Справа № 158/2826/20
Провадження № 2/0158/897/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2020 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Польової М.М.,
з участю секретаря судового засідання Сороки І.Є.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Ківерці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хорлупівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області, ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся в суд з позовом до Хорлупівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області (далі - Хорлупівська сільська рада), ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ) про продовження строку для прийняття спадщини.
Позов обґрунтований тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3 ), після смерті якого відкрилась спадщина, що складається із земельної ділянки площею 3,89 га. Позивач звернувся до Ківерцівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за законом, однак йому було відмовлено, оскільки він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини. Позивач зазначає, що пропустив строк для прийняття спадщини у зв`язку із тривалою хворобою, тому просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач у підготовче засідання не прибув, подав до суду заяву, у якій просив проводити розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав.
Представник Хорлупівської сільської ради у підготовче засідання не прибув, відповідач подав до суду заяву, у якій просив розгляд справи проводити у відсутності представника, позовні вимоги визнав.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче засідання не прибув, подав до суду заяву, у якій просив проводити розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнав, просив позов задовольнити.
Частина 3 ст. 200 ЦПК України передбачає, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв`язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних мотивів та підстав.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 26.02.2020, свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 27.02.2003 (а.с.6, 9).
Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, що складалося із земельної ділянки загальною площею 3,89 га, яка призначення для ведення особистого селянського господарства та розташована на території Хорлупівської сільської ради, що підтверджується копією Державного акта на право власності на земельну ділянку, виданого Ківерцівською районною державною адміністрацією Волинської області 09.02.2007, та довідкою Хорлупівської сільської ради №385 від 02.07.2020 (а.с.7-8).
ОСОБА_1 звернувся до Ківерцівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за законом, однак постановою державного нотаріуса від 13.10.2020 №872/02-31 йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 (а.с.12).
Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, оскільки строк для прийняття спадщини був пропущений позивачем з поважних причин, суд вважає за необхідне визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись статтями 12, 81, 200, 263-265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном - 1 (один) місяць з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Ківерцівський районний суд Волинської області до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ; паспорт № НОМЕР_4 , виданий органом 0716 11.09.2020);
Відповідач: Хорлупівська сільська рада Ківерцівського району Волинської області (45251, Волинська область, Ківерцівський район, с. Хорлупи, вул. Зелена, 1, код ЄДРПОУ 04333796);
ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_5 ).
Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 09.12.2020 |
Номер документу | 93367766 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Польова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні