У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.11.2020 Справа №607/18794/20
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду у м. Тернополі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про проведення огляду,-
встановив:
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про проведення огляду в межах кримінального провадження №120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, звернулася старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням заступника начальника відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 .
Частиною 2 ст. 9 КПК України встановлено, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
Як зазначено у клопотанні, до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області надійшов рапорт про те, що в ході проведення заходів було виявлено факт незаконного видобування та реалізації підприємством, а саме Кременецькою міжгосподарською шляхобудівельною механізованою колоною №9 (місто Кременець, вул. Вокзальна, буд. 10А Тернопільської області, код ЄДРПОУ 05423627) корисних копалин, а саме каменю пісковику, який відповідно до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.1994 року №827 відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, у великих обсягах, без відповідного дозволу на користування надрами із родовища пісковика «Соколина гора», яке знаходиться на території Тернопільської області, а саме 1,5 км. на північни-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець».
Відомості про вчинене кримінальне правопорушення слідчим СУ ГУНП в Тернопільській області 03 липня 2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019210000000258, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України, за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення.
В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні було встановлено, що термін дії спеціального дозволу на видобування корисних копалин (промислової розробки) родовища пісковику «Соколина гора», виданого Кременецькій міжгосподарській шляхобудівельній механізованій колоні №9 минув 12 лютого 2018 року.
Згідно з пунктом 14 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, у разі виникнення потреби у закінченні геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, та затвердження запасів родовища корисних копалин, продовженні видобування корисних копалин строк дії дозволу продовжується за наявності інформації про відсутність порушень надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр, за результатами здійснення останнього заходу державного нагляду.
Для продовження строку дії дозволу на видобування корисних копалин надрокористувач подає органу з питань надання дозволу заяву на видобування корисних копалин не пізніше ніж за шість місяців, на геологічне вивчення надр та геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, - за три місяці до його закінчення. Надрокористувач, що не подав заяву в установлений строк, втрачає право на продовження строку дії дозволу.
Згідно отриманої в ході досудового розслідування інформації, Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 не вчасно подала до Держгеонадр заяву на продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами №1241 від 12.02.1998 та вищевказану заяву було повернуто.
Слідча вказала, оскільки посадові особи Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 з 12 лютого 2018 року продовжують без спеціального дозволу здійснювати господарську діяльність із видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вказані протиправні дії посадових осіб підприємства містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного злочину причетний директор Кременецької міжгосподарської шляхобудівельної механізованої колони №9 ОСОБА_5 , який організовує та контролює процес видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (каменю-пісковика) у великих об`ємах, здійснює пошук клієнтів, реалізовує корисні копалини фізичним та юридичним особам, отримуючи за це прибуток, веде чорнові записи по кількості видобутої та реалізованої продукції, а також дає вказівки головному інженеру ОСОБА_6 щодо організації по видобуванню корисних копалин. ОСОБА_6 в свою чергу здійснює пошук та ремонт частин до несправної техніки, здійснює пошук клієнтів та безпосередню реалізацію корисних копалин та також веде записи по кількості видобутої та реалізованої продукції. Водій вантажного автомобіля «ЗІЛ-130» ОСОБА_7 , здійснює доставку незаконно видобутих корисних копалин із родовища «Соколина гора» клієнтам.
Оскільки проведеними оперативними заходами працівниками Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області ДСР НПУ встановлено, що на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с. Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець» Кременецькою шляхобудівельною механізованою колоною №9 проводиться здійснюється видобуток корисних копалин (каменю-пісковику) та в подальшому їх реалізація, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та, беручи до уваги те, що на даний час необхідно призначити експертизу з метою визначення, чи відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення камінь пісковик, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9, а тому дана інформація має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та може бути доказом під час судового розгляду, слідча просила клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідча ОСОБА_3 клопотання підтримала, просила його задовольнити.
Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги надані слідчим пояснення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Статтею 30 Конституції України та статтею 13 КПК України гарантовано недоторканність житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно з положеннями ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті, тобто лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Відповідно доправил,встановлених дляпроведення обшукуст.234КПК України,обшук проводитьсяз метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,відшукання знаряддякримінального правопорушенняабо майна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,а такожвстановлення місцезнаходженнярозшукуваних осіб.У відповідномуклопотанні,серед іншого,повинно бутизазначено підставидля обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів в обґрунтування доводів такого клопотання.
При цьому, огляд як слідча дія полягає у безпосередньому спостереженні й дослідженні його учасниками матеріальних об`єктів, які пов`язані з обставинами вчинення кримінального правопорушення. В ході цієї дії слідчий виявляє (знаходить), досліджує (наскільки це можливе на цьому етапі) й фіксує відомості про фактичні дані, що мають значення для кримінального провадження. Завданнями огляду є: виявлення слідів кримінального правопорушення й інших об`єктів, що можуть бути залучені до матеріалів кримінального провадження як речові докази; з`ясування обстановки кримінального правопорушення; виявлення інших обставин, які мають значення для кримінального провадження також те що своєчасність і якісне проведення огляду дають можливість виявити сліди й речі, що вказують на особу злочинця, а іноді й на мотиви його дій, дають змогу з`ясувати обстановку підготовки, вчинення, приховування слідів злочину, характер та механізм вчиненого.
З урахуванням змісту клопотання і доданих до нього матеріалів, беручи до уваги надані слідчим пояснення щодо заявленого клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні належним чином обґрунтовано та доведено мету проведення огляду на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», яке перебуває у власності Держави, з метою отримання зразків пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9, вказане клопотання про проведення огляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 84-86, 94, 237, 309 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про проведення огляду задовольнити.
Надати стороні обвинувачення у кримінальному провадженні № 120192100000000258 від 03 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, дозвіл на проведення огляду на території родовища корисних копалин «Соколина гора», яке розташоване на території Дунаївської сільської ради, Кременецького району, Тернопільської області, а саме: 1,5 км. на північний-схід від с.Дунаїв та 13 км. на захід від залізничної станції «Кременець», яке перебуває у власності Держави, з метою отримання зразків пісковику, який видобуває Кременецька міжгосподарська шляхобудівельна механізована колона №9 для проведення досліджень з метою визначення чи відноситься камінь пісковик до корисних копалин загальнодержавного значення, а також з метою виявлення та фіксації відомостей, які б сприяли повному та всебічному розслідуванню кримінального провадження.
Строк дії ухвали встановити впродовж одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93392499 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Багрій Т. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні