Ухвала
від 26.11.2020 по справі 243/5916/20
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/243/2024/2020

Справа № 243/5916/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2020 року

Слов`янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Ільяшевич О.В.,

за участю

секретаря судового засідання Артемчук С. О.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Слов`янського міськрайонного суду Донецької області (вул. Добровольського, 2, м. Слов`янськ, Донецької області) за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до Слов`янської міської ради, за участю Державної архітектурно-будівельної інспекції про визнання права власності на нежитлові будівлі та споруди, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Слов`янського міськрайонного суду Донецької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до Слов`янської міської ради, за участю Державної архітектурно-будівельної інспекції про визнання права власності на нежитлові будівлі та споруди.

Представник позивача ОСОБА_2 , який діє на підставі ордеру серії ДН № 110086 від 17 березня 2020 року в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про призначення проведення у справі судової будівельно-технічної експертизи, на вирішення якої просив поставити питання, а саме: чи відповідає реконструкція кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка включає в себе внутрішнє переобладнання, будівництво прибудов та надбудов, що перелічені в технічному паспорті, виготовленому експертом з технічної інвентаризації ФОП ОСОБА_3 07 травня 2019 року, та складаються з прибудов літ. А-1-2 загальною площею 100,2 кв.м, у тому числі тамбуру літ. а1-1 площею 2,3 кв.м, прибудови надбудови літ. А'-1 площею 42,9 кв.м, прибудови літ. а4-1 площею 28,5 кв.м, прибудови літ. в-1 площею 13,4 кв.м, - будівельним стандартам, нормам, правилам, які визначені законодавством України. Своє клопотання мотивував тим, що позивачу на праві приватної власності належить нежитлова будівля кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вказана будівля практично повністю розташована на приватизованих земельних ділянках за адресою: АДРЕСА_1 : площею 0,0081 га кадастровий №1414100000:01:004:0308, цільове призначення - комерційне Державний акт від 24 березня 2008 року ЯД №144129; площею 0,0391 га кадастровий №1414100000:01:004:0090, цільове призначення - комерційне Державний акт від 21 березня 2003 року ДН№012381. Частка конструктивних елементів зазначеної будівлі розташована на земельній ділянці Слов`янської міської ради площею 0,0495 га, кадастровий №1414100000:01:004:0226, цільове призначення - комерційне, яка знаходилась в користуванні позивача згідно із договором оренди від 06 грудня 2006 року №040616700154, який був укладений на п`ять років. Під час дії зазначеного договору оренди землі, в 2011 році, позивач здійснив реконструкцію кафе Шинок , шляхом внутрішнього переобладнання, будівництва прибудов та надбудов, які перелічені в штампі технічного паспорта - як самочинна забудова. Враховуючи необхідність надання доказів у справі щодо відповідності вищезазначеної будівлі Державним стандартам нормам та правилам, представник позивача просить суд задовольнити клопотання про проведення судової будівельно-технічної експертизи по вказаній справі. Судові витрати пов`язані з проведенням експертизи зобов`язується сплатити позивач по справі.

Позивач, відповідач та представник відділу державного архітектурного будівельного контролю Слов`янської міської ради, будучи належним чином повідомленими про місце, дату та час судового засідання, не з`явились до суду подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Процесуальними джерелами доказів є пояснення сторін, третіх осіб, їх представників, показання свідків, письмові докази, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів.

Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу від 25 лютого 1994 року № 4038-ХІІ судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8, судова експертиза як один із засобів доказування сприяє всебічному, повному й об`єктивному дослідженню обставин справи, по встановленню законних та обґрунтованих рішень.

З огляду на викладене, враховуючи ту обставину, що представником позивача висловлена грунтовна думка про необхідність проведення експертизи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до частини четвертої та п`ятої статті 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

При призначені експертизи, суд бере за основу перелік питань, які поставлені представником відповідача перед експертом у письмовому клопотанні, яке долучено до матеріалів справи.

Відповідно до частини третьої статі 103 Цивільного процесуального кодексу України при призначенні експертизи судом експерт або експерта установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експерту установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Вирішуючи питання про призначення судової будівельно-технічної експертизи, з урахуванням положень ст. 9 Закону України Про судову експертизу , суд доручає проведення даного виду експертизи експертам Донецького науково - дослідного інституту судових експертиз, який розташований за адресою 84112, м. Слов`янськ, вул. Поштова, 67.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Виходячи з наведеного, враховуючи, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи, провадження у справі підлягає зупиненню.

Керуючись ст. 76-81,89,103,104,252 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової будівельно-технічної експертизи - задовольнити.

Призначити у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до Слов`янської міської ради, за участю Державної архітектурно-будівельної інспекції про визнання права власності на нежитлові будівлі та споруди судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити питання, а саме:

- чи відповідає реконструкція кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), яка включає в себе внутрішнє переобладнання, будівництво прибудов та надбудов, що перелічені в технічному паспорті, виготовленому експертом з технічної інвентаризації ФОП ОСОБА_3 07 травня 2019 року, та складаються з прибудов літ. А-1-2 загальною площею 100,2 кв.м, у тому числі тамбуру літ. а1-1 площею 2,3 кв.м, прибудови надбудови літ. А'-1 площею 42,9 кв.м, прибудови літ. а4-1 площею 28,5 кв.м, прибудови літ. в-1 площею 13,4 кв.м, - будівельним стандартам, нормам, правилам, які визначені законодавством України?

Проведення експертизи доручити експертам Донецького науково - дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Поштова, 67, код ЄДРПОУ 02883147 (тел. 050-255-5224), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384, 385 КК України.

Зобов`язати ОСОБА_1 забезпечити у призначений судовим експертом день вільний доступ експерта до нежитлової будівлі кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з метою проведення необхідних досліджень для виготовлення експертного висновку по справі.

Роз`яснити в цій ухвалі, що відповідно до положень ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Експертизу провести за матеріалами цивільної справи № 243/5916/20, надавши їх в розпорядження експерту.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , роз`яснивши йому положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Повний текст ухвали суду складений 01 грудня 2020 року.

Головуючий суддя О. В. Ільяшевич

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.11.2020
Оприлюднено10.12.2020
Номер документу93430596
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —243/5916/20

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Воронков Д. В.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Воронков Д. В.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Ільяшевич О. В.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Ільяшевич О. В.

Ухвала від 15.07.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Ільяшевич О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні