Справа № 648/2987/20
Провадження № 2/648/957/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2020 року смт.Білозерка
Білозерський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді - Бугрименка В.В.,
за участю: секретаря судового засідання - Тищенко Т.Б.,
позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Посад-Покровської сільської ради Білозерського району Херсонської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_2 . Після смерті останнього відкрилася спадщина до якої увійшло нерухоме майно, що знаходиться на території Посад-Покровської сільської ради Білозерського району Херсонської області. Спадщину ніхто не прийняв. Звернувшись до нотаріуса для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2 , йому було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, у зв`язку з пропуском шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини. Вказує, що із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса вчасно не звернувся, оскільки не знав про наявність спадкового майна. Просив, на підставі ст.1272 ЦК України, визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Відзив на позов не подано.
30 вересня 2020 року відкрито провадження у справі. Справу призначено до судового розгляду за правилами загального позовного провадження.
18 листопада 2020 року закрито підготовче засідання, призначено розгляд справи по суті.
В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві, дав додаткові пояснення, що він проживає за адресою: АДРЕСА_1 . На день смерті, батько проживав окремо, в будинку АДРЕСА_2 . Разом зі спадкодавцем проживала його дружина, ОСОБА_3 , матір позивача. На сьогоднішній день його мати проживає за зазначеною адресою.
В судове засідання представник відповідача не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнає.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК, суд постановив, відмовити у визнанні позову відповідачем, оскільки таке визнання позову суперечить закону та порушує права та інтереси інших осіб.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд установив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Посад-Покровське Білозерського району Херсонської області помер ОСОБА_2 , що підтверджуються свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Посад-Покровською сільською радою Білозерського району Херсонської області.
Позивач є сином ОСОБА_2 .. На день своєї смерті, ОСОБА_2 проживав за адресою: АДРЕСА_2 . Разом з ним, проживала його дружина, ОСОБА_3 . Позивач проживав окремо від спадкодавця.
Зазначені обставини встановлені та підтверджуються рішенням Білозерського районного суду Херсонської області від 5 серпня 2020 року, яке набрало законної сили 7 вересня 2020 року, щодо родинних відносин між позивачем та спадкодавцем, довідкою Посад-Покровської сільської ради за №02-32/169 від 18 листопада 2020 року, паспортом позивача серії НОМЕР_2 , щодо місця проживання позивача, спадкодавця та осіб, які проживали разом із останнім.
За життя ОСОБА_2 був власником будинку АДРЕСА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло від 30 грудня 1994 року.
Відповідно до інформаційної довідки із спадкового реєстру за №62143816 від 21 жовтня 2020 року, спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась.
23 січня 2020 року позивач звернулися із заявою до нотаріуса, в яких просив видати на його ім`я свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 .. Проте, нотаріус відмовив позивачу у вчиненні нотаріальних дій, у зв`язку з пропуском ним строку для прийняття спадщини.
Відповідно ст.ст.1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.ст.1262, 1264 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, батьки. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менше як п`ять років до часу відкриття спадщини.
Зі змісту ст.1258 ЦК України вбачається, що спадкоємці за законом отримують право на спадкування почергово.
Разом з цим, частиною першою статті 1268 ЦК України встановлено, що спадкоємець має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Зі змісту ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270, ч.1 ст1272 ЦК України вбачається, що спадкоємець який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом встановленого ст.1270 строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємиць, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ч.2, ч.3 ст.1272 ЦК України за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи встановлені обставини, зокрема, що спадщину після ОСОБА_2 прийняла ОСОБА_3 , та вказані вимоги закону, Посад-Покровська сільська рада Білозерського району Херсонської області не є належним відповідачем, який має відповідати за позовом.
За таких обставин, в задоволенні позову необхідно відмовити, оскільки він поданий не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом.
Керуючись ст.ст. 9, 12, 19, 81, 82, 141, 247, 263-265, 274, 277, 279, 280-289 ЦПК, ст.ст. 1216-1218, 1222, 1269, 1272 ЦК, суд,
УХВАЛИВ:
В позові відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 7 грудня 2020 року.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3
Відповідач: Посад-Покровська сільська рада Білозерського району Херсонської області, місце знаходження: Херсонська область, Білозерський район, с.Посад-Покровське, вулиця Перемоги, 5; ЄДРПОУ 04401457.
Суддя: В.В. Бугрименко
Суд | Білозерський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 08.12.2020 |
Номер документу | 93357685 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білозерський районний суд Херсонської області
Бугрименко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні