справа № 439/1742/20
У Х В А Л А
про надання тимчасового доступу до документів
08 грудня 2020 року м. Броди
Слідчий суддя - суддя Бродівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання начальника сектору дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,
в с т а н о в и в:
07.12.2020 У Бродівський районний суд Львівської області поступило клопотання начальника сектору дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, у якому вона просить суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналу договору оренди землі серія та номер 5682 від 10.09.2015, який укладений між ОСОБА_4 та ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інших документів на підставі яких було здійснено державну реєстрацію прав та їх обтяжень, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 із можливістю їх вилучення.
Необхідність задоволення даного клопотання мотивовано тим, що 20 листопада 2020 року до Бродівського ВП Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області надійшла заява від ОСОБА_4 , жительки АДРЕСА_2 , про те що у 2015 році невідома особа використала підроблений документ, а саме: договір оренди землі серія та номер 5682 виданий 10.09.2015 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом внесення його до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За даним фактом сектором дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, про що внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020145160000096.
В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_3 від 18.08.2008 №363 ОСОБА_4 є власником двох земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Комарівської сільської ради Бродівського району. Вказані земельні ділянки вона з 2010 року на період 5 років здавала в оренду ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за що отримувала орендну плату. В подальшому у 2015 році їй представниками ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було направлено договір оренди з новими істотними умовами, а саме: строком на 15 років та з правом суборенди на які ОСОБА_4 не погодилася та, не підписавши договір, запропонувала повернутись до попередніх умов. В березні 2019 року, вчиняючи нотаріальні дії ОСОБА_4 стало відомо, що її земельна ділянка кадастровий номер 4620382400:02:003:0008 обтяжена рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 24642965 від 22.09.2015 державним реєстратором ОСОБА_5 на підставі договору оренди землі серії та номер 5682 від 10.09.2015. Окрім цього з відомостей ІНФОРМАЦІЯ_4 вона дізналася, що ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2017-2019 роки вносило в реєстр інформацію про виплату їй щорічного доходу в сумі 489,48 грн. за надання майна в лізинг.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що підставою виникнення іншого речового права є договір оренди землі серія та номер 5682, виданий 10.09.2015, видавник Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ОСОБА_4 .
Допитана в якості свідка державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 зазначила, що у 2016 році реєстраційну службу ІНФОРМАЦІЯ_6 ліквідовано та передано повноваження щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ІНФОРМАЦІЯ_7 . В грудні 2019 року реєстраційні справи було передано ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка є зберігачем даних справ. Реєстраційні справи з 2015 року зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Начальник сектору дізнання зазначає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, а також з метою проведення почеркознавчої експертизи, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналу договору оренди землі серія та номер 5682 від 10.09.2015, який укладений між ОСОБА_4 та ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та інших документів на підставі яких було здійснено державну реєстрацію праві та їх обтяжень, тому просить клопотання задоволити.
В судове засідання начальник сектору дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області не з`явилася, подала заяву у якій справу просить слухати у її відсутності. Клопотання підтримує повністю та просить таке задовольнити.
Враховуючи вимоги ч. 2, 4ст.163 КПК України, вважаю за необхідне розглядати клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_2 , у володінні якого знаходиться документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість їх вилучення просить надати орган дізнання, а також у відсутності представника цього органу.
В такому випадку, згідно ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно доЗакону України«Про державнуреєстрацію юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємців тагромадських формувань» Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
Згідност. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно»передбачено, що реєстраційна справа формується у паперовій та електронній формі після відкриття розділу на об`єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав та зберігається протягом всього часу існування обєкта.
Вст.18 вказаного Законупередбачено, що державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі речових прав.
Наказом Міністерства юстиції України від 21.11.2016 № 3276/5затверджено «Вимоги до оформлення заяв та рішень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до п.3 вказаних вимог,заява містить відомості про: дату та час формування заяви; номер заяви; заявника (заявників); суб`єкта (суб`єктів) речового права, обтяження такого права (крім випадків, коли в одній особі поєднано особу заявника та відповідного суб`єкта);речове право,обтяження такого права; об`єкт нерухомого майна, утому числі його реєстраційний та/або кадастровий номер;електронну адресу для зворотного звязку (за бажанням власника(власників)обєкта нерухомогомайна); реєстраційний номер заяви(у разі відкликання заяви); номер запису про речове право,обтяження такого права (уразі внесення змін до записів Державного реєстру прав); номер запису про речове право,обтяження такого права (у разі скасування записів Державного реєстру прав(крім випадків скасування документів,на підставі яких проведено державну реєстрацію прав до 01січня 2013року,або скасування записів про державну реєстрацію прав,інформація про які відсутня в Державному реєстрі прав); номер рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно (уразі скасування відповідного рішення); спосіб отримання документів; прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, найменування юридичної особи, у тому числі органу державної влади та органу місцевого самоврядування, вказуються повністю;реєстраційний номер обєкта нерухомого майна зазначається обов`язково,якщо на момент формування заяви відповідний номер присвоєний обєкту нерухомого майна за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав. Кадастровий номер земельної ділянки зазначається обовязково,якщо заява подається відносно земельної ділянки. Крім того відповідно до п.4 вимог на заяві в паперовій формі проставляється підпис заявника (заявників) та особи, яка сформувала таку заяву.
Також відповідно до Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженогонаказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016№ 3267/5,прийом-передача реєстраційних справ здійснюється за Актом прийому-передачі реєстраційної справи з відповідною відміткою (записом) в журналі обліку.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В судовомузасіданні встановлено,що наданняначальнику сектору дізнанняБродівського ВПЗолочівського ВПГУНП уЛьвівській областітимчасового доступудо документів,а самеоригіналу договоруоренди землісерія таномер 5682від 10.09.2015,який укладенийміж ОСОБА_4 та ТзОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інших документів на підставі яких було здійснено державну реєстрацію прав та їх обтяжень, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 надасть можливість всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, провести дане досудове розслідування у розумні строки. Без отримання тимчасового доступу до вищевказаного документу, іншим способом довести обставини вчиненого кримінального правопорушення є неможливо. Крім цього, існує обґрунтована необхідність у доступі до зазначеного документу, а обов`язком прокурора, дізнавача є всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, а також провести таке досудове розслідування у розумні строки.
Одержати в інший спосіб, без рішення суду, з урахуваннямЗакону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно»тимчасовий доступ до вказаних документів та їх подальше вилучення неможливо.
Клопотання начальника сектору дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНп у Львівській області відповідає вимогамст.160 КПК України, додані до нього документи підтверджують наявність обставин, передбачених ч.5ст. 163 КПК України, вказані в клопотанні документи в сукупності із іншими доказами кримінального провадження мають важливе значення для встановлення обставин по справі, тому приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задоволити.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати начальнику сектору дізнання Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналу договору оренди землі серія та номер 5682 від 10.09.2015, який укладений між ОСОБА_4 та ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інших документів на підставі яких було здійснено державну реєстрацію прав та їх обтяжень, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 із можливістю їх вилучення.
Строк дії ухвали один місяць з дати постановлення.
Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93420471 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бродівський районний суд Львівської області
Бунда А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні