Справа № 718/1964/20
Провадження №2/718/548/20
У Х В А Л А
про заочний розгляд справи
"09" грудня 2020 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Мінів О.І.
секретаря судових засідань Анучкіної О.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кіцмань справу № 718/1964/20 за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місце проживання: с. Глиниця, Кіцманського району Чернівецької області; місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), третя особа: Орган опіки та піклування Кіцманської районної державної адміністрації (юридична адреса: вул. Незалежності, 83, м. Кіцмань Чернівецька область) про позбавлення батьківських прав, -
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась 23.09.2020 до Кіцманського районного суду Чернівецької області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Кіцманської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав.
Ухвалою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 09 жовтня2020, прийнято зазначену вище позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено проводити в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 04 листопада 2020 року (а.с.25).
Ухвалою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 04 листопада 2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 23 листопада 2020 року (а.с.30).
23 листопада 2020 судове засідання відкладено на 09.12.2020 року (а.с.32).
У судове засідання 09 грудня 2020 року, позивач ОСОБА_1 та її представник не з`явилися. Разом із тим, до суду надійшла заява від представника ОСОБА_3 у якій останній просилв розглянути справу за їхньої відсутності. Позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав в повному обсязі. Не заперечив проти винесення заочного розгляду справи.
Від представника Орган опіки та піклування Кіцманської районної державної адміністрації 09.12.2020 надійшла письмова заява, у якій просила розгляд справи провести за її відсутності. Підтримали позовні вимоги та просили врахувати інтереси дитини.
Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, шляхом розміщення оголошення про його виклик на офіційному сайті суду - повторно не з`явився. Причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву не подав.
Згідно ч. 3 ст. 130 ЦПК України якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім`ї, які проживають разом з нею. У такому випадку особа, якій адресовано повістку, вважається належним чином повідомленою про час, дату і місце судового засідання, вчинення іншої процесуальної дії.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України в зв`язку з неявкою учасників справи фіксація судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.
Згідно ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Згідно ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Як передбачено ч.3, 4, 10 ст.130 ЦПК України, якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім`ї, які проживають разом з нею. У такому випадку особа, якій адресовано повістку, вважається належним чином повідомленою про час, дату і місце судового засідання, вчинення іншої процесуальної дії.
У разі відсутності адресата (будь-кого з повнолітніх членів його сім`ї) особа, яка доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення.
Якщо місце перебування відповідача невідоме, суд розглядає справу після надходження до суду відомостей щодо його виклику до суду в порядку, визначеному цим Кодексом.
Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Частиною 11 статті 128 ЦПК України передбачено, що відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
Так, відповідачу ОСОБА_2 було відомо про розгляд справи Кіцманським районним судом Чернівецької області, про що свідчить розписки про отримання повісток. Однак, останній у судове засідання (23.11.2020 року та 09.12.2020 року) не з`явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце слухання даної справи.
Позивач ОСОБА_1 погодилася на заочний розгляд справи у скерованій до суду заяві (а.с.28).
Суд вважає за можливе слухати справу за відсутності учасників справи та провести заочний розгляд справи, оскільки відповідач належним чином повідомлений про день слухання справи, не подавав заяви про слухання справи у його відсутності та про відкладення судового розгляду, також ним не було подано відзиву на позовну заяву, беручи до уваги і те, що позивач не заперечує проти проведення по справі заочного розгляду.
Враховуючи зазначене, наявні усі підстави для заочного розгляду справи.
Відповідно до ст.281 ЦПК України про заочний розгляд справи суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 258-260, 280, 281 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Кіцманської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав - провести заочний розгляд.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя: О.І. Мінів
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 10.12.2020 |
Номер документу | 93418213 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Мінів О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні