Справа №127/27836/20
Провадження №1-кс/127/12186/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2020 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання заступника начальникапершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42020020000000215,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковник податкової міліції ОСОБА_4 , 09.12.2020 року, звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором про проведення обшуку.
Клопотання мотивоване тим, що першим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, що 05.07.2020 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020020000000215 від 22.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) шляхом використання підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс в період 2019-2020 р.р., ухилились від сплати ПДВ, шляхом проведення фіктивних операцій з купівлі сільськогосподарської продукції та послуг по її перевезенню, безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ у сумі 4267 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.
Крім того, службовими особами ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) в період 2019-2020 р.р. з метою приховування походження сільськогосподарської продукції, придбаної за необліковану готівку у сільськогосподарських виробників, здійснюється її приймання на зберігання від підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс, з подальшим фіктивним оформленням придбання цієї продукції від вказаних суб`єктів господарювання та одночасним незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ.
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ Вороновицьке ХПП у період 2019-2020 р.р., з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, проводять операції з купівлі сільськогосподарської продукції та послуг з її перевезення від ризикових суб`єктів господарювання, зокрема: ПП СІС Груп (код за ЄДРПОУ 36850836, м Одеса, вул. Жуковського, 6, офіс 4) та ПП Престиж сервіс (код за ЄДРПОУ 37281801, м. Одеса, вул. Сонячна, 5 офіс 310). Також встановлено, що ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс являються підконтрольними службовим особам ТОВ Вороновицьке ХПП та використовуються ними з метою мінімізації сплати податків. Також встановлено, що дана сільськогосподарська продукція, придбання і транспортування якої відображено від ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс , фактично придбана за готівкові кошти у сільськогосподарських виробників та фермерів Вінницької області та транспортувалася від останніх власним вантажним транспортом. Тобто ТОВ Вороновицьке ХПП кошти на транспортування придбаної продукції не витрачало. Дані взаєморозрахунки мають безтоварний характер та націлені на завищення податкового кредиту з ПДВ та завищення валових витрат з податку на прибуток ТОВ Вороновицьке ХПП.
В дійсності ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс надавали лише відповідний пакет документів по взаєморозрахункам, а кошти, отримані нібито за продаж та постачання сільськогосподарської продукції обготівковуються та повертаються службовим особам ТОВ Вороновицьке ХПП за мінусом обговорених відсотків надання таких послуг вище зазначеними підприємствами. В свою чергу, ТОВ Вороновицьке ХПП використовує дані документи для формування неправдивих відомостей у податковій та бухгалтерській звітності, що надає змогу безпідставно формувати податковий кредит з ПДВ, а отримані таким чином кошти, використовує на власні потреби.
Таким чином, посадові особи ТОВ Вороновицьке ХПП у період 2019-2020 р.р., незаконно сформували податковий кредит з ПДВ на суму 4 267 тис. грн., шляхом проведення безтоварних операцій з ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс, внаслідок чого незаконно отримали грошові кошти та здійснили їх легалізацію, шляхом витрат на фактичне придбання товарно-матеріальних цінностей та на власні потребу.
Крім того, встановлено, що ТОВ Вороновицьке ХПП входить до групи компаній Alebor Group , яка являється учасником аграрного ринку України з 2009 року, власником якої являється ОСОБА_5 . До групи компаній Alebor Group з 2009 року входить: Христинівське ХПП (код за ЄДРПОУ 36299535, Черкаська область, м. Христинівка, вул. Ювілейна, буд. 20), ПП СІС Груп (код за ЄДРПОУ 36850836, м Одеса, вул. Жуковського, 6, офіс 4), ПП Престиж сервіс (код за ЄДРПОУ 37281801, м. Одеса, вул. Сонячна, 5 офіс 310), Транспортна компанія Болеко (код за ЄДРПОУ 38588507, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Патона, 2), ТОВ Чесне ХПП (код за ЄДРПОУ 41209731, Одеська обл., м. Балта, вул. Уварова, буд. 189), ПП Автомобільні перевезення АВТОЕРА (код за ЄДРПОУ 33386703, м.Одеса, вул. Балківська, буд. 22А, к.7, кв. 1), ТОВ Кублич Грейн (код ЄДРПОУ 40856467, Винницька обл., Теплицький р-н, селище Кублич, вул. Залізнична, буд. 12).
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що ТОВ Христинівське ХПП ( код ЄДРПОУ 36299535) та ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374) окрім того, що входять до групи компаній Alebor Group також зареєстровані за однією адресою, а саме: Вінницька область, Вінницький район, смт. Вороновиця, а/д Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам`янка, 412км+308м, буд. б/н. Також встановлено, що директором ТОВ «Христинівське ХПП» являється гр. ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який також являється генеральним директором ТОВ «Вороновицьке ХПП».
В ході проведення обшуку 08.12.2020 року на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області справа №127/26825/20 від 02.12.2020 року під час проведення за адресою: АДРЕСА_1 якого встановлено, що кв. АДРЕСА_2 , а саме: відсутні стіни, перегородки, які б блокували доступ до них, візуально встановлено папки скорозшивачі з наявними в них документами, які б мали значення для подальшого досудового розслідування даного кримінального провадження, тому з метою врятування майна, що є речовим доказом було проведено обшук в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України за адресою: АДРЕСА_3 в ході якого виявлено та вилучено:папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ПП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк..
Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий у випадку проведення обшуку без ухвали слідчого судді, зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутись з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 , що входить в групу слідчих по даному кримінальному провадженню, клопотання підтримав, за викладених в ньому обставин, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання слідчого, матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно ч.3 ст. 233 КПК України передбачає, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч.2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Судом встановлено, що першим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, що 05.07.2020 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020020000000215 від 22.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 209 КК України.
Відомості до ЄРДР внесені з приводу того, що службові особи ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) шляхом використання підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс в період 2019-2020 р.р., ухилились від сплати ПДВ, шляхом проведення фіктивних операцій з купівлі сільськогосподарської продукції та послуг по її перевезенню, безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ у сумі 4267 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах. Крім того, службовими особами ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) в період 2019-2020 р.р. з метою приховування походження сільськогосподарської продукції, придбаної за необліковану готівку у сільськогосподарських виробників, здійснюється її приймання на зберігання від підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс, з подальшим фіктивним оформленням придбання цієї продукції від вказаних суб`єктів господарювання та одночасним незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ.
В ході проведення обшуку 08.12.2020 року на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області справа №127/26825/20 від 02.12.2020 року під час проведення за адресою: АДРЕСА_1 якого встановлено, що кв. АДРЕСА_2 , а саме: відсутні стіни, перегородки, які б блокували доступ до них, візуально встановлено папки скорозшивачі з наявними в них документами, які мають значення для подальшого досудового розслідування даного кримінального провадження, тому з метою врятування майна, що є речовим доказом було проведено обшук в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України за адресою: АДРЕСА_3 в ході якого виявлено та вилучено: папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ПП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, право власності на об`єкт за адресою: за адресою: АДРЕСА_3 зареєстровано за ОСОБА_7 , ІПН НОМЕР_2 , паспорт серія та номер НОМЕР_3 , виданий 23.02.2000, виданий Комінтернівським РВ УМВС України в Олеській області.
З протоколу обшуку від 08.12.2020 вбачається, що під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_3 виявлено та вилучено, із метою врятування, наступне майно: папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ПП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання заявлене до суду є необхідним для розкриття кримінального правопорушення, тому дане клопотання є обґрунтованим та доведеним.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого - задовільнити.
Надати старшомуслідчому зОВС першоговідділу розслідуванькримінальних провадженьСлідчого управлінняГУ ДФСу Вінницькійобласті старшомулейтенанту ОСОБА_3 дозвіл напроведення обшуку квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , під час якого було виявлено та вилучено: - папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ПП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк..
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93448540 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Чернюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні