Справа № 525/1470/20
Провадження № 2/525/401/2020
У Х В А Л А
08.12.2020 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_1 про стягнення державних коштів у розмірі 6141,42 грн.,
в с т а н о в и в:
Позивач Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради звернулось до Великобагачанського районного суду Полтавської області з цивільним позовом до ОСОБА_1 про стягнення державних коштів у розмірі 6141,42 грн. (як буквально вказано в позовній заяві).
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві зазначається ціна позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються. У позові, в порушення п.3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, ціна позову не зазначена.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору. Такі відомості у позові не зазначені.
Відповідно до п.7 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися. У позові такі відомості відсутні.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви . Такі відомості у позові не зазначені.
Відповідно до п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. Такі відомості у позові не зазначені.
За змістом ч. 4 ст.177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до абз. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 прожиткових мінімумів для працездатних громадян, що становить 2102 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, судовий збір по справі не сплачено, докази звільнення позивача від сплати судового збору при зверненні до суду до матеріалів позовної заяви не додано. Позивачеві необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду в сумі 2102 грн. (рахунок UA458999980313101206000016013, код банку - 899998, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ - 36744050, отримувач коштів - В-БагачанськеУК/В-Багачан р-н/22030101, код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. У позові такі відомості відсутні.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, при поданні позову без додержання вимог, викладених у ст.175 ЦПК України, суддя протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З цих підстав подана позовна заява Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_1 про стягнення державних коштів у розмірі 6141,42 грн. підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України недоліки позовної заяви повинні бути усунені в строк не більше десяти днів з дня вручення позивачу даної ухвали суду про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, зазначені, зокрема, у ст.175 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.175,184,185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_1 про стягнення державних коштів у розмірі 6141,42 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів, з дня вручення позивачу даної ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків вказаних в ухвалі суду.
Роз`яснити позивачу про те, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, зазначені, зокрема, у ст.175 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В.Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 10.12.2020 |
Номер документу | 93407590 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні