

Вирішуючи спір по суті, суд враховує, що Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці від 28 грудня 2014 року № 77, викладено у новій редакції Закон України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності від 23.09.1999 № 1105 і відповідно з 01.01.2015 набрав чинності Закон України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 1105-XIV), яким створено Фонд соціального страхування України.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону №1105-XIV Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно з пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105-XIV Фонд соціального страхування України є правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105-XIV визначено, що до завершення заходів, пов`язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених Законом України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування , забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Враховуючи зазначене, Черкаське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи, до завершення заходів, пов`язаних з утворенням Фонду соціального страхування України, забезпечують виконання завдань цього Фонду.

Відповідно до пункту 5, 6 частини 1, пункту 2 частини 2 статті 10 Закону №1105-XIV Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону, вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування.

Фонд зобов`язаний здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів.

Частиною 6 статті 15 Закону №1105-XIV визначено, що у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Позивач є роботодавцем (страхувальником), який відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону №1105-XIV зобов`язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення. А згідно з ч. 2 ст. 15 Закону №1105-XIV роботодавець зобов`язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Пунктом 1.1 Постанови правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 №28 Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України визначено, що страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та/або на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за своїм місцезнаходженням (місцем проживання)

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.

Відповідно до частини 7 статті 15, частин 1, 2 статті 17 Закону № 1105-XIV своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Враховуючи, що відповідач у самостійно поданому звіті підтвердив невиконання нормативу робочих місць, тому розмір заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду складає 21227,37 грн. В добровільному порядку зазначену заборгованість відповідач не сплатив, тому суд дійшов висновку про її стягнення в примусовому порядку.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає повному задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 12, 14, 72, 76, 90, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Смачний хліб (18000, м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 69, кв. 11, код ЄДРПОУ 32180340) на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (18000, м. Черкаси, вул. Благовісна, 269/105, код ЄДРПОУ 21368023) адміністративно-господарські санкції за незайняте робоче місце для особи з інвалідністю у розмірі 20360 (двадцять тисяч триста шістдесят) грн. 67 коп. та 866 (вісімсот шістдесят шість) грн. 70 коп. пені за несвоєчасну сплату зазначених санкцій.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана з врахуванням особливостей закріплених п. 15.5 Перехідні положення та п. 3 Прикінцеві положення КАС України протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 04.12.2020.

Суддя В.В. Гаращенко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.11.2020
Оприлюднено09.12.2020
Номер документу93333694
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —580/2643/20

Рішення від 17.11.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Рішення від 17.11.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 12.10.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 05.10.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 18.09.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 31.07.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 21.07.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні