Рішення
від 01.12.2020 по справі 944/3691/20
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/3691/20

Провадження №2/944/1423/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.12.2020 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Поворозника Д.Б.,

за участю секретаря судового засідання Климейко Л.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Яворові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Яворівської районної державної адміністрації Львівської області до ОСОБА_1 про відібрання дитини від матері без позбавлення батьківських прав,

в с т а н о в и в:

Яворівська районна державна адміністрація Львівської області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 , у якому просить відібрати малолітнього ОСОБА_2 від матері ОСОБА_1 , без позбавлення її батьківських прав.

В обґрунтування позову покликається на те, що ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_2 та проживає разом з ним за адресою: АДРЕСА_1 . Відомості про батька ОСОБА_2 внесені до його свідоцтва про народження відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Сім`я ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Службі у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, оскільки перебуває у складних життєвих обставинах. Крім того, ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно п`яти своїх старших дітей. При цьому родичі та сусіди продовжують скаржаться на її відношення до наймолодшого сина ОСОБА_2 , оскільки дитина часто голодна, недоглянута, одягнена не за сезоном. Також ОСОБА_1 та її співмешканець ОСОБА_4 часто вживають алкоголь, поводяться із ОСОБА_2 агресивно, проживання в такій атмосфері негативно впливає на дитячу психіку, фізичний та моральний розвиток. Сім`я ОСОБА_1 проживає у кімнаті, площею 10 м. кв., яка пошкоджена після пожежі та слугує спальнею і кухнею водночас. Вказана кімната не відповідає умовам, в яких повинна проживати дитина, оскільки потребує ремонту та прибирання. Відповідач не реагує на багаторазові зауваження представників сільської ради, служби у справах дітей. Крім того, ОСОБА_1 була притягнута до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП за фактом невиконання обов`язків щодо виховання дитини. Отже, відповідач ОСОБА_1 не належним чином виконує свої батьківські обов`язки, не приділяє дитині достатньої уваги, не виявляє інтересу до його внутрішнього світу, не створює належних матеріально-побутових умов для проживання сина, в результаті чого виникла загроза для життя та здоров`я малолітнього ОСОБА_2 . На даний час ОСОБА_2 влаштований у сім`ю патронатного вихователя.

Ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 11 вересня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

В підготовчому судовому засіданні 22 жовтня 2020 року відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги Яворівської районної державної адміністрації Львівської області визнала. При цьому, зазначила, що на даний час вона та її співмешканець ОСОБА_4 припинили зловживати спиртними напоями, влаштувались та/чи здійснюють заходи щодо працевлаштування, працюють над покращенням житлових умов. Також відповідач вказала, що має намір згодом повернути малолітнього сина ОСОБА_2 і виховувати його надалі.

Ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 22 жовтня 2020 року закрито підготовче судове засідання та призначено судовий розгляд.

В судове засідання представник позивача Яворівської районної державної адміністрації Львівської області не прибула, однак подала заяву про проведення судового засідання без участі органу опіки та піклування, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити. Також у поданій заяві просила під час ухвалення рішення судом вирішити питання про стягнення із ОСОБА_1 аліментів на утримання сина та взяти до уваги звіт патронатного вихователя, який опікується дитино.

В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не прибула, про розгляд справи повідомлена належним чином, що підтверджується довідкою про доставку SMS-повідомлення. Також ОСОБА_1 про причини неявки не повідомила, клопотань про відкладення судового засідання не подала.

Враховуючи наведене вище, суд вважає можливим розглянути заяву за відсутності учасників.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України у зв`язку з неявкою у судове засідання учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, зважаючи на таке.

Як встановив суд, ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження, виданого 23 лютого 2017 року Яворівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Відповідно до листа № 846/21.33-04-06 від 11 серпня 2020 року, наданого Яворівським районний відділом ДРАЦС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на запит Служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, в актовому записі про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про батька ОСОБА_5 внесені на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, якою визначено, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

ОСОБА_1 разом з малолітнім сином ОСОБА_2 фактично проживає без реєстрації по АДРЕСА_1 .

Відповідно до наказу Служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області № 31/02-01 від 03 серпня 2020 року ОСОБА_2 , взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Відповідно до характеристики ОСОБА_1 , виданої 13 серпня 2020 року Виконавчим комітетом Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області, остання проживає в с. Залужжя з 2018 року по теперішній час. ОСОБА_1 характеризується з негативної сторони, не працює, зловживає алкогольними напоями. Належного догляду за малолітнім сином не здійснює. Перебуває на обліку в службі у справах дітей. На зауваження та попередження голови сільської ради та працівників служби у справах дітей щодо догляду за сином, не реагує.

Відповідно до акту обстеження умов проживання ОСОБА_1 , комісією в складі голови Залузької сільської ради Яворівського району Львіської області Максимика В.І., діловода сільської ради ОСОБА_6 , працівника ФАПУ с. Залужжя Фітель О.М. проведено обстеження умов проживання ОСОБА_1 та встановлено, що ОСОБА_1 проживає без реєстрації в с. Залужжя в господарстві ОСОБА_7 разом з малолітнім сином ОСОБА_2 та співмешканцем ОСОБА_4 . Сім`я проживає в кімнаті 10 м кв, будинок не газифікований, в ньому присутнє пічне опалення, житлова кімната пошкоджена після пожежі та не відремонтована. Так, умови проживання є незадовільними, сім`я потребує покращення житлових умов.

Відповідно до акту обстеження умов проживання від 27 липня 2020 року, комісією в складі начальника служби у справах дітей Рис О.Б., директором Яворівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Байдою В.В., головою Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області Максимиком В.І., з метою перевірки умов проживання малолітнього ОСОБА_2 , проведено обстеження умов проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , та встановлено таке: мати з співмешканцем та малолітньою дитиною проживають в одній кімнаті, яка слугує кухнею та спальнею; умови проживання незадовільні, на момент обстеження в кімнаті не було прибрано, для дитини не створені належні умови проживання, недостатньо продуктів харчування, іграшок та одягу; в сім`я панує негативна та напружена атмосфера, ОСОБА_1 , ОСОБА_4 зловживають алкогольними напоями. За результатами обстеження комісією вирішено внести питання на засідання комісії з питань захисту прав дитини про постановку сім`ї ОСОБА_1 на профілактичний облік.

Відповідно до акту обстеження умов проживання від 12 серпня 2020 року, комісією в складі начальника служби у справах дітей Рис О.Б., директором ЯРЦСССДМ ОСОБА_8 , діловода Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_6 , ТВО старшого інспектора Яворівського відділу поліції ГУНП у Львівській області Мацелюха Р.В., у ньому наведено аналогічні обставини, які описано вище в акті обстеження від 27 липня 2020 року, однак за результатами обстеження ОСОБА_1 попереджено про можливість відібрання малолітнього сина ОСОБА_2 без позбавлення батьківських прав. Крім того інспектором Яворівського відділу поліції ГУ НП у Львівській області складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Згідно із актом відвідування сім`ї ОСОБА_9 від 18 серпня 2020 року, комісією в складі голови Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області, начальника служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Рис О.Б., директораЯворівського районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Байди В.П., районного медіатра ОСОБА_10 , ТВО старшого інспектора ювенальної поліції Мацелюха Р.В., встановлено таке: ОСОБА_11 проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , разом з малолітнім сином ОСОБА_2 та співмешканцем ОСОБА_4 , в одній кімнаті площею 10 м кв; на момент обстеження в будинку було брудно, відчувався затхлий запах; від ОСОБА_1 та її співмешканця було відчутно запах алкоголю, тремтіли руки; малолітній ОСОБА_2 був одягнений в брудний одяг, голодний, в нього відсутнє спальне місце і він спить на кріслі, яке не розкладається, іграшок у нього немає; ззовні дитина недоглянута. Зазначені обставини створюють загрозу для життя та здоров`я малолітнього ОСОБА_2 .

На звернення начальника служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Рис О.Б. щодо вжиття заходів до ОСОБА_1 , листом від 17 серпня 2020 року Яворівський відділ поліції ГУНП у Львівській області повідомив, що під час проведення перевірки було виявленого малолітнього ОСОБА_2 біля сусіднього будинку, хлопчик був неохайний, голодний та без догляду батьків. ОСОБА_1 у будинку не було, малолітнього ОСОБА_2 забрала ОСОБА_7 . Також було встановлено, що ОСОБА_1 не слідкує за повноцінним дитячим харчуванням, дитина неохайна, голодна, санітарно-побутові умови незадовільні, остання зловживає алкогольними напоями, веде аморальний спосіб життя. На підставі наведеного відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП за фактом невиконання батьками або особами, що їх замінюють обов`язків щодо виховання дітей.

Відповідно до постанови Яворівського районного суду Львівської області від 26 серпня 2020 року ОСОБА_1 визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, за фактом того, що ОСОБА_1 , 14 серпня 2020 року близько 17 год 50 хв в АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння в незадовільних санітарно-гігієнічних умовах ухилилась від виконання передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України обов`язків щодо виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, внаслідок чого дитина була голодною, недоглянутою, в результаті чого могла бути заподіяна шкода його здоров`ю.

Відповідно до постанови Яворівського районного суду Львівської області від 03 вересня 2020 року ОСОБА_1 визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, за фактом того, що ОСОБА_1 12 серпня 2020 року близько 11 год 50 хв, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1, ухилялася від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме не забезпечила: належних санітарно-гігієнічних та побутових умова проживання; необхідного харчування; медичного догляду.

Згідно із висновком Комунального некомерційного підприємства Яворівської районної ради Львівської області Яворівська центральна районна лікарня № 568 від 18 серпня 2020 року, тимчасово виконуючий обов`язки завідувача відділення педіатричного Маюк Т.С. та лікар педіатр ОСОБА_10 провели спільний огляд ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановили, зокрема, що дитина реагує активного, контактна, на запитання відповідає охоче. Також дитина занедбана та недоглянута. На шкірі обличчя та голови синці та гематоми, на тулубі нижче лівого краю лопатки подряпин розміром 3 см. Антропометричні дані нижче середнього (маса тіла 11 кг, зріст 91 см), гіпостатура, наведене може нести загрозу його життю та здоров`ю. Попередній діагноз при поступленні: гіпотрофія 2 степеня, гіпостатура, множинний карієс, множинні садні обличчя, пара орбітальні гематоми, залізодефіцитна анемія.

Відповідно до розпорядження № 499/02-06 від 18 серпня 2020 року Яворівська районна державна адміністрації Львівської області зобов`язала Службу у справах дітей негайно відібрати малолітнього ОСОБА_2 від матері ОСОБА_1 та вжити заходів для подальшого влаштування малолітнього ОСОБА_2

ОСОБА_2 на підставі розпорядження Яворівської районної державної адміністрації Львівської області від 20 серпня 2020 року № 512/02-06 Про влаштування ОСОБА_2 в сім`ю патронатного вихователя тимчасово влаштовано у сім`ю патронатного вихователя ОСОБА_12 . 20 листопада 2020 продовжено термін перебування ОСОБА_2 у вказаній сім`ї до 21 лютого 2021 року, що підтверджується висновком міждисциплінарної команди про продовження терміну перебування малолітнього ОСОБА_2 в сім`ї патронатного вихователя ОСОБА_12 та розпорядженням Яворівської районної державної адміністрації Львівської області № 742/02-06 від 20 листопада 2020 року.

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважити дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України Про охорону дитинства батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно із ч. 1 ст. 152 Сімейного кодексу України право дитини на належне батьківське виховання, забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Частиною 4 ст.155 Сімейного кодексу України передбачено, що ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 Про питання діяльності органів опіки та піклування, пов`язаної із захистом прав дитини визначено, що у разі, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров`ю дитини, орган опіки та піклування, якому стало відомо про це, приймає рішення про негайне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють.

Згідно ч. 1 ст. 170 Сімейного кодексу України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров`я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням, або Органу опіки та піклування.

Відповідно до роз`яснень пунктів 16 і 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30 березня 2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і позбавлення батьківських прав та поновлення батьківських прав ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу. Суд має право вирішити питання про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав та передати органу опіки та піклування (якщо цього потребують інтереси дитини), без визначення при цьому конкретного закладу.

Також слід зазначити, що, як правило, відібрання дитини від батьків або одного з них без позбавлення батьківських прав є тимчасовим заходом, який має безстроковий характер. Тому, якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини. При цьому, суд в першу чергу керується інтересами дитини.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В підготовчому судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 позов визнала, зазначила, що ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, її утриманню, неспроможна забезпечити необхідні умови для нормального життя та розвитку. Також зазначила, що надалі працюватиме над покращенням житлових умов та має намір повернути та виховувати сина.

Отже, як встановлено судом та описано вище, ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, не піклується належним чином про малолітнього сина, не забезпечує належного харчування, медичного догляду, не дбає про фізичний та розумовий розвиток дитини, участі в його вихованні не приймає. Крім того, суд бере до уваги, що дитина в сім`ї ОСОБА_1 проживала за відсутності елементарних санітарно-гігієнічних умов, в сім`ї панувала негативна та напружена атмосфера. Подальше перебування дитини в таких умовах ставитиме під загрозу його нормальний духовний та фізичний розвиток.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позивачем надано належні та обґрунтовані докази, які відповідач визнала і не заперечила, на підтвердження того, що ОСОБА_1 , ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, у зв`язку із наведеним позов про відібрання дитини від матері без позбавлення її батьківських прав підлягає задоволенню.

Обґрунтованою, на думку суду, є також вимоги позивача про стягнення аліментів із відповідача ОСОБА_1 на утримання малолітнього сина ОСОБА_2 .

Так, відповідно до п. 4 ст. 170 Сімейного кодексу України при задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.

Згідно із ч. 4 ст. 181 Сімейного кодексу України кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

За таких обставин, враховуючи те, що відібрання дитини від матері не позбавляє її обов`язку утримувати сина, суд вважає за необхідне стягнути із ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_2 у розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з дня пред`явлення позову до суду 25 серпня 2020 року.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Згідно із положеннями ч. 1 ст. 170 Сімейного кодексу України у разі постановлення рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав дитина передається органові опіки та піклування для влаштування його під сімейну форму опіки.

Відповідно до п. 3 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення аліментів.

Відповідно до вимог ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 1681 гривень 60 копійок за дві позовні вимоги немайнового характеру.

На підставі ст. ст. 150, 164, 166, 170, 181-182, 191 Сімейного кодексу України та керуючись ст. ст. 2, 12, 81, 89, 141, 142, 258-259, 263-265, 288-289 Цивільного процесуального кодексу України,

в и р і ш и в:

Позов Яворівської районної державної адміністрації Львівської області задовольнити.

Відібрати малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у матері ОСОБА_1 без позбавлення її батьківських прав.

Передати малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під опіку органу опіки і піклування Яворівської районної державної адміністрації Львівської області.

Стягувати із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) платника, але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, з перерахуванням аліментів на особистий рахунок дитини, починаючи з 25 серпня 2020 року і до досягнення дитиною повноліття абодо моменту повернення дитини у сім`ю ОСОБА_1 .

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 1 681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) гривня 60 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Повне судове рішення складене 10 грудня 2020 року.

Повне найменування сторін:

позивач - Яворівська районна державна адміністрації Львівської області, код ЄДРПОУ 34809985, адреса місцезнаходження: Львівська область, Яворівський район, м. Яворів, вул. Івана Франка, 8;

відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя Д.Б. Поворозник

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено11.12.2020
Номер документу93458105
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —944/3691/20

Рішення від 01.12.2020

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 22.10.2020

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 11.09.2020

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні