Справа № 559/1659/20
2/559/859/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2020 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в складі головуючого судді Ралець Р.В.,
секретаря судового засідання Протас Ю.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Дубно справу за позовом ОСОБА_1 до Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мама ОСОБА_3 . На день смерті батьки проживали за адресою: АДРЕСА_1 , разом зі ним та його сім`єю. Після смерті батька, вони з мамою, як спадкоємці першої черги за законом, своєчасно прийняли спадщину, шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, проте своїх спадкових прав не оформляли. Після смерті мами він, як єдиний спадкоємець, своєчасно прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, оскільки на день відкриття спадщини проживав та був зареєстрований разом з нею, що підтверджується довідкою Малосадівської сільської ради № 990 від 04.09.2017. Окрім того, звернувся до нотаріальної контори та отримав свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті мами на земельну ділянку площею 3, 1348 га розташовану на території Малосадівської сільської ради Дубенського району, яка належала померлій на підставі державного акта на право приватної власності на землю серія ІV-РВ № 001436 від 28 вересня 2001 року.
До маси спадкового майна ще увійшла земельна ділянка площею 3, 47 умовних кадастрових гектарів, яка обліковується за спадкодавцем ОСОБА_2 , згідно сертифіката серії РВ №0153553, реєстраційний № 15053 від 05.05.1997 року, яка розташована на території Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області, про що свідчить довідка Держгеокадастру у Рівненській області № 137/106-20 від 14.07.2020. Проте, зазначений сертифікат втрачено.
Коли він звернувся до нотаріуса щодо оформлення своїх спадкових прав на вказану земельну ділянку, то йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку та рекомендовано звернутись до суду.
Позивач ОСОБА_1 просить розгляд справи провести без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, про що зазначив у позовній заяві.
Відповідач, належно повідомлений про день та час слухання справи, в судове засідання не з`явився, попередньо подавши до суду заяву про розгляд справи без участі представника Малосадівської сільської ради, позовні вимоги визнають.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Керуючись ст. 223 ЦПК України, суд вважає можливим провести судове засідання без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до ч. 4 ст. 268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Згідно роз`яснень, що містяться в пункті 11 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року Про судове рішення у цивільній справі , … у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.
Перевіривши фактичні обставини справи, наявні докази в їх сукупності та взаємозв`язку суд з врахуванням того, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 4).
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 (а.с. 5).
У свідоцтві про народження позивача НОМЕР_3 батьками зазначені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 6).
Згідно довідки Малосадівської сільської ради № 990 від 04.09.2017, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на день смерті постійно проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , разом з дружиною ОСОБА_3 , сином ОСОБА_1 та його сім`єю (а.с. 7).
ОСОБА_1 є спадкоємцем майна ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що свідчить свідоцтво про право на спадщину за законом (а.с. 8).
Згідно довідки відділу у Дубенському районі ГУ Держгеокадастру у Рівненській області №137/106-20 від 14.07.2020 року, ОСОБА_2 зазначений власником земельної ділянка площею 3, 47 умовних кадастрових гектарів, згідно сертифіката серії РВ №0153553, реєстраційний № 15053 від 05.05.1997 року, яка розташована на території Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області (а.с. 9).
ОСОБА_1 17 липня 2019 року приватним нотаріусом Дубенського районного нотаріального округу Меткою І.А. було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) у зв"язку із відсутністю у нього оригіналу правовстановлюючого документу (а.с. 10).
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідач позовні вимоги визнав. Реалізувати свої права на спадок в поза судовому порядку позивачка не може.
Згідно п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України однією із підстав припинення права власності є смерть власника.
Статтею 328 ЦК передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
У ст. 1261 ЦК України зазначено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов`язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).
Згідно ч.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень рішення суду, що набрало законної сили, є однією з підстав для реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна.
Обставини, які б вказували, що ОСОБА_2 при житті неправомірно набув або володів земельною ділянку площею 3, 47 умовних кадастрових гектарів, згідно сертифіката серії РВ №0153553, реєстраційний № 15053 від 05.05.1997 року, яка розташована на території Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області, в суді не встановлено, натомість зазначена земельна ділянка дійсно рахується за спадкодавцем. Враховуючи, що спадщину після його смерті фактично прийняв його син ОСОБА_1 , нотаріусом відмовлено в отриманні свідоцтва про право на спадщину, відповідач позов визнав, суд вважає, що за позивачем необхідно визнати право на спадкове майно в судовому порядку.
Керуючись: ст. 346, 328, 1217, 1223, 1297 ЦК України ст.10, 60, 212, 213 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області (місцезнаходження: вул. Центральна, 16, с. Малі Сади Дубенського району Рівненської області, код ЄДРПОУ 04385284) про визнання права на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 3, 47 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території Малосадівської сільської ради Дубенського району Рівненської області, згідно сертифіката серії РВ № 0153553 реєстраційний №15053 від 05.05.1997 року, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга подається до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не булу вручену у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Р.В. Ралець
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 09.12.2020 |
Номер документу | 93376373 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Ралець Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні