Справа № 683/558/20
2/683/687/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2020 року м. Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючої - судді Сагайдак І.М.
секретаря Повзун С.В.
з участю: представника позивачки ОСОБА_1 -
адвоката Кашина В.А.
відповідачки ОСОБА_2 та її представника -
адвоката Назаренко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Старокостянтинів цивільну справу №683/558/20, 2/683/687/2020 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Хмельницької області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів - приватного нотаріуса Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчука Станіслава Станіславовича, про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
У березні 2020 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, Старокостянтинівської державної нотаріальної контори в обґрунтування якого зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_5 . Після його смерті відкрилась спадщина до складу якої увійшла земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
Вказує, що вона є донькою ОСОБА_5 і прийняла спадщину після його смерті в порядку ч.4 ст.1268 ЦК України, оскільки на час відкриття спадщини була неповнолітньою. Окрім неї спадкоємицею за законом першої черги після смерті ОСОБА_5 була також його мати ОСОБА_6 , яка прийняла спадщину в порядку ч.3 ст.1268 ЦК України.
При зверненні до нотаріуса їй було відмовлено в оформленні спадщини після смерті батька на спірну земельну ділянку та повідомлено, що свідоцтво на право на спадщину за законом від 25 вересня 2012 року видано одноосібно на ім`я іншого спадкоємця - ОСОБА_6 , яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла.
Зазначає, що вона також є спадкоємцем першої черги після смерті батька, прийняла спадщину в силу ч.4 ст.1268 ЦК України, тому просить захистити своє порушене право на спадщину шляхом визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом, яке було видане 25 вересня 2012 року на ім`я ОСОБА_6 на належну батькові земельну ділянку, та визнання за нею в порядку спадкування за законом після смерті батька право власності на 1/2 частину спірної земельної ділянки.
Ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 червня 2020 року замінено неналежного відповідача - Іршиківську сільську раду Старокостянтинівського району Хмельницької області на належних - ОСОБА_4 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (Т.1 а.с.212).
До закінчення підготовчого судового засідання позивачка ОСОБА_1 подала заяву про збільшення позовних вимог і, окрім раніше заявлених позовних вимог, просить також визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину за законом, видане 10 червня 2019 року приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Івчуком Станіславом Станіславовичем на ім`я ОСОБА_2 на спірну земельну ділянку (Т.2 а.с.33-34).
Обґрунтовуючи збільшені позовні вимоги, вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 померла. До складу спадщини після її смерті увійшла земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041, яку вона набула в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5 . Спадщину на цю земельну ділянку оформила ОСОБА_2 , отримавши 10 червня 2019 року свідоцтво про право на спадщину за законом.
Оскільки ОСОБА_6 мала право лише на 1/2 частину спірної земельної ділянки, тому вважає, що видача свідоцтва про право на спадщину на спірну земельну ділянку в цілому на ім`я ОСОБА_2 порушує її спадкові права після смерті батька ОСОБА_5 .
Ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 31 серпня 2020 року до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів, залучено приватного нотаріуса Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчука Станіслава Станіславовича (Т.2 а.с.54).
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Кашин В.А. підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просить позов задоволити, посилаючись на те, що позивачка прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_5 на підставі ч.4 ст.1268 ЦК України, оскільки на час відкриття спадщини була неповнолітньою, а тому з урахуванням прав іншого спадкоємця за законом першої черги - ОСОБА_6 , має право на 1/2 частину спадкового майна.
Відповідачка ОСОБА_2 та її представник - адвокат Назаренко В.В. просять у задоволенні позову відмовити. Підтримали поданий раніше відзив та вказують, що підстав для визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину не має, оскільки ОСОБА_6 мала право на 1/2 частину спадкового майна після смерті сина ОСОБА_5 . Крім того, ОСОБА_6 оформляла спадщину у 2012 році й на той час позивачка вже була повнолітньою, однак не зверталась до нотаріуса з питань оформлення спадщини. Також позивачка не надала жодних доказів звернення до нотаріуса з питань оформлення спадщини після смерті батька та відмови нотаріуса у вчинені нотаріальної дії, що є підставою для відмови у позові.
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, до суду не з`явились, у визначений судом строк подали відзиви, у яких просять в задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що позивачка не зверталась до нотаріуса щодо оформлення спадщини після смерті батька ОСОБА_5 , не отримала відмови нотаріуса, а тому позов задоволенню не підлягає.
Відповідач - Старокостянтинівська державна нотаріальна контора Хмельницької області, яка належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, подала заяву про розгляд справи у відсутності свого представника, просить у задоволенні позову відмовити, правом на подачу відзиву не скористалась.
Третя особа на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів - приватний нотаріус Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчук Станіслав Станіславович, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, до суду не з`явився, причини неявки суду не повідомив, у визначений судом строк пояснення по справі не подавав.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , який був рідним батьком для ОСОБА_1 та сином для ОСОБА_6 .
На день своєї смерті ОСОБА_5 був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1 разом із матір`ю ОСОБА_6 .
До складу спадщини після смерті ОСОБА_5 увійшла земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
За життя ОСОБА_5 заповіту не складав.
23 серпня 2012 року за заявою ОСОБА_6 , яка прийняла спадщину після смерті сина ОСОБА_5 на підставі ч.3 ст.1268 ЦК України, Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою заведено спадкову справу №581/2012 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
На день відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивачка ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , була неповнолітньою, заяви про відмову від спадщини після смерті батька ОСОБА_5 нотаріусу не подавала.
25 вересня 2012 року державним нотаріусом Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Макаренко Т.Г. на ім`я ОСОБА_6 видано свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті сина ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 померла. На день своєї смерті ОСОБА_6 була зареєстрована та проживала по АДРЕСА_2 разом із донькою ОСОБА_3
26 лютого 2019 року за заявою ОСОБА_4 , яка також є донькою померлої, про прийняття спадщини за законом, приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С. заведено спадкову справу №29/2019 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 .
Того ж дня із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 за правом представлення до нотаріуса звернулась також її онука ОСОБА_2 , батько якої ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .
10 червня 2019 року між ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , які є спадкоємцями за законом першої черги після смерті ОСОБА_6 було укладено договір про поділ спадкового майна, посвідчений того ж дня приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С., зареєстрований в реєстрі за №2925.
За умовами вищезазначеного договору сторони за взаємною згодою вирішили, зокрема, що земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041, що належала ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою 25 вересня 2012 року, перейде на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом у власність її онуки ОСОБА_2 (п.2 договору).
10 червня 2019 року приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С. на підставі вищезазначеного договору про поділ спадкового майна від 10 червня 2019 року було видано на ім`я ОСОБА_2 свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6 на вищезазначену спірну земельну ділянку.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами спадкової справи №581/2012, заведеної 23 серпня 2012 року Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , а також матеріалами спадкової справи №29/2019, заведеної 26 лютого 2019 року приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С. до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 .
Відповідно до статті 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до статті 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.1 ст.1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.
Відповідно до частин третьої та четвертої статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків відмови від спадщини у встановленому законодавством України порядку.
Відповідно до статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
За змістом норм статей 1268 - 1269 ЦК України слід прийти до висновку, що порядок прийняття спадщини встановлюється залежно від того чи проживав постійно спадкоємець разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та від особливостей правового статусу спадкоємця як малолітньої, неповнолітньої, недієздатної особи або ж особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
Відповідно до пункту 23 Постанови Пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7, подання заяви про прийняття спадщини особами, вказаними у частинах третій, четвертій статті 1269 ЦК, слід вважати їхнім правом, здійснення якого не суперечить нормі частини четвертої статті 1268 цього Кодексу.
Для з`ясування обставини прийняття неповнолітньою особою спадщини необхідно встановити факти, що спадкоємець є дитиною спадкодавця, на час відкриття спадщини є неповнолітньою особою, неповнолітньою особою не подано заяви про відмову від прийняття спадщини.
Постановою Верховного Суду від 29 серпня 2018 року (справа №183/4406/16) було зроблено висновок, відповідно до якого частина четверта статті 1268 ЦК України встановлює додаткові гарантії охорони спадкових прав малолітніх, неповнолітніх, недієздатних осіб, а також осіб з обмеженою дієздатністю. Зазначені особи вважаються такими, що прийняли спадщину завжди, крім випадків їхньої відмови від спадщини, а щодо малолітніх та недієздатних осіб - відмови, здійсненої від їхнього імені батьками (усиновлювачами), опікуном з дозволу органу опіки та піклування (частини друга-четверта статті 1273 ЦК України).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , є донькою ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про народження позивачки серії НОМЕР_1 від 25 червня 1988 року, на день відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_1 , вона була неповнолітньою (17 років), заяви про відмову від спадщини після смерті батька не подавала.
Отже, ОСОБА_1 в силу прямої дії ч.4 ст.1268 ЦК України є такою, що прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_5 та має право на спадкування за законом у першу чергу.
Відповідно до статті 1301 ЦК України свідоцтво про право на спадщину визнається недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що особа, якій воно видане, не мала права на спадкування, а також в інших випадках, встановлених законом.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 14 листопада 2018 року у справі №2-1316/2227/11 (провадження № 61-12290св18) зроблено висновок, що у статті 1301 ЦК України, як підставу визнання свідоцтва недійсним, прямо вказано лише відсутність права спадкування в особи, на ім`я якої було видане свідоцтво. Це має місце, зокрема, у разі, якщо ця особа була усунена від спадкування; відсутні юридичні факти, що давали б їй підстави набути право на спадкування - утримання, спорідненість, заповіт; у випадку, коли спадкодавець, оголошений у судовому порядку померлим, виявився насправді живим і судове рішення про оголошення його померлим скасоване. Іншими підставами визнання свідоцтва недійсним можуть бути: визнання заповіту недійсним, визнання відмови від спадщини недійсною, визнання шлюбу недійсним, порушення у зв`язку з видачею свідоцтва про право на спадщину прав інших осіб, включення до свідоцтва майна, яке не належало спадкодавцю на момент відкриття спадщини тощо.
Державний нотаріус Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Хмельницької області Макаренко Т.Г. при оформленні спадщини належним чином не з`ясувала склад осіб, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_5 , та включила до кола спадкоємців лише одного спадкоємця - його матір ОСОБА_6 , не врахувавши частки у спадщині, яка мала належати його доньці ОСОБА_1 , та видала свідоцтво про право на спадщину на усе належне померлому майно лише одному спадкоємцю - ОСОБА_6 .
Оскільки частка ОСОБА_6 у спадковому майні, що залишилось після смерті сина ОСОБА_5 , становить лише 1/2 частину й видачею свідоцтва про право на спадщину за законом на ім`я ОСОБА_6 порушено право на спадкування іншого спадкоємця ОСОБА_5 - його доньки ОСОБА_1 , частка якої у спадковому майні також становить 1/2 частину, тому її порушене право підлягає захисту шляхом визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом від 25 вересня 2012 року, яке видане на ім`я ОСОБА_6 , а саме на 1/2 частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
Крім того, враховуючи, що до складу спадщини після смерті ОСОБА_6 увійшло право власності лише на 1/2 частину спірної земельної ділянки, тому видачею після її смерті свідоцтва про право на спадщину за законом на ім`я ОСОБА_2 на спірну земельну ділянку в цілому, порушує спадкові права ОСОБА_1 , в зв`язку із чим, зазначене свідоцтво також слід визнати частково недійсним, а саме в частині успадкування ОСОБА_2 права власності на 1/2 частину цієї земельної ділянки.
Одночасно, з метою захисту порушеного права позивачки, за нею порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5 слід визнати право власності на 1/2 частину вищезазначеної спірної земельної ділянки.
Посилання відповідачки ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_8 на те, що позивачкою не надано доказів на підтвердження неможливості оформлення нею своїх спадкових прав у нотаріуса, відсутність постанови нотаріуса про відмову у вчинені нотаріальної дії, не впливають на висновки суду та не є підставою для відмови у позові, оскільки видачею свідоцтва про право на спадщину за законом на ім`я ОСОБА_6 було завершено оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_5 .
Крім того, ОСОБА_6 , яка отримала свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_5 померла, що позбавляє позивачку можливості захистити свої права в позасудовому порядку, зокрема в порядку ст.1300 ЦК України.
Разом з тим, у задоволені позову ОСОБА_1 до Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Хмельницької області слід відмовити, через те, що остання є неналежним відповідачем, оскільки у справах про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину належними відповідачами є інші спадкоємці, які прийняли спадщину.
При розподілі судових витрат суд відповідно до положень ст.141 ЦПК України враховує пропорційність задоволених вимог.
Встановлено, що ОСОБА_1 в зв`язку із розглядом даної справи понесла витрати по сплаті судового збору в сумі 2522 грн. 40 коп., що підтверджується квитанціями від 04.03.2020 року (Т.1 а.с.1), від 21.10.2019 року (Т.1 а.с.2), від 23.03.2020 року (Т.1 а.с.20) та від 29.08.2020 року (Т.2 а.с.35). Судовий збір було сплачено ОСОБА_1 за вимоги майнового характеру, які задоволено у повному обсязі та немайнові вимоги, які задоволено частково, а тому з відповідачів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , які є спадкоємцями ОСОБА_6 , слід стягнути на користь позивачки понесені нею судові витрати в сумі по 840 грн. 80 коп. з кожного (2522,40 :3).
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 задоволити частково.
Визнати частково недійсним свідоцтво про право на спадщину за законом, видане 25 вересня 2012 року державним нотаріусом Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Макаренко Т.Г. на ім`я ОСОБА_6 після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване в реєстрі нотаріальних дій за №1-1697, номер у спадковому реєстрі 53433772, в частині успадкування ОСОБА_6 після смерті ОСОБА_5 1/2 частини земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
Визнати частково недійсним свідоцтво про право на спадщину за законом, видане 10 червня 2019 року приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С.С. на ім`я ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване в реєстрі нотаріальних дій за №2926, номер у спадковому реєстрі 64306726, в частині успадкування ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_6 1/2 частини земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування з законом після смерті батька ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на 1/2 частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0448 га, що розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер 6824283900:05:007:0041.
В решті позову відмовити.
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Хмельницької області про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на спадкове майно відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 по 840 грн. 80 коп. судового збору з кожного.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Відповідач: ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 .
Відповідач: Старокостянтинівська державна нотаріальна контора Хмельницької області, місце знаходження: провул. Подільський,2 м. Старокостянтинів Хмельницької області, 31100, код ЄДРПОУ 02901138.
Третя особа: приватний нотаріус Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчук Станіслав Станіславович, місце знаходження: АДРЕСА_7.
Повний текст рішення складено 07 грудня 2020 року.
Суддя:
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 08.12.2020 |
Номер документу | 93358561 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Сагайдак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні