Справа № 643/18021/20
Провадження № 2-з/643/184/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.11.2020
24 листопада 2020 року м. Харків
Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Сугачової О.О.,
за участю секретаря Абсалямової А.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Коссе Євгенія Костянтиновича про забезпечення доказів до подання позовної заяви,
в с т а н о в и в:
19.11.2020 представник ОСОБА_1 - адвокат Коссе Євгеній Костянтинович звернувся до Московського районного суду м. Харкова із заявою про забезпечення доказів до подання позовної заяви, якою просить витребувати у керівництва Житлового кооперативу Роднік-1 (61183, м. Харків, вул. Дружби Народів, б. 232-А, ідентифікаційний код юридичної особи 23010047) таку інформацію: 1) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами Житлового кооперативу Роднік-1 , а також підстави набуття членства кожним з них за період з 1989 по 2020 рік; 2) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами правління Житлового кооперативу Роднік-1 , підстави набуття членства правління в Житловому кооперативі Роднік-1 із зазначенням номеру та дати рішення, а також надання належним чином завірених копій підтверджуючих документів; 3) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами Ревізійної комісії Житлового кооперативу Роднік-1 , підстави набуття членства Ревізійної комісії в Житловому кооперативі Роднік-1 із зазначенням номеру та дати рішення, а також надання належним чином завірених копій підтверджуючих документів; 4) належним чином завірені копії протоколів загальних зборів членів Житлового кооперативу Роднік-1 за весь період існування Житлового кооперативу Роднік-1 ; 5) належним чином завірені копії кошторисів Житлового кооперативу Роднік-1 . За період з 2016 по 2020 роки із посиланням на підстави затвердження таких кошторисів; 6) належним чином завірені копії рішень Житлового кооперативу Роднік-1 щодо встановлення тарифів на утримання будинку, членських внесків, інших платежів за період з 2016 по 2020 роки.
В судове засідання заявник не з`явився, що не перешкоджає розгляду даної заяви.
Суд, вивчивши доводи заяви, приходить до такого.
Положеннями ч. 3 ст. 116 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 116 Цивільного процесуального кодексу України, забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія.
Згідно до вимог ч.ч. 1,2 ст. 118 Цивільного процесуального кодексу України, заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею. Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.
Оцінивши доводи заяви, суд вважає, що заява про забезпечення доказів підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 116-118 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
п о с т а н о в и в:
Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Коссе Євгенія Костянтиновича про забезпечення доказів до подання позовної заяви - задовольнити.
Вжити заходи забезпечення доказів шляхом витребування у керівництва Житлового кооперативу Роднік-1 (61183, м. Харків, вул. Дружби Народів, б. 232-А, ідентифікаційний код юридичної особи 23010047) таку інформацію:
1) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами Житлового кооперативу Роднік-1 , а також підстави набуття членства кожним з них за період з 1989 по 2020 рік;
2) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами правління Житлового кооперативу Роднік-1 , підстави набуття членства правління в Житловому кооперативі Роднік-1 із зазначенням номеру та дати рішення, а також надання належним чином завірених копій підтверджуючих документів;
3) прізвище, ім`я та по батькові осіб, які є членами Ревізійної комісії Житлового кооперативу Роднік-1 , підстави набуття членства Ревізійної комісії в Житловому кооперативі Роднік-1 із зазначенням номеру та дати рішення, а також надання належним чином завірених копій підтверджуючих документів;
4) належним чином завірені копії протоколів загальних зборів членів Житлового кооперативу Роднік-1 за весь період існування Житлового кооперативу Роднік-1 ;
5) належним чином завірені копії кошторисів Житлового кооперативу Роднік-1 . За період з 2016 по 2020 роки із посиланням на підстави затвердження таких кошторисів;
6) належним чином завірені копії рішень Житлового кооперативу Роднік-1 щодо встановлення тарифів на утримання будинку, членських внесків, інших платежів за період з 2016 по 2020 роки.
Виконання ухвали покласти на керівництво Житлового кооперативу Роднік-1 .
Ухвала про забезпечення доказів (крім забезпечення доказів шляхом допиту свідків, призначення експертизи, огляду доказів) є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень (ч. 11 ст. 118 Цивільного процесуального кодексу України).
Роз`яснити заявнику, що згідно до вимог ч.ч. 5,6 ст. 116 Цивільного процесуального кодексу України, у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Якщо ухвала про забезпечення доказів на момент її скасування була виконана повністю або частково - отримані судом докази (показання свідків, висновки експертів тощо) не можуть бути використані в іншій справі.
Особа, яка подала заяву про забезпечення доказів, зобов`язана відшкодувати судові витрати, а також збитки, спричинені у зв`язку із забезпеченням доказів, у разі неподання позовної заяви у строк, зазначений в частині п`ятій цієї статті, а також у разі відмови у позові.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя О.О. Сугачова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2020 |
Оприлюднено | 09.12.2020 |
Номер документу | 93380612 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні