Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "09" грудня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/1318/19 (285/3814/20)
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши матеріали справи №285/3814/20 за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у межах справи про банкрутство Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", боржник, відповідач).
08.12.2020 до господарського суду надійшов супровідний лист Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 03.12.2020 з доданою справою №285/3814/20 за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, яку ухвалою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 12.11.2020 постановлено передати Господарському суду Житомирської області.
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 08.12.2020 вищевказану справу розподілено судді Костриці О.О.
Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати.
Частиною 1 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. В силу приписів частини 2 вказаної статті господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник.
Відповідно до ч. 7 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно з ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Беручи до уваги необхідність визначення обставин даної справи, які підлягають доказуванню, встановлення відповідних доказів, суд вважає за необхідне перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
В силу ч. 1 ст. 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Враховуючи вищенаведене, справу №285/3814/20 слід прийняти до свого провадження в межах справи № 906/1318/19 про банкрутство ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №285/3814/20 за правилами загального позовного провадження.
Водночас, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог ГПК України з наступних підстав.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями).
Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до г о с п о д а р с ь к о г о с у д у позовної заяви майнового характеру встановлюється 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 21.06.2019 по 27.01.2020 на суму 42 669,96 грн.
Відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 по справі №910/4518/16 за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
При цьому, статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем за подання позовної заяви сплачено 840,40 грн судового збору (без урахування комісії банку) за наступними реквізитами: одержувач коштів: УДКСУ у м. Новоград-Волинський ЄДРПОУ: 37808366; розрахунковий рахунок UA588999980313141206000006795; назва банку Казначейство України (ел. адм. подат.), призначення платежу: судовий збір.
Отже, позивачем не сплачено судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру навіть у мінімально визначеному Законом України "Про судовий збір" розмірі.
Виходячи з розміру заявлених у позовній заяві вимог, розмір судового збору, що підлягає доплаті заявником становить 1261,60 грн.
Слід зазначити, що судовий збір в розмірі 1261,60 грн має бути доплачений за наступними реквізитами: Отримувач коштів: Житомирська міська отг 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38035726; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA768999980313111206083006797; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101;
Відповідно до частини 11 статті 176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Ураховуючи встановлені обставини, які є суттєвими та з метою забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом, дотримання прав всіх осіб, суд залишає позовну заяву без руху відповідно до приписів пункту 11 статті 176 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне встановити заявнику п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених недоліків заяви від 07.10.2020, а саме: надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Одночасно, суд інформує заявника що згідно приписів частини 12 статті 176 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
У відповідності до ч. 13 статті 176 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
За таких обставин, керуючись статтями 164, 176, 234,235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти до свого провадження матеріали справи №285/3814/20 за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у межах справи про банкрутство Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №285/3814/20 за правилами загального позовного провадження.
2. Позовну заяву ОСОБА_1 про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, залишити без руху.
3. Встановити ОСОБА_1 п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених недоліків заяви від 07.10.2020, а саме: надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
4. Суд звертає увагу заявника, на те, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили 09.12.2020 та не підлягає скарженню.
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 09.12.2020 |
Номер документу | 93397936 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні